Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Bazı sorunlar

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında bilisimcih tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. yahyasoft

yahyasoft Site Gezgini

Hocam hakkını sonuna kadar ara. Bende müdür yardımcısıyım kendimi hep öğretmen olarak görürüm. Meslek lisesinde çalışırken zümrem hep derdi ki idarecilik taslayanlara şu müdürlük okulunda bende okuyacam bakalım nasılmış diye. sonuçta hepimiz öğretmeniz orda bu gün var belki bi kaç yıl sonra yok. Ayrıca müdür yardımcısı sizin amiriniz değildir, amiriniz müdürdür. onlara koz vermeden koz aramaya bakın, asli göreviniz dışında hiç bir işi söz ile yapmayın resmi yazı isteyin. Bu aşamadan sonra da kesinlikle güvenmeyin, sizi idare etme anlamında. okula şikayet dilekçenizi verin cevap sürenizi bekleyin, dilekçenizi işleme almazlar ise bir üst makama ilçe milli eğitim müdürlüğüne verin ve neden oraya verdiğinizi okulun işleme almadığını da belirtin. Ayrıca ceza dan da korkmayın hocam öyle şak diye görevden almak kolay değil. Haklarınızı bilin. Son olarak yazdıklarını okurken kendimi sizin yerine koydum yani kavga etmeden duramazdım herhalde. kalın sağlıcakla

katafalk ve rose_tek bunu beğendi.
  2. ronn

ronn Seçkin Üye Seçkin Üye

Yaptığımız bütün BTR görevlendirmesi önce ders görevini yerine getirdikten sonra başlar. 24 saat ders var keyfine göre yok sayıyor. Ya bunlar hangi cesaretle hiç bir yönetmeliği tanımadan hareket eder

3. bznesm_srkn

bznesm_srkn Seçkin Üye Seçkin Üye

Adim atmanız lazım hocam sadece dert dökmek olmaz
    Öğretmenler arası eşitliği bozmaktan her yere şikayet edebilirsiniz zaten bariz mobbing var müdüre dikkat eden yok yetki aşımı angarya suç angarya veremez aşağılamalar insan psikolojisine açık ve alenen saldırı. Bayansanız ağzınızdan çıkan her kelime delil olarak kabul edilir. Müdür ü aşın artık malum ki olayı çözmüyor. Ikisinede ilçeye gideceğinizi söyleyin durumu anlatın sendikanizin avukatına başvurun ile gidin şikayet edin hatta avukat bile tutun mahkeme kelimesinden çok korkarlar.

4. radicalbrain

radicalbrain Seçkin Üye Seçkin Üye

ben boyle bir duruma dayanamiyorum iste. isterse mudur olsun, sube mduuru olsun, bakan olsun.

kim kimi asagilayabilir. yok oyle bir dunya. masaya yumrugunuzu vurmaniz lazim. artik sadece sizin degil cocugunuzun da hakkina giriliyor. esinizle birlikte mudur ve mudur yardimcisiyla acik bir sekilde konusun. sonra sendika araciligi ile dava acarsiniz.

ayrica o nasil vasifsiz mudur. bence ona ayri dava acilmali. boyle idareciler Türk egitimine zarar. bir an once gorevden alinmali.

N4rgaL bunu beğendi.
  5. clksdtt

clksdtt Seçkin Üye Seçkin Üye

İşini severek yap hocam

6. ÇetinÖğretmen

ÇetinÖğretmen Süper Üye Süper Üye

Yazdıklarınızı sonuna kadar okudum ve sinir oldum.. Buraya çok şey yazardım ama hem bayan arkadaşlar hem de forumun saygınlığını kaybetmeyim diye düşürmedim. Yazık yani. Müdür yardımcısının yaptıkları da çok aptalca.. Açıkça mobbing.. Sendikanız varsa diyecem ama mdr yardımcısının nereye güvendiği belli. Liyakat olmayınca böyle oluyor. Eden bulur hocam sabredin ama sabrederken boş durmayın.. Gereken yerlere tutanakla durumu bildirin. Özellikle canlı ders yapamadığınızı belirtin.

7. ulubey38

ulubey38 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben olsam ağzını burnunu kırmıştım. Bir kere dayak yesin akıllanır.

serkan42 bunu beğendi.
  8. burhaneren

burhaneren Seçkin Üye Seçkin Üye

Hangi sendikadansınız ? Ya da sendikanız var mı?

9. ctrl+alt+delete

ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

sineye çekme hocam.tayin isteyip gitsen bile senden sonra gelen meslektaşımıza da aynı şeyi yapacak.alt tarafı müdür yardımcısı.haddini bildirmek lazım.bence yaptıklarını önce ilçeye sonra ile silsile yolunu takip ederek şikayet edin

10. aykut2t

aykut2t Üye

Hocaö öncelikle geçmiş olsun. Aslında burada olay birazda sizden kaynaklanıyor... Ben de görev yaptığım yerde neleri gördüm bir bayanın şube müdürüne "siz bana bağıramazsınız size hangi kanun veriyor bu hakkı gerekeni yapın işleme koyun dediyip sursurduğunu gördüm" o yüzden size nacizene tavsiyem okulda kalsanızda gitseniz siz okulun değil devletin öğretmenisiniz. Açık btr yönetmeliğini okuyun, 657 okuyun ortaortaokul ilk okukl yönetmeliklerinde sizi ilgilendiren yerleri okuyun karşılarına yönetmelike çıkın....

Ama burada sizden açık arayacaklarıdır bunun içinde kendi savunmanız evraklarınız tam olsun.. Milli eğitim de söz konuşmak iş olmuyor hocam. "Söz uçar yazı kalır" misali yaptığını herşeyi resmi evrak haline getirin... Daha sonra devam ederlerse müdür müdür yrd. ilçe veya il şikayet edin.. Müdür yrd. müdür şikayet etmek mantıksız onun amirini bir üst kuruma şikayet et müdür bütün bunlara duyarsız kalıyor diye ekleyin. Onlarda gereğini yapmazsa bir üst kuruma devam edin... İnş.. düzelir

11. ctrl+alt+delete

ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

bu arada müdür ve diğer müdür yardımcıları kendilerini de gönderirler diye bu duruma sessiz kalıyorlarsa onlar da sonucana katlanacak hocam.onlar sizi düşünmüyorsa siz neden onları düşüneceksiniz.eksiksiz ve kurallara uygun şekilde şikayetinizi yapın.ayrıca sizden göreviniz dılında birşeyler yapmanızı isterse bunu yazıya dökmesini söyleyin.böyle tipler ezeceğini düşündüğü kişilere sözlü artislik yaparlar ama iş yazıya dökülünce tırsarlar

12. mystreous

mystreous Süper Üye Süper Üye

bu gibi şikayet durumlarında direk Cimere yazmanın bir mahsuru varmı? Yoksa ilk önce milli eğitim müdürlüğüne mi yazmak gerekiyor?
    Cimere yazmak bana daha kolay geliyor. :)

13. Mepol

Mepol Üye

Bizim bir arkadaş anlattı yakın arkadaşıni üniversite de hoca dersten bırakıyor ben olduğum sürece kalacaksın diyor konuşuyor etme diyor şikayet ediyor olmuyor. Birgun arkadaşı ile bir köpek alıyor hocanın evden çıkmasını bekliyor ve köpeği salıyor üstüne. Adam o şok ile bayılıyor korkudan. Sonra hersey o kadar güzel oluyor ki hoca dersten de geçiriyor hatta araları da düzeliyor. Bu hayatta insan görünümlü bazı mahluklar vardır onlar insnaca konuşmaktan şikayet dilekçe anlamazlar onların dili budur. Evet yanlış evet eğitimciye yakışmaz ama ne yapacaksin mecbur kalınca. Mecbur eden utansın

14. mesut_steel

mesut_steel Seçkin Üye Seçkin Üye

Benzer durumlara sahibiz..
    -Öğretmen arkadaşımız veli önünde küçük düşürüldü.
    -Öğretmenler kurulu kararı hiçe sayıldı.
    -Evde eğitime gitmek istemeyen öğretmeni ders saatini azaltmakla tehdit etti.
    -Milli eğitime öğretmenini(beni) şikayet etti. Haksızlığı ortaya çıkınca odasında özür diledi.
    -Okul whatsapp grubunda soru soran öğretmene gereksiz konuşma dedi.
    -Bu saygısız cevaba gruptan 10 kişi tepki koyup çıktık diye önce kendi sendikasına, sonra şube müdürüne, kimseden hak bulamayınca muhalif sendikaya şikayet etti.
    -Tüm kapılar yüzüne kapanınca bizimle toplantı yapıp özür diledi(yüzeysel).
    vs. vs.

Demem o ki ;
    Toplu bir tepki alınca yalnız kalır, özeleştiri yapmaya başlarlar. Koltuk sallantıya girince de 180 derece dönerler.
    Şimdi mobbing davası açmayı dillendirdiğimiz için yüzsüz bir şekilde sigara odasına aramıza gelip sohbet muhabbet çabaları, öğretmene yardımcı olma girişimleri, üst perdeden değil alçak gönüllü konuşmalar, öğretmenleri kapıda güler yüzle karşılamalar vs vs. Samimiyetsiz, yapmacık can(koltuk) derdinde bir adama dönüştü.
    Tercihleriniz geleceğinizi şekillendirir.

formator_55, ahmetismet ve bbneet02 bunu beğendi.
  15. HASAN500500

HASAN500500 Site Gezgini

Hepimiz benzer durumlar yaşadık malesef bütün ayak işlerini yaptık yine yaranamadık ben artık herkesi tersliyorum şimdi iyi davranıyorlar. Sabır öğretmenlerim

Mepol bunu beğendi.
  16. her_dem

her_dem Süper Üye Süper Üye

Gözle görünür bir mobbing yok. Dava açsanız birşey çıkmaz. Ama huzurunu kaçırırsınız o da ona yeter.

17. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

eferin tebrik ederim.
    bende idarecilik yaptım öğretmenler ve nerdeyse bütün öğrenciler benim gelişimi kapıda bekliyorlardı güler yüzle bazende odama kadar kendileri çay kahve yolluyorlardı bazen topluca gelip sohbet ediyorlar ben kalkmayana kadar kalkmıyorlardı. şimdi idareci var idareci var üstüne üstlük benden önceki idarelerin afedersiniz s.çtığı bütün evrakları belgeleri dosyalayıp düzeltip herşeyide rayına / otomatik bir düzene bağladım ama sırf bu durumları/değişiklikleri çekemeyen müdür ve yalakası diğer müdür yardımcıları ve öğretmenlerin arasını sürekli dedikodu ile karıştıran bir kaç illet öğretmenin iftiraya varan ithamları (hepsi kasten) yüzünden birde kendimde çok çalıştığımı düşündüğüm için istifayı bastım.
    sonra ne mi oldu eski düzen öğretmenlerinde öğrencilerinde işleri yine rica minnet ve (rüşvet alarak) zorla yürüme, birçoğuda eskisi gibi başından savarak yürümeme devrine geri döndü.

Son düzenleme: 17 Ekim 2020
    mesut_steel bunu beğendi.
  18. serkan42

serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

İşte bu :) kendilerini ilah sanıyor bazıları müdürler dahil

glysvr bunu beğendi.
  19. erakcora

erakcora Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Okurken sinir oldum.

20. hakanotuken

hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam çok pasifsin, yazdıklarınızdan okuduğum kadarı ile bayansınız. Ben de müdür yardımcıyım, sana özelden harika bir fikir vereyim hocam. Bu dediğimi yap, adam daha sana yaklaşamaz bile. Müdür de gördüğüm kadarı ile korkak bir tip. İkisi de altına eder, bir daha ağzını açamazlar.

hakansia ve bbneet02 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal