bayan için hangi araba

Kodla Büyü

akifim

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar hanıma bir araba almayı düşünüyorum. yeni kullanmayı öğrenecek 10 bin tl ye kadar tavsiyelerinizi bekliyorum.

nissan micra.
toyata yaris.

gerçi o paraya bunlar zor

fiat uno alınabilir.

10.000 TL'ye fiat palionun eski modelleri olabilir. bütçe azmış. hocam öğrenmek için alıp sonra satarız diye düşünme. o paraya alacağın araba tamirhaneden çıkmaz. yapacağın masarafı üstüne koyup daha eli yüzü düzgün bişey al. üstelik o parayla alacağın araba elinde de kalabilir, satamazsın.

aynı şekilde ben de düşünüyorum hocam araba almayı. bende ancak o kadar çıkabileceğimi düşünerek aradım. ilk kez kullancam ben de çok ta iyi bişey almaya gerek yok diye düşünüyorum. o yüzden fiat palio nun 2004 modelleri falan bulabiliyoruz hocam 11 bin e kadar. her kör satıcının bir alıcısı vardır. o yüzden nasıl ki biz şimdi alıyorsak o zaman da satabilirz die düşünüyorum. şimdiden hayırlı olsun.

hocam bahsettiğiniz araba 5 yaşında. 5 yılda siz kullansanız 10 yaşında olacak. palio zaten tutulan bir araba değil. 10 yaşındaki palio yu çok zarar ederek satarsınız.

2007 de 99 model fiat unoyu 8300tl ye aldım tam bir sene sonra 8000 tl ye sattım. arada 500-600 bakım, tamirat masrafım oldu.
ilk öğrenme olduğu için hem eski hemde küçük olmasını tercih etmiştim.
bence fiatların alıcısı herzaman vardır.

hocam sıfır almayı düşünürseniz : Dacia (15 bin tl civarında)
2.el alacaksanız : Toyota Corolla (5-10 bin Tl arası)

ben ocakta 9000 e ford ka aldım. bayanım ve acemiydim aldığımda. herkes alma, zarar edersin, memnun kalmazsın dedi . ama çok memnunum. park problemim yok, küçücük araba :) kullanımı çok kolay. ama erkek gözüyle bakıp ta beğenen olmadı daha. tabi dışardan. ama arabaya binince herkes bayılıyor :)

9-11 bin arası 97-99 ww polo hb bulabilirsin sanırım. Hemde klimalı. Bence sahibinden.com a bi uğra.

palio isteyen olursa gerçekten çok temiz 2001 model palio 1.4 EL var beyaz renkte 12500 tl istiyoruz ama çok temiz 70 bin küsürde araba

bayan için en iyi araba park sorunu olmayan arabadır :mrgreen:
normal arabayla yol kenarına yan durmuş vaziyette park etmek zorundasınızdır bununla düm düz dalabilirsiniz...zaten uzunluğu bi arabanın genişliği kadar anca :D bi ara biz çocukken hürriyet gazete arabası diye bunun gibi minik arabalar kullanırdı...ama onlar gibi değil bu daha yüksek...gerçi yanından tır kamyon geçse savrulmayacağı garantisini vermek mümkün olmasa gerek :lol:

DSC01590.JPG

Hatice UysaL' Alıntı:
bayan için en iyi araba park sorunu olmayan arabadır :mrgreen:
normal arabayla yol kenarına yan durmuş vaziyette park etmek zorundasınızdır bununla düm düz dalabilirsiniz...zaten uzunluğu bi arabanın genişliği kadar anca :D bi ara biz çocukken hürriyet gazete arabası diye bunun gibi minik arabalar kullanırdı...ama onlar gibi değil bu daha yüksek...gerçi yanından tır kamyon geçse savrulmayacağı garantisini vermek mümkün olmasa gerek :lol:

DSC01590.JPG

ne diyosun hocam..sabah kalkınca bakarsın araç yok 4 kişi kucakladığı gibi vınnn..zuahhaha

tcoalngsau' Alıntı:
ne diyosun hocam..sabah kalkınca bakarsın araç yok 4 kişi kucakladığı gibi vınnn..zuahhaha

hocam sende dört tarafı demir araba boyutunda bi kulübe yaparsın olur biter...koca garaj masrafıda yok bunun :lol:

Bayan için SUV derim.Trafik magandaları,bayan sürücüleri taciz ederken bir daha düşünecek...

Geri