Bayi fiyatı ve internet fiyatı farkı 100.000 tl

Kodla Büyü
Bayilerde araç olmadığı için sarı sitede fiyatlar yüksek, bayiye gelecek araçlarda zamlı fiyattan gelir artık. Dream paket üst vergi dilimine girer aradaki makas kapanır.

her zaman son sözü para babaları söyletir ne kadar plan program yaparsanız yapın boş

Olay şu; Pandeminin başlarında da araç sıkıntısı vardı ve bayiler araç yok diyordu. 3-5 ay sonrasına sıra veriyordu. Anlaşma gereği o gün geleceği fiyat ne ise onu ödeyeceksiniz diyordu. Diyelim ki o an bayi fiyatı 100 tl. Sarı sayfada da 120,130 tl'lerde idi hemde sıfırı bile değil ikinci eli. Bayi ile bir arkadaşım görüşme yaptı. Amacı araç almak değil kendi aracını bakıma soktuğunda muhabbet etmişler. Şimdi desem kaça olur diye. Onlarda sıraya koyarız o gün kaça olursa demiş. Peki o gün param yok vazgeçtim ne olacak? Bayinin cevabı çok mantıklı. Hocam herkes sırada. Sen vazgeçsen elimde kalmaz ki senden sonraki illa alır o aracı.

Aradan o kadar yıl geçti değişen tek şey ikinci el fiyatları sıfır fiyatlarını geçti. Ben 2020 temmuzda 105.000'e 2016 model i20 aldım. Çarşamba akşam baktım araca sitede ağır hasar kayıtlı i20 jump otomatik 2016 araç 157.000'idi. An itibari ile baktım en ucuz ağır hasar kayıtlı i20 jump otomatik 2016 165.500tl.
Bu aracın sıfırı kasım ayı başında 199 bin küsürdü. Aynı gece 207.000 tl idi. An itibari ile baktım sıfırı fiyat güncellemesi yapılıyor yazıyor. Tahminime göre fiyatı 210-220 arasına çıkar en iyi ihtimalle. İkinci el fiyatı siz düşünün artık.

Bayide araç olsa piyasa bir gecede düşer ama olmadığını bildikleri için canları ne isterse oraya çekiyor ilan sahipleri. Sıfırından daha pahalı birkaç parça boyası olan 3-4 yaşındaki araçlar. 2021 modelinde 100.000 tl fark olması normal değil ama normal.

Geri