Bazı Öğretmenlerin Maaşına İlave Zam

Kodla Büyü

arslan-46

Site Gezgini
Arkadaşlar böyle bir haber okudum nedir anlamadım. bilgisi olan var mı böyle bir şeyden?

Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara göre; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre aşağıdaki ilave eğitim öğretim tazminatı ödenmektedir.

Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararda Bakanlar Kurulu tarafından yapılan ve 1 Ocak 2014 tarihinden geçerli olan değişiklikle; ilave eğitim öğretim tazminatından yararlanacak olan öğretmenlerin görev yaptıkları okul ve branşlarda değişikliğe gidilirken, bazı branşlardaki öğretmenler hakkında uygulanan tazminat oranları da yükseltildi.

haber linki : http://www.kamuajans.com/egitimpersonel ... 38795.html

Listede yazan türde okullarda çalışan bilişim teknolojileri öğretmenlerinin hepsi alır kanımca.

Önceki mesajlarda aynı konu açılmıştı.
Ekstra verilen bir şey yok. Bu husus meslek lisesinde çalışan teknik öğretmenlerle ilgili. Önceden beri verilen teknik öğretmenlik tazminatı diye bilinen 100 TL gibi bir fark. Ancak teknik öğretmenlerinin maaş karşılığının 20 saat olduğunu gözününe alırsak pek bir artısı kalmıyor.
Böte mezunları için bir şey yok.

yakuphan' Alıntı:
Ekstra verilen bir şey yok. Bu husus meslek lisesinde çalışan teknik öğretmenlerle ilgili. Önceden beri verilen teknik öğretmenlik tazminatı diye bilinen 100 TL gibi bir fark. Ancak teknik öğretmenlerinin maaş karşılığının 20 saat olduğunu gözününe alırsak pek bir artısı kalmıyor.

Bu yeni değil arkadaşlar,
2011 'de hem'e atandım, böte mezunuyum ve 28 aydır bu tazminatı alıyorum. 2014 ocak ayı 109.72 tl ek tazminat aldım.

aslında hak kaybı var..teknik öğretmen maaş karşılığı 20 saat...ek tazminat 100tl zarar...aylık 20 saat 180tl eder..80tl daha eklenmeli... :!:

yani şimdi teknik öğretmen tazminatı ne kadar oldu bilgisayar öğretmenleri için ?

deliboran' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:

2011 'de hem'e atandım, böte mezunuyum ve 28 aydır bu tazminatı alıyorum. 2014 ocak ayı 109.72 tl ek tazminat aldım.

Sayın hocam, kurumunuz size bunu veriyor olabilir ancak bahsedilen haberde de geçen
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı aşağıda sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolara atananlar, atandıkları branşlara (alanlara) göre ilave eğitim öğretim tazminatından yararlanacak.
İbaresine göre kurumunuza atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak atanmadıysanız, bu tazminatı alamazsınız. Yani kararnamenizde ne yazdığı önemli.
Hatanın tespiti durumunda aldığınız farklar faizi ile alınacaktır. Atama kararnamenizi incelemenizi tavsiye ederim.

yakuphan' Alıntı:
deliboran' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:

Sayın hocam, kurumunuz size bunu veriyor olabilir ancak bahsedilen haberde de geçen
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı aşağıda sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolara atananlar, atandıkları branşlara (alanlara) göre ilave eğitim öğretim tazminatından yararlanacak.
İbaresine göre kurumunuza atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak atanmadıysanız, bu tazminatı alamazsınız. Yani kararnamenizde ne yazdığı önemli.
Hatanın tespiti durumunda aldığınız farklar faizi ile alınacaktır. Atama kararnamenizi incelemenizi tavsiye ederim.

HEM'LER KURUM olduğu ve atölye, laboratuar veya... öğretmeni olduğum için çatır çatır alırım bu kadar basit yoruma gerek yok.

2013 te 109 lira alıyorduk teknik öğretmen tazminat haber deki listede 108 lira yazıyor zammı şimdi bu 1 lira azalmış

yönetmelikere göre alamazsın malesef hocam...sinirlenmene gerek yok...bu tazminatı idareciler farketmediklerinden yatırıyorlar çünkü bilişim öğretmenleri arasındaki bu ayrımdan haberleri yok......yoruma gerek yok çünkü sen alıyorsan ilköğretimdeki tüm böteli arkadaşlarda almalı burda kurumunu yazarasan emsal gösterip alsınlar...lütfen kurumunu yazda emsal gösterip dilekçe ile diğer arkadaşlarda alsınlar.......

@deliboran hocam sence sıkıntı yoksa fazla dillendirme faizi ile birlikte geri alırlar :)

mesleki ve teknik eğitim kurumlarına atölye ve lab. öğretmeni olarak atanamaz diyor. oradan kapı kapalı ancak meslek dersleri öğretmeninin mevzuattaki yerini veya tanımını paylaşabilecek olan var mı burada. Mevzuat bilginizi konuşturun bakalım biraz :D

Halk eğitimde meslek kursunu veren öğretmen meslek öğretmenidir! :D

fatherboard' Alıntı:
yönetmelikere göre alamazsın malesef hocam...sinirlenmene gerek yok...bu tazminatı idareciler farketmediklerinden yatırıyorlar çünkü bilişim öğretmenleri arasındaki bu ayrımdan haberleri yok......yoruma gerek yok çünkü sen alıyorsan ilköğretimdeki tüm böteli arkadaşlarda almalı burda kurumunu yazarasan emsal gösterip alsınlar...lütfen kurumunu yazda emsal gösterip dilekçe ile diğer arkadaşlarda alsınlar.......

Sayın Hocam İlköğretim ibaresi nerede geçiyor ki, BÖTE mezunu olup HEM'lerde fiili derse giren tüm arkadaşlar alır.

A. Eğitim Öğretim Tazminatı:
I- a) Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen öğretmenlik yapanlardan;

-1-2 derecelerden aylık alanlar..........................................................................................: 100
-3-4 derecelerden aylık alanlar......................................................................................... : 95
-Diğer derecelerden aylık alanlar...................................................................................... : 85

b) (a) bendinde sayılanlardan Uzman Öğretmen unvanını kazanmış olanlara ayrıca;

-1-2 derecelerden aylık alanlar..........................................................................................: 20
-Diğer derecelerden aylık alanlar......................................................................................: 15

c) (a) bendinde sayılanlardan Başöğretmen unvanını kazanmış olanlara ayrıca;
-1-2 derecelerden aylık alanlar..........................................................................................: 40
-Diğer derecelerden aylık alanlar...................................................................................... : 30

II- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşa göre aşağıdaki oranlarda ilave Eğitim Öğretim Tazminatı ayrıca ödenir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu kadrolarında bulunanlar hariç olmak üzere, branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez.

a) Bilgisayar, bilgisayar bakımı ve onarımı-işletme, elektrik, elektronik, elektro mekanik taşıyıcılar (asansör), gemicilik, gemi elektroniği ve haberleşme, gemi makineleri, güverte-güverte avlama, makine, iş makineleri, döküm-izabe, metalişleri, model, motor, tesviye, telekomünikasyon, tekstil dokuma, tekstil boya-baskı desen, tekstil iplikçilik-iplik, tekstil kalite kontrol, tekstil örme, endüstriyel elektronik, mikroteknoloji, radyo televizyon;

-En az 4 yıl yükseköğrenim görenler................................................................................ : 15
-En az 2 yıl yükseköğrenim görenler................................................................................ : 10

V sayılı cetvelde ise 30. sırada Halk Eğitim Merkezleri görünmektedir.

Yazıda en az 4 yıllık yükseköğrenim diyor. Teknik fakülte mezunu demiyor, diyemiyor. Çünkü öyle bir fakülte kalmadı :puhaha:

Hocam sizin dediğniize göre hemde müzik aletleri çalma konusunda kurs veren bir müzük öğretmenide alır....Fakat müzük,fizik,beden ve böteli bilişimciler branş öğretmeni olarak atanırlar...yani atölye ve labaratuar öğretmeni olarak buralara atanamazlar....bu bakımdan bu tazminattanda faydalanamzlar....dediğim gibi Hemlerde bu işi bilen idareciler vermiyorlar zaten ha iş bilmeyenin zaten umrunda değil.. bu ayrımı da bilmediği için veriyorlar..bu işin adaletli yada kanuni olması demekmi tabiki değil......Ha bana kalsa ilköğretimde ve hemde o atölyelerin bakımını yapan okulun yükünü çeken tüm böteli arkadaşlar şuan 120 lira olan bu tazminattan yararlanmalı yani lisedede aynı atölye ilköğretimde aynı atölye ne fark var ki arada..ve kanımca atölye şefliği adı altında meslek liselerindeki gibi 6 saate kadar planlama bakım onarım ücreti de odenmeli bu arkadaşlara... gel gelelim ki şu andaki mevzuata göre atölye ve meslek dersi öğretmeni olarak atanamadıkları için tüm bunlardan bu arkadaşlar mahrum bırakılmaktalar...mevcut yönetmelik malesef ki böle sayın hocamm...

Spor lisesinde beden eğitimi öğretmeni genel kültür öğretmeni bu hesapla :D

fatherboard' Alıntı:
Hocam sizin dediğniize göre hemde müzik aletleri çalma konusunda kurs veren bir müzük öğretmenide alır....Fakat müzük,fizik,beden ve böteli bilişimciler branş öğretmeni olarak atanırlar...yani atölye ve labaratuar öğretmeni olarak buralara atanamazlar....bu bakımdan bu tazminattanda faydalanamzlar....dediğim gibi Hemlerde bu işi bilen idareciler vermiyorlar zaten ha iş bilmeyenin zaten umrunda değil.. bu ayrımı da bilmediği için veriyorlar..bu işin adaletli yada kanuni olması demekmi tabiki değil......Ha bana kalsa ilköğretimde ve hemde o atölyelerin bakımını yapan okulun yükünü çeken tüm böteli arkadaşlar şuan 120 lira olan bu tazminattan yararlanmalı yani lisedede aynı atölye ilköğretimde aynı atölye ne fark var ki arada..ve kanımca atölye şefliği adı altında meslek liselerindeki gibi 6 saate kadar planlama bakım onarım ücreti de odenmeli bu arkadaşlara... gel gelelim ki şu andaki mevzuata göre atölye ve meslek dersi öğretmeni olarak atanamadıkları için tüm bunlardan bu arkadaşlar mahrum bırakılmaktalar...mevcut yönetmelik malesef ki böle sayın hocamm...

II- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşa göre aşağıdaki oranlarda ilave Eğitim Öğretim Tazminatı ayrıca ödenir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu kadrolarında bulunanlar hariç olmak üzere, branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez.

a) Bilgisayar, bilgisayar bakımı ve onarımı-işletme, elektrik, elektronik, elektro mekanik taşıyıcılar (asansör), gemicilik, gemi elektroniği ve haberleşme, gemi makineleri, güverte-güverte avlama, makine, iş makineleri, döküm-izabe, metalişleri, model, motor, tesviye, telekomünikasyon, tekstil dokuma, tekstil boya-baskı desen, tekstil iplikçilik-iplik, tekstil kalite kontrol, tekstil örme, endüstriyel elektronik, mikroteknoloji, radyo televizyon;

gayet açık değil mi arkadaşlar?

Hocam, BÖTE normal eğitim fakültesi mezunu olup HEM'de görev yapanlar da alıyor mu bu zammı?

8/2 Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmeniyim. 2014 Ekim maaşım 2127 TL. Teknik öğretmen tazminatı 100 TL civarı olması gerektiğine göre benim maaşımda bu ücret eklenmiyor sanırım. Sizce bu hesapta bir yanlışlık var mı?

Almalısın vermeliler hocam.
Geçmiş farklarınız içinde ek bordro yapsınlar alırsınız.İdarecilerinize söyleyin .Arayın hakkınızı.

Geri