Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Bazı sorunlar

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında bilisimcih tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. bote67

bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

2. bote67

Katılıyorum.

3. yuci81

yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bt rehberliği varken niye idarecilik yapayım? Geçen sene neler nelerle uğraştım. Hele hele iş bilmeyen bir müdürle kafayı yersiniz. Okulda tek mdr yardımcılığını kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kitap dağıtımı yapacaklar, ben hafta sonu cmartesi için planımı yapmışım, hooop bir yazı, hem de cuma günü saat 3te gelen bir yazı, mesai saatleri dışında da okulu ilgili görevli aradığında açık tutun diye, akşam 7de de bir telefon, hocam yarın kitap dağıtmaya geliyoruz okulu açın, tantana yapmasam, sabahtan akşama okulda beyefendileri bekleyecem yarım saatlik iş için. Allahtan whatsapptan atmadılar, çünkü işlerine gelince işin resmiyetini biliyorlar.

btr71 ve katafalk bunu beğendi.
  4. bote67

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/bt-ogretmenlerinin-sinirini-en-cok-bozan-cumle.50079/
    10 sene önceki duruma mı döndük? O zamanlar da bu tür konu başlıkları ve mesajlar çok fazla yer alıyordu bu forumda.
    Bu forumda öğrenciler, başka branşlardan öğretmenler, öğretmen olmayan üyeler de bulunuyor. Olaylara geniş bir açıdan bakmak gerekiyor.

5. mmert_86

mmert_86 Üye

Hocam maddi çok büyük bi sıkıntınız yoksa btr görevini bırakın, ben bıraktım rahat ettim kimi sene norm fazlası oldum kimi sene 30 saat derse girdim. Yorucuydu ama sinirlerim bozulmadı. Diğer öğretmenler gibi bende derse girdim çıktım, hatta bazen sınıftan bile çıkmadım. Eğer birlikte çalışacağınız bi idare yoksa kesinlikle BTR olunmamalı diye düşünüyorum.

6. rose_tek

rose_tek Seçkin Üye Seçkin Üye

Keşke btr almadaydınız ya da başka okulda alsaydınız. Çok iyi anlıyorum sizi. Ben de geçen yıl farklı branş ile formatör oldum. Birimiz sabahçı birimiz öğlenci. Adam yata yata parasını kazandı. Bana tüm işler yaptırılıyordu. Karşı çıkınca azarlandım ettim. Hem tüm işi yaptım hem parayı diğeri aldı hem de azarlandım. Tabi dayanamadım. Ben de artık onun işlerine elimi sürmedim. Allahtan bir müdür yardımcımız bilişimci araya o girdi. Artık almıyorum formatörlük. Öbürü yapıyor kimse menun değil. Allah büyük bakalım. Geçenlerde yine bir işi bana vermeye kalktılar formatör kimse o yapcak dedim. Ne kadar alttan alıp iyi davranırsanız o kadar üstünüze çıkarlarlar hocam. Siz formatör değilken o işleri yapmayacaksınız diğerinin ne olduğu anlaşılcak. Size takmış müdür yardımcısı. Açık okul da yokki tayin isteseniz. Bence mobbing dilekçenizi verin. Her işi yazılı isteyin göreviniz olmayanları yapmayın. Onları da görev dışı istemde bulunuluyor diye ek yapın dilekçenize. Başka da aklıma bir şey gelmedi. Formatörlük görevini bırakabilirseniz bırakın. Sabır diliyorum. Çok zor.

7. sadoo_

sadoo_ Seçkin Üye Seçkin Üye

Suç kabul edilecek konuşmaları güvendiğiniz bir arkadaşınızın yanında yapmasını sağlayın ve arkadaşınızın şahitliğiyle savcılığa suç duyurusunda bulunun.

8. safran

safran Seçkin Üye Seçkin Üye

Merhaba Sayın Hocam
    Öncelikle yaşadıklarınız için geçmiş olsun. Zaten yeterince sorun yaşamışsınız daha fazla ne olabilir ki verin dilekçenizi, sendikanıza baş vurun adam sizi zaten gözden çıkarmış kaybedecek neyiniz var. Görevinizi yaptıysanız korkmayın. Öyle belgesiz evraksız ekdersinizi kesemez. Okula gelmediğiniz için kestim derse de evrak isteyin evrakı ekderse eklemesi ve sizden savunma istemesi gerekirdi o da görevini yapmamış olur. Ezdirmeyin kendinizi. Okul müdürü dilekçenizi kabul etmezse il/ilçeye gidin. Korkmayın size yazık yeni çocuğunuz olmuş ona yazık

9. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam sessizce günleri geçirin gelmediğiniz günleri vs hiç birşeyi karıştırmayın ek dersinizi kessinler bir kaç ay böyle geçsin elinizde sağlam evraklar oluşuyor fırsata çevirin.
    diğer rehberlik öğretmenleri dilekçe yamanız onların da getirilmesi vs, ayrıca günde 3 saat gelmeleri hepsini kayıt altına alın gün gün günlük tutar gibi.sonra mobbing dernekleri var onların sağlam avukatları var bir tuttular mı adamın ciğerini sökerler.
    Bu yoklukta sizinle eğleniyorlar yada bayansanız y.vşaklık yapıyorlar.

10. tolgahan0010

tolgahan0010 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam Kayseri de isen her türlü desteğe hazırım. yazıyı okuyunca ben yerimde durmadım. Kayseri de isen özelden yaz yüz yüze görüşelim. ne gerekiyorsa yapalım.

11. bilisim-tef

bilisim-tef Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

müdür yardımcısı sizin amiriniz değildir zaten ona bu şekilde davranarak yanlış yapmışsınız. siz sadece müdürü muhatap alın.

serkan42, server06 ve bbneet02 bunu beğendi.
  12. bilisimcih

bilisimcih Aktif Üye

Bugün ki olayımız 9-3 mesaide kullanmam için oda falan yok vermedi, sınıfı kirletiyormusum, temizlik görevlisiyle haber göndermiş sınıfı düzgün bırakacakmisim, Hergün onu sikistiriyomus düzgün kullansın diye, bazen çocuk da geliyor öğleden sonra bir sırayı çekip akıllı tahtaya yazı yazıyor en fazla, Belki kağıt düşmüştür. Bayan geldi dedim ki sen söylüyorsun bunu bana idare mi dedi dedi. İdare diyor hocam düzgün bıraksın diye bana söylediler dedi. Ben de dedimki oda versin bana o zaman.
    Beni müdür odasına çağırdılar, sınıfları kullanmam yasakmış, eba destek odasını kullanacak işim, temizlikçi de yeni geldi zannediyor ki öğretmeni o şekilde uyarabilir, idare onun yanında bana laf söylüyor ya, hocam ama şöyle çok işimiz var bizim diye, benim karşımda onu konuşturuyor.

Ki bunu diyen kadın Hergün halini hatırımi sorup sohbet ediyordu ben otobüsle geliyorum çok zor falan, muhabbet ediyordu. Bi memurla Bi müdür yardımcısı görüyor olanları bu kadar da yapılmaz diye ayipliyorlar.

4 tane antika laptop tamir ettirmiş eba destek noktasına konulacakmis bana zimmetleyeceklermis. Ben de dedim arastirmam lazım uygun mu diye imzalayamam dedim.

bbneet02 bunu beğendi.
  13. bilisimcih

bilisimcih Aktif Üye

Kayseriliyim ama kayseride değilim malesef ki buraya yazdım konuşmak iyi geliyor eşime de Hergün anlatıyorum. İnsanların huzurunu kaçırmak ne kadar kolay ya. Cani sıkılıyor heralde etrafında sohbete gelen hocalar yok şu dönemde

14. rose_tek

rose_tek Seçkin Üye Seçkin Üye

diğer müdür yardımcıları ve müdür onaylamıyor sanırım. O zaman müdürünüzle konuşun hocam. Tek muhatap da onu alın. Herhangi bir şekilde yanına gitmeyin görmezden gelin.

15. bilisimcih

bilisimcih Aktif Üye

Bana eba canlı ders tanımlaması ile ilgili dilekçe yazıp okula vereyimmi, neden tanımlanmıyor sunuz beden resim müzik yaparken diye, belge olur mu, sonuna da bana görev tanımımi değiştirip tebliğ ettiği belgeyi ekleyim 9-15 okulda bulunmak diye madde eklemiş, bu yüzden mi tanımlamadiniz diyim. ekren görüntülerini aldım grup da paylaşıyor tanımlanan dersler resim müzik beden bu hafta eklendi diye.

16. bilisimcih

bilisimcih Aktif Üye

Bizim okulda müdür yardimcisi amir zaten bu sene başında bana ceza tehdidi yapıp odasına çağırıp yüksek sesle konuşmaya başlayınca benim idari amirim siz değilsiniz dedim. Diye bu şekilde iyice gaza geldi. Müdür arada yumusuyor hatta korkuyor şikayet edersem diye. Çağırıp boş boş şeyler soruyor falan normallessin diye, sonra müdür yardımcısı bunu yine gaza getiriyor onun ağzıyla konuşuyor bana nereye şikayet edersen et, diyor. Ya da odasında müdür yardımcısı olursa onun dediğinin aynısını söylüyor sadece. Çünkü idari boşluk var müdürün tüm boşluğunu o mudur yardımcısı dolduruyor. O yüzden ayrı iki insan değiller ekip olarak geldik biz bu okula deyip beraber geldiler.
    Diğer müdür yardımcısı yapılanların farkında ama oda soruşturma falan olup idare toptan değişirse diye çok konuya dahil olmuyor. Başta beni savunuyordu diğer formator böylemi yaptınız falan diye hiç susmuyordu anlatıyordu. İşler fazla ciddiye binince geri çekildi biraz.

17. N4rgaL

N4rgaL Üye

- hocam size yapılanlar düpedüz mobbing. Sendika varsa elinizde durumu ispatlayanlar belgelerle ve şahitlerle bilgilendirin, onlar sizi yönlendirirler. Olmadı ilçe milli eğitim, İl milli eğitim, cimer her yöntemi kullanın. Üzerinizdeki baskıyı ya kaldırırlar, ya da davalık olup inceldiği yerden kopar. Ama siz her türlü haklısınız anlatılanlara bakarak. Bu zamana kadar nasıl sabrettiniz hayret.

bbneet02 bunu beğendi.
  18. özlü

özlü Aktif Üye

Hocam birçok okul 40 saatlik ders programı hazırladı. Eba+zoom. Benim derslerim tamamen zoomda ve işliyorum. Sizin idare zaten bir program yapmadıysa hatalı durumda. Sonuçta kendinize göre öğrenciye şu saatte gel diyemezsiniz. BTR'yi dersten arta kalan zamanda yaparsınız. Ders vermemek sizi sıkıntıya düşürebilir.
    Bir de temizlik görevlisinin hiçbir öğrenci veya öğretmeni çok kasıtlı bir durum yoksa şikayet etme hakkı yok. Sorumlu olduğu yerleri temizler geçer. Sizin hiç tereddüt etmeyip hemen iş mahkemesine başvurmanız gerek. Sendika varsa daha kolay çözülebilir.

19. bbneet02

öğretmene zimmetleme kaldırıldı hele ki nereden geldiği belli olmayan ne idüğü belirsiz birşeyi asla kabul etmeyin içinden herhangi bir örgüt vs propagandasından kullanılmış bir suç unsuru vs varsa üstünüze kalabilir. sana zimmetlemiştim ben bilmem der bir suç unsuru soruşturması ortaya çıkınca.

20. bbneet02

demekki birbirlerini idare etmişler vede ediyorlar o yüzden ya sizin yerinize bir arkadaşını aldırmak istiyordur yada s.pıklık vardır ruhunda...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal