BBNet Çalıştayında Yaptırılamayan Sunum Dosyaları

Kodla Büyü

mkiyici

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Hepinizin programdan bildiğiniz gibi saat 11:00 - 11:30 arasında Sakarya Ünivresitesi BÖTE bölümü öğretim elemanları olarak bir sunum yapacaktık. Ancak sunumumuzu çeşitli nedenlerden dolayı yapamadık, yapamayaşımızın nedenini ise zannedersem forum yönetimi ve diğer yetkililer daha net açılayacaktır.

Konuşmamız 4 bölüm şeklinde planlanmıştı.

Konuşmamızın 2. bölümünde kullanacağımız powerpoint sunum dosyasına
1. http://ifile.it/4wdxrf9
2. http://rapidshare.com/files/424085669/cebit_mkiyici.ppt
3. http://hotfile.com/dl/74935291/5492752/cebit_mkiyici.ppt.html
4. http://www.megaupload.com/?d=NJHYZQNJ
5. Dosya eki olarak mesaja eklendi

linklerinden ulaşabilirsiniz. (Not her dosya aynıdır dosyalar mirror olarak eklenmiştir. )

Konuşmamızın ikinci bölümünde kaynak olarka kullanılacak olan mkale ise 2006 yılında düzenlenmiş olan Uluslararası Eğitim Teknolojileri Sempozyumunda ben ve Anadolu üniversitesinden Yrd.Doç.Dr. Işıl KABAKÇI trafından sunulmuş olan BÖTE Bölümü Mezunu Bilgisayar Öğretmenlerinin İlk Çalışma Yıllarında Karşılaştıkları Sorunların Belirlenmesi isimli çalışmanın tam metin dosyasıdır. bu dosyaya da http://www.iet-c.net/pdf.php?id=964 linkinden ulaşabilirsiniz...

İyi Çalışmalar Dilerim.
Yrd.Doç.Dr. Mübin KIYICI
Sakarya Üniversitesi BÖTE

Not: Umarım BÖTE öğretmenlerinin yeterlilik alanları, BÖTE 4. Sınıf öğrencilerinin BÖTE ve Öğretmenlik mesleğine bakışları ve BÖTE öğretmenlerinin birinci çalışma yıllarından karşılaştıkları sorunlara odaklanan konuşmamıza tercih edilen ve INTEL tarafından gerçekleştirilen "Intel ve BT Teknolojileri Eğitimi" sunumu katılıcımlara daha faydalı olmuştur...

Ekli dosyalar

• cebit_mkiyici.rar
    166 KB · Görüntüleme: 278
Hocam sunumunuz çok güzelmiş. Keşke sunabilseydiniz. Yine de desteğiniz için teşekkürler.

alideniz2000' Alıntı:
niye konuşturulmadınız ki?
ilginç...

hocam şu kasıtlı yorumlarından vazgeçsen diyorum..? Nerde sizin yazdığınız bir şey görsem bbir kasıt var.. Arkadaşlar konuşturulmadı değil.. Vakit konusunda diğer katılımcıların sürelerinin uzaması nedeniyle program saati aşıldı.. Bundan ötürü yapılmadı.. Oturduğunuz yerden yorum yapmayın fikir yürütmeyin yarına kadar orada neler olduğuna dair daha detaylı bilgiler aktarılacaktır..

Mübin hocam BBnet yönetimi adına özür dileriz fakat ben de sunumumu yapamadım(Ceml TANER) ama ne yapalım kürsüye çıkan inmek binmedi. 20 dk vermemize rağmen saati geçenler oldu bilmem ki sizin sunumların toplamı kaç dakika idi. Yine özür dileriz.

Birileri de açık yer arıyor saldıracak.. Yapılan bu kadar iyi niyetli çalışmayı gölgelemekten başka bir işe yaramaz... Evet aksilikler oldu.. Beklenmeyen durumlar oldu.. Sonuçta bu işin organizasyonunda yer alan arkadaşlar faal olarak okullarında görev yapan kişiler ve kısa sürede organize edilmiş bu olay.. Bu kadar büyütmenin gereği yok.. sunumunu yapamayan hocalarmızdan da yönetim adına özür de dileniyor zaten...

BesSTy' Alıntı:
Birileri de açık yer arıyor saldıracak.. Yapılan bu kadar iyi niyetli çalışmayı gölgelemekten başka bir işe yaramaz... Evet aksilikler oldu.. Beklenmeyen durumlar oldu.. Sonuçta bu işin organizasyonunda yer alan arkadaşlar faal olarak okullarında görev yapan kişiler ve kısa sürede organize edilmiş bu olay.. Bu kadar büyütmenin gereği yok.. sunumunu yapamayan hocalarmızdan da yönetim adına özür de dileniyor zaten...
:+1: :+1: :+1:

BesSTy' Alıntı:
alideniz2000' Alıntı:
ilginç...

hocam şu kasıtlı yorumlarından vazgeçsen diyorum..? Nerde sizin yazdığınız bir şey görsem bbir kasıt var.. Arkadaşlar konuşturulmadı değil.. Vakit konusunda diğer katılımcıların sürelerinin uzaması nedeniyle program saati aşıldı.. Bundan ötürü yapılmadı.. Oturduğunuz yerden yorum yapmayın fikir yürütmeyin yarına kadar orada neler olduğuna dair daha detaylı bilgiler aktarılacaktır..
:+1:

karinca_52' Alıntı:
inş. bit netice verir bu toplantı

Tek toplantı ile olacak iş değil hocam. Biz yukarıdan kar topunu bıraktık, şimdi zaman onu çığa dönüştürmekte.

Arkadaslar ben size durumu şöyle izah edeyim;

mkiyici benim üniversiteden hocamdır ve ben kendilerine bu çalıştaydan bahsettim ve gelmelerini ben istemiştim

onlarda sağolsunlar 4 kişi çalıştay programında isimleri var zaten bizi kırmayıp gunu ve saatinde erkenden yerlerindelerdi,

çalıştay başladı ve sıra sakarya üni. ye geldiğinde birde çalıştay programı değiştirildi,

sakarya üni. nin yerine intel konusması yapılmak üzere davet edildi ( Niyazi bey değişikliği yaptı ama sebebini bende bilmiyorum.)

sakarya da doğal olarak tepkisini koydu ve çalıştayı terk etti,

bazı arkadaslar neden konusmadınız v.s gibi selzenişlerde bulunuyorlar, netice de sakarya da orada misafir di

tıpkı intel, pardus, eğitek, çizgi tagem v.s gibi,

bu değişiklik haber verilmeden bunlardan birine yapılsa ne olurdu acaba?

bende sakarya nın sunumunu yapmasını çok isterdim. yönetim ile birlikte çıkmalarını çok istedik ama bize mumkun olmadıgını belirrtiler.

p.tesi gunu gerekli açıklama yonetim tarafından yapılacaktır, ben burdan bir kez da ha hocalarıma bizi kırmayarak oraya kadar geldikleri için

tesekkurlerimi ve ozürlerimi gonderiyorum.

Niyazi bey keske bu değişikliği 5 dakika onceden bile olsa haber verseydi de ona göre değiştirseydi ama sanırım mantıklı bir sebebi vardır ve kendisi de bunu

bizlerle paylasır.

Emeği geçen herkese binlerce kez tesekkurler,

hakkımızda hayırlısı olur inşallah!

BesSTy' Alıntı:
alideniz2000' Alıntı:
ilginç...

sayın BesSTy forum yazarı taraf olmadan yazayım diyorum fakat BÖTE mezunu olarak mecburen tarafım, alideniz2000 nickli yazarın sorduğu soru kasıt varmış gibi doğrudur, ANcaK size sormak isterdim
1-siz CEBİT temiydiniz
2-burada paylaşılan sakaryanın sunumunu gördünüzmü
3- Microsoftun sunumunu göründüzmü(görmediyseniz office 2010 anlattılar öğretmenim, Bilgisayar öğretmenlerine Office anlattılar ve bir arkadaşımda "yahu biz kendi kendine öğrenme özürlümüyüz bize neden anlatarak bunu öğretmeye çalışıyorsunuz" demedi. :) o ayrı bir problem)

Esas soru :

Bilşim teknolojileri öğretmenleri çalıştayında hangisini görmek isterdiniz. Organizsayonu yapan arkadaşlar muhakkak ki önceden anlatılacak tüm konularla ilgili bilgi sahibiydiler umarım sunuları gördüler aksini düşünmek bile ciddiyetsizliğin dik alası olur. Bu şartlar altında siz yönetimde olsanız ve süre olmasa hangisinin seçilmesi gerektiğini düşünürdünüz sakarya üniversitesinin öğretmenlerin belentileri sunumumu yoksa MİCROSOFT'un siz kendi başınıza anlayamazsınız ben anlatayım istedim OFFİCE 2010 sunumumu. Cemal hocam bir büyüğümüz olarak durumun içinde art niyet olmadığını söylemiş. Doğrudur. (Peki bakanlığımız yaw art niyetimiz yoktu biz sizin ihtiyaçlarınızı unutmuşuz ama bizim de ne ihtiyaçlarımız unutuluyor büyütmeyin hadi yiğitlerim benim dese ikna olacakmısınız.)

Mübin hocam cebitte ben, diğer yönetici arkadaşlarım aksaklıktan ötürü özür diledik, yönetim olarak bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı bir aksilik yaşadık.

Şüphesiz burada haklı olan sizlerdiniz, Adnan hocamın vesilesiyle bizleri kırmayıp programa erken saatte katılmıştınız, keşke herşeye rağmen yine de konuşmanızı sunumunuzu yapsaydınız, Tunay bey gitmeden sunumu yapmanız için de Adnan hocamızla beraber sizleri ikna için bayağı uğraştık ama olmadı.

Aksamanın sebeplerini size orada açıklamaya çalıştık, elimizde olmadığını da anlıyorsunuz hocam, ne İntel ne de Microsoft sizlerin katılımından değerli değildi ama tekrardan yaşanan bu aksaklıktan dolayı sizlerden ve vesile olan Adnan hocamızdan özür dileriz.
Saygılarımla

the_korsan' Alıntı:
Mübin hocam cebitte ben, diğer yönetici arkadaşlarım aksaklıktan ötürü özür diledik, yönetim olarak bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı bir aksilik yaşadık.

Şüphesiz burada haklı olan sizlerdiniz, Adnan hocamın vesilesiyle bizleri kırmayıp programa erken saatte katılmıştınız, keşke herşeye rağmen yine de konuşmanızı sunumunuzu yapsaydınız, Tunay bey gitmeden sunumu yapmanız için de Adnan hocamızla beraber sizleri ikna için bayağı uğraştık ama olmadı.

Aksamanın sebeplerini size orada açıklamaya çalıştık, elimizde olmadığını da anlıyorsunuz hocam, ne İntel ne de Microsoft sizlerin katılımından değerli değildi ama tekrardan yaşanan bu aksaklıktan dolayı sizlerden ve vesile olan Adnan hocamızdan özür dileriz.
Saygılarımla
:alkis: :alkis: :alkis:

Hocam elizine sağlık BT öğretmenlerinin sıkıntısını kendi sıkıntınız sayıp oralara kadar zahmet etmişiniz ama işte
her zaman ki gibi sermaye yine bizi alt etmiş
daha adil , tarafsız çalıştay ve sempozyumlar buluşmak dileğiyle

pckopat11' Alıntı:
Hocam elizine sağlık BT öğretmenlerinin sıkıntısını kendi sıkıntınız sayıp oralara kadar zahmet etmişiniz ama işte
her zaman ki gibi sermaye yine bizi alt etmiş
daha adil , tarafsız çalıştay ve sempozyumlar buluşmak dileğiyle

Sayın forum yazarı bunu yazdığınızda bu işe emek harcıyan onca kişinin vebalini alırsınız böyle bir organizsyona girişmek bile mangal gibi yürek ister .Orada İntel'in yada "bizi aptal zanneden" Microsoft'un yada "bizi bilinçlendirmek için danışmanlarınız nerede siz burada ne arıyorsunuz" dediğimde Ufo Gören Masum Köylü gibi bakan Pardusçuların sunumlarını yapmış Sakarya Üniversitesindeki akademisyenlerin bu aksamadan dolayı sunumu yapamamış olmaları bu tür ilk defa düzenlenen çalıştaylar için son derece olağandır ve büyütülmemelidir. Neticede aynı içerik burada tüm forum üyeleri ile paylaşılmıştır. O sebeple sizi daha sağduyulu olmaya davet ederim.

Bu arada "daha adil , tarafsız çalıştay ve sempozyumlar buluşmak dileğiyle" demişsiniz size ve bu forumdaki tüm üyelere sormak istiyorum.
dürüstçe cevap verin neticede sizi kimse kontrol etmiyor internete bakmadan kendi bilincinizle cevaplayın
1-Türkiyede BÖTE öğretmenleri için başka çalıştay, kurultay yada sempozyum varmı?
2-Cevabınız evet ise bu yıl kaçıncısı yapılacak?
3-Cevabınız 1den çok ise öncekileri nerelerde yapıldı?

Bu 3 soruyu google bey amcadan destek almadan cevaplayan arkadaşlarımı takdir ediyor ve alınlarından öpüyorum.
Böte öğretmeni 5 arkadaşımla beraber sorunlarımızı konuşmak için çat kapı randevu alıp eğitek genel müdür yardımcımızın (Dr.Turan ŞİŞMAN) yanına gittik 08.10.2010 tarihinde "çocuklar sizin kurultayınız var oraya gidiyorsunuz değilmi" dediğinde ölüm sessizlği kapladı odayı Eğitekte görevli branşı BÖTE olmayan bir adam bize kendi kurultayımızla ilgili başka soru sormaz umarım diye.

ist_koord' Alıntı:
pckopat11' Alıntı:
...Böte öğretmeni 5 arkadaşımla beraber sorunlarımızı konuşmak için çat kapı randevu alıp eğitek genel müdür yardımcımızın (Dr.Turan ŞİŞMAN) yanına gittik 08.10.2010 tarihinde "çocuklar sizin kurultayınız var oraya gidiyorsunuz değilmi" dediğinde ölüm sessizlği kapladı odayı Eğitekte görevli branşı BÖTE olmayan bir adam bize kendi kurultayımızla ilgili başka soru sormaz umarım diye.
BÖTE Öğrenci Kurultayını kastetmiş olabilir. zira Böte Öğrenci Kurultayları her sene yapılıyor. Seneye de beşincisi Yıldız Teknik Üniversitesinde olacak. Böte'nin sorunları aslında orada sıkça dillendiriliyor ama tabii ki BT Öğretmenlerinin tüm sorunları tartışılmıyor, daha çok BÖTE'nin eğitim sorunları ve BÖTE'nin geleceği konuları oluyor. Yine de şunu söylemem gerekir ki bu tartışmalarda da BT Öğretmenlerinin sorunları dile getiriliyor(dersin kredisiz olması vb.). Çok uğraşlara rağmen yetkililer gelmiyorlar bu kurultaylara o da ayrı bir konu. Ancak CeBIT'de Eğitek Genel Müdür Yardımcısının yaptığı konuşma en azından yetkili birisi olması açısından çok iyiydi. Keşke soru-cevap bölümü olsaydı... Yine de organizasyonu yapanlara, emeği geçenlere, o kadar yol kat edip katılanlara teşekkürler.

ist_koord' Alıntı:
BesSTy' Alıntı:
alideniz2000' Alıntı:
ilginç...

Bu şartlar altında siz yönetimde olsanız ve süre olmasa hangisinin seçilmesi gerektiğini düşünürdünüz sakarya üniversitesinin öğretmenlerin belentileri sunumumu yoksa MİCROSOFT'un siz kendi başınıza anlayamazsınız ben anlatayım istedim OFFİCE 2010 sunumumu. quote]

hocam benim söylemek istediğim de tam olarak bu zaten oradakiş insanların halini arz açısından daha faydalı olcağını düşündüğüm sakarya üniversitenden rica minnet çağılan hocaların sunumudur diye düşünüyorum.
sermaye ye boyun bükmek ise microsoft un yine güçünü gösterdiğidir ki Niyazi bey durumu özür dileyerek açıklamış
ayrıca ben 2001 yılından beri Eğitim teknolojileri Sempozyumlarına katılmaktayım en sonuncusu Kıbrıs ta yapıldı oaraya gidemedim hocam

efe.dincer' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
pckopat11' Alıntı:
...Böte öğretmeni 5 arkadaşımla beraber sorunlarımızı konuşmak için çat kapı randevu alıp eğitek genel müdür yardımcımızın (Dr.Turan ŞİŞMAN) yanına gittik 08.10.2010 tarihinde "çocuklar sizin kurultayınız var oraya gidiyorsunuz değilmi" dediğinde ölüm sessizlği kapladı odayı Eğitekte görevli branşı BÖTE olmayan bir adam bize kendi kurultayımızla ilgili başka soru sormaz umarım diye.
BÖTE Öğrenci Kurultayını kastetmiş olabilir. zira Böte Öğrenci Kurultayları her sene yapılıyor. Seneye de beşincisi Yıldız Teknik Üniversitesinde olacak. Böte'nin sorunları aslında orada sıkça dillendiriliyor ama tabii ki BT Öğretmenlerinin tüm sorunları tartışılmıyor, daha çok BÖTE'nin eğitim sorunları ve BÖTE'nin geleceği konuları oluyor. Yine de şunu söylemem gerekir ki bu tartışmalarda da BT Öğretmenlerinin sorunları dile getiriliyor(dersin kredisiz olması vb.). Çok uğraşlara rağmen yetkililer gelmiyorlar bu kurultaylara o da ayrı bir konu. Ancak CeBIT'de Eğitek Genel Müdür Yardımcısının yaptığı konuşma en azından yetkili birisi olması açısından çok iyiydi. Keşke soru-cevap bölümü olsaydı... Yine de organizasyonu yapanlara, emeği geçenlere, o kadar yol kat edip katılanlara teşekkürler.

Sayın forum yazarı, güzel bir şekilde olayı yorumlamışsınız tebrik ederim.

peki siz ve diğer arkadaşlarım, Eğitek Genel Müdür Yardımcısı Dr. Turan ŞİŞMAN'ın bu kurultaylarda EĞİTEK'i temsilen orada bulunduğunu, bu oturumlarda soru-cevap olduğunu da biliyormusunuz?
Esas soru şu eğer bilmiyorsanız NEDEN?

Buradan BBNET kadrosuna teşekkür etmek isterim. Nasıl okullarımızda teknoloji var ama öğretmenlerin bilinçsizliği yüzünden kullanılmıyorsa. 4 senedir kurultayda EĞİTEK'e ulaşma, kendimizi ifade etme, soru sorma şansımız var ama bu şansı kullanmıyorduk. Niyazi bey ve BBNET kadrosu bu bilincin oluşması için önemli bir adım atmıştır.

Geri