BBNET BTY AKILLI KİTAP UYGULAMALARI YAYINDA! BBNETKAMPANYA DEVAM EDİYOR!

Kodla Büyü
merhaba kitabı 5. ve 6. sınıflarda büyük bir keyifle kullanmaya devam ediyorum, naçizane bir kaç önerim olacak,

5. sınıf kitabının girişinde BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNE İLİŞKİN TEMEL KAVRAMLAR bölümüne
"Veri" ve "Bilgi" nin tanımı ve "Veri ile bilginin ilişkisi ve farkları" konu başlığı açılabilir mi?
Bence kitap bu kavramların tanımı ile başlarsa(teknoloji tanımından önce) daha sistematik bir yaklaşım sergileyecektir.

13. sayfadaki BİLİŞİM TEKNOLOJİSİNE YÖN VERENLER(Resimli Bölüm) bölümünde ise,
Steve Jobs ve Elon Musk'ın olması gerektiğini düşünüyorum,
ayrıca bu görselden Larry Ellison ve Steve Balmer kaldırılabilir.

17. sayfada "Ergonomi" tanımlanıyor ama bu kelime geçmiyor, küçük bir "ergonomi" başlığı açılabilir.

28. sayfada klavye tuşlarının tanıtılmaya başlandığı tablo tamamiyle 29. sayfaya aktarılabilir.

Son düzenleme:
Önerileriniz için çok teşekkür ederiz. Bu yıl kitaplarımızı ilk ünitelerini sadeleştirip son ünitesinde daha kapsamlı bir kodlama bölümü hazırlayarak daha çok etkinlik temelli bilgi aktarımı olacak şekilde güncellemeyi düşünüyoruz. Önerileriniz kitabın daha kullanılabilir olması açısından çok önemli. Tekrar teşekkürler...

6. Sınıf kitabı zararlı yazılımlar bölümünde CryptoLocker fidye yazılımını çok bilinen zararlı yazılımlar bölümünde göstermişsiniz ama Zararlı yazılım türleri kısmında Ransomware türünü koymamışsınız. Onu Virüsten mi saydınız bilmiyorum ama Ransomware tür olarak yer almalı. @cgg*seco

6. Sınıf kitabı zararlı yazılımlar bölümünde CryptoLocker fidye yazılımını çok bilinen zararlı yazılımlar bölümünde göstermişsiniz ama Zararlı yazılım türleri kısmında Ransomware türünü koymamışsınız. Onu Virüsten mi saydınız bilmiyorum ama Ransomware tür olarak yer almalı. @cgg*seco
Öneriniz için teşekkürler. Bu sene metin üzerinde tekrar çalışacağız. Öneriniz de dikkate alınacaktır. Tekrar teşekkürler...

7.sınıf kitabı kazanımlara uygun mu? örneğin iki boyutlu animasyon programı olarak ne anlatılıyor

• Beğen
Tepkiler: omd
7.sınıf kitabı kazanımlara uygun mu? örneğin iki boyutlu animasyon programı olarak ne anlatılıyor
Hem 7. sınıfta hem de diğer sınıflarda kitaplar kazanım sırasına göre hazırlandı. 2 boyutlu animasyon programı olarak pivot animator anlatılıyor. sifirbirdijital.com adresinden kitabı detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri