BBNet&Çizgi-Tagem Cisco CCNA Eğitimi

Kodla Büyü

ebfo45

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
[attachment=0]cisco.JPG[/attachment]
BBnet&Çizgi-Tagem Cisco CCNA Eğitimi, Çizgi-Tagem'in öğretmenlere sunduğu ücretsiz bir hizmet olarak 21 Şubat 2011 Pazartesi Saat : 20:00 da başlıyor.

Bu eğitimin temel amacı, ağ teknolojisi konusunda temel bilgiler vermek(TCP/IP,OSI,Protokoller, Ağ tipleri v.b.),temel ağ sorunlarına çözüm bulabilmek,küçük ve orta büyüklükte (SOHO) ağlar oluşturup bu ağlarda yaşanabilcek problemleri çözmek,ağlarda kullanılan aktif cihazların (router, switch) konfigürasyonunu öğrenmek, farklı ağlar arasında yönlendirme yapabilmek gibi temelde Cisco CCNA müfredatına yönelik fakat özelde temel ve orta seviye ağ bilgisi edindirmektir.

Sadece BBnet üyesi öğretmenlerin http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner adresindeki sınıfa kayıt yaptırarak izleyebilecekleri bu eğitim için, Çizgi Tageme kayıt olurken kullandığınız Ad Soyad ve E-posta ilgilerini bana PM (ÖM) ile iletmeniz kimlik doğrulama için yeterli olacaktır. Bu duyurudan sonra BBnete üye olacaklardan ise Ad Soyad ve E-posta bilgilerinden başka Mebbis Personel Bilgisi Ekran Görüntüsü istenecektir. Dışardan katılımın engellenmesi için bu şekilde bir doğrulama düşünülmüştür. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Eğitimleri izlemek için ilgili tarih ve saatte http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner adresindeki sınıfa giriş yapıp sol üstteki interaktif oturumlar linkine tıklayıp, açılan sayfadaki takvimdeki eğitime tıklayıp yukarıda resimde göründüğü gibi eğitim saatinde aktif olacak en alttaki bağlan butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Burada yazılanlardan başka herhangi bir işlem ve yönteme gerek yoktur.
18 Şubat 20:00 da düzenlenen Oryantasyon Eğitimi ile bir tanışma ve eğitim hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LİSTE GÜNCELLENDİ : 17/02/2010 19:13

Arkadaşlar Cuma günü saat 20:00 da bir oryantasyon eğitimi yapacağız. 21 Şubat pazartesi 20:00 da ise ilk eğitim. Fakat talep çok oldu. oda kapasitesini aştık o sebeple 20 şubat pazar 20:00 a kadar bana pm ile ad soyad e-posta bilgilerini göndermeyenleri sınıftan sileceğim. Arkadaşlar yanlış anlamayın bu uyarı sadece http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/default.aspx adresine kayıt olanlar içindir. Diğer arkadaşlar pm atmasınlar. Daha önce bana pm atan ve onaylananların isimleri ;

Ahmet KUŞDEMİR
Alparslan ÖZTÜRK
Can OCAK
Cemil ELÇİ
Cumhur TORUN
Çağatay YILDIRIM
Dilek SARIOĞLU YÖNEY
Ekrem YUMLU
Emirhan Kefeli
Erdal ÖZDOĞAN
Ersan Hasan Adıgüzel
Esra ATAŞ
Fatih DEMİRCİ
Fuat ŞENOL
Hasari
İbrahim KILIÇ
İbrahim KÜÇÜKHALICI
İsmail SU
Mete TAŞÇI
Murat BODUROĞLU
Murat ÇELEBİ
Orhan ÇAM
Özgür ÇELEN
Özgür GİRGİN
Selami ALTINTAŞ
Selçuk KARA
Selim BAYKÖSE
Serkan GÜRSOY
Şükrü AYKAT
Yunus ANBARCI

Tekrar söylüyorum bu arkadaşlar http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/default.aspx adresindeki sınıfa kaydolup ad ve soyadını (çizgi tageme kayıt olurken) bana pm atanlar. Eğer pazar günü 20:00 a kadar sınıfa kaydolan diğer arkadaşlar da pm atmazlarsa sınıftan sileceğim çünkü sırada bekleyen çok kişi var. Pazartesi sabah yeni bir duyur yapıp açılan yerelere yeni kayıt alacağız. Şu an için sadece sınıfa kaydolanlar pm atsın kutu dolup taşıyor karıştırıyorum.

Ekli dosyalar

• cisco.JPG
    cisco.JPG
    114.4 KB · Görüntüleme: 7,182
İlk egitim cisco ccna ile başlıyor, tüm katılımcı arkadaşlarımız için faydalı, hayırlı olur inşallah.
Bu egitimi cemal hocamızdan alacak olmamızda ayrı bir şans bizim için :)

Başarılar, kolaylıklar dilerim

the_korsan' Alıntı:
İlk egitim cisco ccna ile başlıyor, tüm katılımcı arkadaşlarımız için faydalı, hayırlı olur inşallah.

Arkasından yakın planda bir Java eğitimi geliyor arkadaşlar. Şu an yürülükte olan plan aşağıdaki tabloda verilmiştir. Hayırlı olsun.

[attachment=0]Mseleki Eğitim.rar[/attachment]

Ekli dosyalar

• Mseleki Eğitim.rar
    10.8 KB · Görüntüleme: 278
Java eğitiminizi sabırsızlıkla bekliyorum. Java konusunda eğitim bulmak gerçekten çok zor. Olanlarda zaten yeterli düzeyde değil. Bu tür güzel çalışmaların devam etmesini diliyor teşekkür ediyorum.

Kolemans' Alıntı:
Java eğitiminizi sabırsızlıkla bekliyorum. Java konusunda eğitim bulmak gerçekten çok zor. Olanlarda zaten yeterli düzeyde değil. Bu tür güzel çalışmaların devam etmesini diliyor teşekkür ediyorum.

Korsan yetki versin şimdi geliyor :)

Niyazi SARAL' Alıntı:
Kolemans' Alıntı:

Korsan yetki versin şimdi geliyor :)

Tamam olması lazım hocam şu an.

almak istediğim eğitimler ikiside. Bu yüzden çok sevindim ve emeği geçenlere de çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar şimdilik sınıfa katılım şifreli yapıldı ve kayıtlar 110 u geçtiği için şimdilik durduruldu ben şehir dışında olduğum için pek ilgilenemiyorum ama eskiden sınıfa kaydolmuş ve bana PM ile Ad soyad E-posta bilgilerini (Tageme kayıttta kullandığınız) herkes eğitimlere katılacak. 18 inde görüşmek üzere :)

Sevgili arkadaşlar şu an için 100 kişilik sınıf doldu fakat, Çizgi-tagem ana sayfasından haberdar olup eğitime katılanları eğer bbnet üyesi değil ise eleyeceğiz bu sayede yer açılacak o sebeple eskiden üye olanlar ad soyad e-posta bilgilerini göndesinler. kayıt olamayanlar bana pm ile ad soyad e-posta verirlerse oturum adresi ve parola vereceğim, bilahare sınıfta yer açılınca kayıt yapabiliriz.

LİSTE GÜNCELLENDİ : 17/02/2010 19:13

Arkadaşlar Cuma günü saat 20:00 da bir oryantasyon eğitimi yapacağız. 21 Şubat pazartesi 20:00 da ise ilk eğitim. Fakat talep çok oldu. oda kapasitesini aştık o sebeple 20 şubat pazar 20:00 a kadar bana pm ile ad soyad e-posta bilgilerini göndermeyenleri sınıftan sileceğim. Arkadaşlar yanlış anlamayın bu uyarı sadece http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/default.aspx adresine kayıt olanlar içindir. Diğer arkadaşlar pm atmasınlar. Daha önce bana pm atan ve onaylananların isimleri ;

Ahmet KUŞDEMİR
Alparslan ÖZTÜRK
Can OCAK
Cemil ELÇİ
Cumhur TORUN
Çağatay YILDIRIM
Dilek SARIOĞLU YÖNEY
Ekrem YUMLU
Emirhan Kefeli
Erdal ÖZDOĞAN
Ersan Hasan Adıgüzel
Esra ATAŞ
Fatih DEMİRCİ
Fuat ŞENOL
Hasari
İbrahim KILIÇ
İbrahim KÜÇÜKHALICI
İsmail SU
Mete TAŞÇI
Murat BODUROĞLU
Murat ÇELEBİ
Orhan ÇAM
Özgür ÇELEN
Özgür GİRGİN
Selami ALTINTAŞ
Selçuk KARA
Selim BAYKÖSE
Serkan GÜRSOY
Şükrü AYKAT
Yunus ANBARCI

Tekrar söylüyorum bu arkadaşlar http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/default.aspx adresindeki sınıfa kaydolup ad ve soyadını (çizgi tageme kayıt olurken) bana pm atanlar. Eğer pazar günü 20:00 a kadar sınıfa kaydolan diğer arkadaşlar da pm atmazlarsa sınıftan sileceğim çünkü sırada bekleyen çok kişi var. Pazartesi sabah yeni bir duyur yapıp açılan yerelere yeni kayıt alacağız. Şu an için sadece sınıfa kaydolanlar pm atsın kutu dolup taşıyor karıştırıyorum.

Bu akşam 20:00 da Oryantasyon Eğitiminde görüşmek dileğiyle. Pazartesi bu başlığı takip edin, sınıfta yer açılırsa kayıt yapabilirsiniz.

Cemal TANER' Alıntı:
BBnet&Çizgi-Tagem Cisco CCNA Eğitimi, Çizgi-Tagem'in öğretmenlere sunduğu ücretsiz bir hizmet olarak 21 Şubat 2011 Pazartesi Saat : 20:00 da başlıyor.

Bu eğitimin temel amacı, ağ teknolojisi konusunda temel bilgiler vermek(TCP/IP,OSI,Protokoller, Ağ tipleri v.b.),temel ağ sorunlarına çözüm bulabilmek,küçük ve orta büyüklükte (SOHO) ağlar oluşturup bu ağlarda yaşanabilcek problemleri çözmek,ağlarda kullanılan aktif cihazların (router, switch) konfigürasyonunu öğrenmek, farklı ağlar arasında yönlendirme yapabilmek gibi temelde Cisco CCNA müfredatına yönelik fakat özelde temel ve orta seviye ağ bilgisi edindirmektir.

Sadece BBnet üyesi öğretmenlerin http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner adresindeki sınıfa kayıt yaptırarak izleyebilecekleri bu eğitim için, Çizgi Tageme kayıt olurken kullandığınız Ad Soyad ve E-posta ilgilerini bana PM (ÖM) ile iletmeniz kimlik doğrulama için yeterli olacaktır. Bu duyurudan sonra BBnete üye olacaklardan ise Ad Soyad ve E-posta bilgilerinden başka Mebbis Personel Bilgisi Ekran Görüntüsü istenecektir. Dışardan katılımın engellenmesi için bu şekilde bir doğrulama düşünülmüştür. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Eğitimleri izlemek için ilgili tarih ve saatte http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner adresindeki sınıfa giriş yapıp sol üstteki interaktif oturumlar linkine tıklayıp, açılan sayfadaki takvimdeki eğitime tıklayıp yukarıda resimde göründüğü gibi eğitim saatinde aktif olacak en alttaki bağlan butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Burada yazılanlardan başka herhangi bir işlem ve yönteme gerek yoktur.
18 Şubat 20:00 da düzenlenen Oryantasyon Eğitimi ile bir tanışma ve eğitim hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

-------------------------------------
Niyazi SARAL' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

Arkasından yakın planda bir Java eğitimi geliyor arkadaşlar. Şu an yürülükte olan plan aşağıdaki tabloda verilmiştir. Hayırlı olsun.

Cemal Hocam , Niyazi Hocam

Yaptıklarınız , Eğtim için Olan Destekleriniz Sonderece Güzel

Fakat Bunu Sadece Bilişim Öğretmenleri İle Kısıtlayıp Neden Bizleri Mahrum Ediyorsunuz.

En Azından Katılımcı Olarak Soramasak Bile İzleyici Olarak Bu Bilgilerden Bizimde İstifade Etmemiz Fenamı Olur.

Paylaşılmayan Bilgi Bilgi Değildir. Evet Bu Yüzden Katılamıyorsak Hatta İzleyemiyorsak En Azından Bu Eğitim'i Kayıt Altına Alın Ve Daha Sonra İzleme Şansı Verin Bizlere.

Çizgi Tagem-e 2 Kez Bu Konuda Mail Attım. Cevaplar Son Derece Kibar Ve Tatlı Dille Olumsuz Olarak Geldi.

Lütfen Türkçe Kaynağın Sıkıntı Olduğu Ve Adam Akıllı Materyaller 'e Ulaşmanın Zor Olduğu Türkiyede Bize Destek Olun ve İçeriği Bizlerlede Paylaşınız.

Tüm Eğitmenlere ve Sizlere Teşşekkür Ediyorum.

Sayın AVCUOĞLU olumsuz bir cevap yazmamıştım size. İleride bu eğitimleri çok cüzi ücretlerle herkese açık yapacağız zaten . Ayrıca eğitimlerin flv formatında kayıtlarını tabi ki paylaşacağız. Telif hakkı bana ait deyip parayla satayım desem bile millet kırıp orda burda paylaşacak nasılsa :)

Allah razı olsun emeği geçenlerden... İnşAllah, sıkıntısız devam ederiz temmuza kadar.

Cemal TANER' Alıntı:
Sayın AVCUOĞLU olumsuz bir cevap yazmamıştım size. İleride bu eğitimleri çok cüzi ücretlerle herkese açık yapacağız zaten . Ayrıca eğitimlerin flv formatında kayıtlarını tabi ki paylaşacağız. Telif hakkı bana ait deyip parayla satayım desem bile millet kırıp orda burda paylaşacak nasılsa :)

Cemal Hocam ,

Yalnış Anlamayın Beni Lütfen , Sözlerim Yersiz Dizilmişse Özür Dilerim.

Olumsuz Cevaptan Kasıt. Katılamadım Anlamında idi Siz'e Hitaben Olumsuz Cevap Verdiniz Demek İstemedim İlk Aldığım Cevap Betül Hanımdan Ve Olumsuz Olarakdı.(İşini Yaptı) 2. Kez Danıştığımda Size Yönlendirdi.

Kendisine Çok Teşekkür Ediyorum Alakadar Olduğu İçin.

Allah Hepinizden Razı Olsun. Benim Gayem Yaptığım İşi Babadan Yöntemler Diye Tabir Edilen Kulakdan Dolma Bilgisayarcı Olarak Değil Hakkını Vererek Yapmak.

Ne Kadar Klişe Bir Laf Olsada Bu Konuda En Çok Sizlere Borçluyuz.

Ben Bu Siteye Üye Olduğumu Bile Bilmiyordum. Zaten Bu Benim Sitedeki 2. Mesajım Daha :)

FLV Formatında Kaydedilecek Olmasına Abartısız Araba Almış Kadar Sevindim.

Öğrenmek En Büyük Hobim. Dediğiniz Gibi Bu Eğitimleri Tescillesenizde Yine Bir Yerden Kırılır İndirilir Bunlar. En Azından Buna Direnmemenizde Ayrı Bir İncelik :)

Tekrar Teşekkür Ediyorum Size, Niyazi Hocam'a, Betül Hanım'a Adını Bilmediğim Bilsemde Yazmaya Erindiğim Tüm Emeği Geçenlere.

Sevgili arkadaşlar,

Benim şahsi görüşüm bu eğitimlerin cüzi de olsa (US$200-300) mutlaka paralı olması gerektiğidir. Çünkü ne yazık ki "bedava" olan bizim toplumda değerli değildir. Örneğin Cemal Hocamın Cisco CCNA eğitileri insanların 1,500-2,000 TL vererek yine internet üzerinden aldıkları eğitimlerdir. Ama bedava olunca bu Pazartesi göreceğiz kaç kişi katılacak. Ben de göreceğim. Dünkü oryantasyon eğitiminde çok az kişi vardı.

Çizgi Tagem olarak en azından önümüzdeki 1 yıl boyunca ücretli ders vermek isteyen her hocaya kapımız açıktır. Tüm ücretleri (vergiler hariç) dersi verecek hocaya takdim edeceğiz. Ücretsiz ders vereceklere de kapımız sonuna kadar açıktır. Bizim vizyonumuz sosyal amaçlıdır.

Saygılar.

Uzun zamandır bbnet e giremiyorudm yeni haberim oldu emeği geçen herkese yürekten tesekkür ediyorum. Çok güzel çalışmalar bunlar. Devamı gelir ins

Evet Niyazi Hocam ilk dönem okulda kurs yaptım, beleş öğrenciler gelmedi :) Şimdi paralı yaptım bugün başladık sınıf taştı :) Pazartesi katılım az olursa iptal ederiz dermişim :)

Niyazi SARAL' Alıntı:
Sevgili arkadaşlar,

Benim şahsi görüşüm bu eğitimlerin cüzi de olsa (US$200-300) mutlaka paralı olması gerektiğidir. Çünkü ne yazık ki "bedava" olan bizim toplumda değerli değildir. Örneğin Cemal Hocamın Cisco CCNA eğitileri insanların 1,500-2,000 TL vererek yine internet üzerinden aldıkları eğitimlerdir. Ama bedava olunca bu Pazartesi göreceğiz kaç kişi katılacak. Ben de göreceğim. Dünkü oryantasyon eğitiminde çok az kişi vardı.

Çizgi Tagem olarak en azından önümüzdeki 1 yıl boyunca ücretli ders vermek isteyen her hocaya kapımız açıktır. Tüm ücretleri (vergiler hariç) dersi verecek hocaya takdim edeceğiz. Ücretsiz ders vereceklere de kapımız sonuna kadar açıktır. Bizim vizyonumuz sosyal amaçlıdır.

Saygılar.

çok güzel kurunun yanında yaş 'da yanar hesabı.

ben bu eğitim'e katılmak için kac gündür yırtınıyorum.

bbnet'e üye oldumu bilmiyordum. eski bir üye arayıp onun yanın'a gidip onla izlerim die cabalıyorum. fırsatı yakalayanlar ise ellerinin tersi ile itiyor.

Son Liste Budur Arkadaşlar Diğerlerini Üzelerek Sınıftan Siliyorum. Bundan sonra sınıfta yer açılmıştır. Daha önce mesaj atan arkadaşlar tekrar PM atarak Ad Soyad bilgilerini verdiklerinde Sınıf Erişim Şifresini kendilerine vereceğim ve http://www.cizgi-tagem.org/cemal_taner/ adresindeki sınıfa kayıt olduklarında dersleri izleyebilecekler. Sınıfa kaydolurken Ciso Eğitim Grubunu seçmeyi unutmayınız. Eğer yer kalırsa sildiğim arkadaşlardan da Pm atanlar sınıfa dahil olabilirler.

Ahmet KUŞDEMİR
Alparslan ÖZTÜRK
Arda ÇAKIR
Can OCAK
Dilek SARIOĞLU YÖNEY
Ekrem YUMLU
Emirhan Kefeli
Engin ÖZDİL
Erdal ÖZDOĞAN
Ersan Hasan Adıgüzel
Esra ATAŞ
Evrim YALÇIN
Fatih DEMİRCİ
Fuat ŞENOL
Halil ULUTAŞ
Hasari
İbrahim KILIÇ
İbrahim KÜÇÜKHALICI
İsmail SU
Latif Lürşad ÇAKIR
Mehmet DUMAN
Mete TAŞÇI
Murat ÇELEBİ
Orhan ÇAM
Özgür ÇELEN
Özgür GİRGİN
Selami ALTINTAŞ
Selçuk KARA
Selim BAYKÖSE
Serkan GÜRSOY
Şükrü AYKAT
Ümmü Gülsüm YÖRÜK
Yunus ANBARCI

Not : Dersleri daha sonra ,sadece sınıfa kaydolanlar, sınıftaki ders materyalleri bölümünden flv olarak indirebilecektir.

haluk_erdeger' Alıntı:
böyle bir çalışma yapılıyorsa videoları katılamayanlarla da paylaşılsın. rica ediyorum

Cemal TANER' Alıntı:

Cemal Hoca Bu Dersleri İstişare (is The Share:) ) Edeceğini Belirtmiş Zaten.

Geri