Bazı Access Poiint'ler Çalışmmıyor

Kodla Büyü

Süvarim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm sevgili arkadaşlar. Fiber bağlanalı yaklaşık 20 gün oldu. 15 tane akıllı tahtadan 5-6 tanesinde internet var. Bunların AP'leri çalışıyor ancak geri kalanlarda ne fatih kablosuz ağı görünüyor, ne de access pointler çalışıyor. Haliyle internette yok o tahtalarda. İkişer defa kontrol ettim. AP'lere bağlanan kabloların yanlış olanlarını da düzelttim. Ancak çalışmayan access pointleri çalıştıramadım. Fatih ağını aradım ancak değişen bir şey olmadı. Sizce ne yapmam lazım?

Hocam çalışan ap lerin üzerinde mavi ışık yanmalı
Kırmızı yanıyorsa arızaya geçmiştir

bidene' Alıntı:
Hocam çalışan ap lerin üzerinde mavi ışık yanmalı
Kırmızı yanıyorsa arızaya geçmiştir

Çalışan AP'lerin üzerinde yeşil ışık yanıyor. Faz 2 ile gelen Cisco Ap'ler hocam. Mesela diğerlerinde hiç ışık yok. O tahtalarda da internet yok haliyle. AP'leri devre dışı bırakıp direk mor kablodan bağlasam olur mu ne dersiniz?

Arkadaşlar dun öğlenden beri okulumuzda fatih ağına bağlanamıyoruz. Erişim yok diyor. Access pointlerin ışıkları da sürekli yeşil yanıp sönüyor sizce neden olabilir, ne yapabilirim?

Arkadaslar yeşil yanıp sönüyor ise yazılım yüklüyor. Daha sonra aktif olduğunda hiç ışık yanmayacak.

Misugi' Alıntı:
Çalışan AP'lerin üzerinde yeşil ışık yanıyor. Faz 2 ile gelen Cisco Ap'ler hocam. Mesela diğerlerinde hiç ışık yok. O tahtalarda da internet yok haliyle. AP'leri devre dışı bırakıp direk mor kablodan bağlasam olur mu ne dersiniz?

Olmaz hocam o şekilde boşuna uğraşmayın swicth kilitlenir hiç biri girmez. Konfigürayon yapılması gerekiyor gibi geldi bana, Altyapı firması ile irtibata geçerseniz onlar yapabilir veya ilinizdeki FATİH projesi koordinatoru ile görüşün bakanlıktan da yapabiliyorlar Konfigürayonu

Geri