BBNET TEKRAR YAYINDA.. VERİ MERKEZİ KAYNAKLI

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
Veri merkezinde UPS güç kaynaklarının vermiş olduğu bir hata sebebiyle sunucumuz zarar gördü. Bu hata sitemizin tam yedek alma saatine denk gelmiş. Bundan dolayı verilerin kurtarılması zaman aldı. 3-4 günlük büyük bir uğraş sonucu sitemiz tekrar yayınına dönmüştür. Bu arada verilerimizin geri dönmesi için ciddi bir stres yaşadık.

Veri merkezi ile devamlı iletişim halinde bulunan @metafor un çok emeği vardır. Veri merkezinde bizlere yardımcı olan arkadaşlara da teşekkür ederiz.

Her gün ziyaret ettiğimiz sitenin bir kaç gündür ses vermemesinin ardındaki mesele buymuş demek, büyük geçmiş olsun...

bbnet sayfasını karşımda görmek yüzümü güldürüyor geçmiş olsun tüm forum sakinlerine

Tüm BBNET ailesinden özür diliyoruz. Malesef milyonda bir olabilecek hata oldu ve veri merkezinde UPS ler yenilenirken ikinci kere sistem çöktü. Sunucu komple değişti, ip lerimizde öyle. Türkiye'nin en büyük veri merkezlerinden birinde barınıyoruz, işlerinde başarılı insanlar ancak olmayacak iş BBNET in başına geldi burasına da birşey diyemiyorum. Cümleten Geçmiş Olsun

Üst üste iki kere olunca ben de korktum :) Çünkü bu forumda çok güzel paylaşımlar oluyor.. Bütün arkadaşlar sağ olsunlar yardımcı oluyorlar.. Elinize sağlık site yönetimi :)

İkinci kez olunca bu sefere gittik dedim ama çok şükür geri gelmişiz...

Arkadaşlar işin aslı şu; dünyada çökmeyen sunucu yok. Twitter face dahil.

Ancak onlar eş zamanlı replikasyon ile farklı sunucularda çalışıyorlar ve ticari alt yapı zaten kuvvetli. Bizim ise aynı parayı bir kez daha verip senkron çalışabileceğimiz ikinci bir sunucumuz yok:) Biz de bu nedenle Türkiyenin en büyük veri merkezlerinden biriyle çalışıyoruz ki sorun yaşanmasın diye. 8 yılda ilk defa, bir haftada iki kere sorun yaşadık.

Sizlerin desteği ile yakın zamanda bunun da kalıcı çözümünü ikinci sunucuyla çözeriz İnşallah.

İyi forumlar dilerim.

Geçmiş olsun
Sosyal medya hesaplarından böyle durumlar duyurulsa iyi olmaz mı

Arkadaşlar işin aslı şu; dünyada çökmeyen sunucu yok. Twitter face dahil.

Ancak onlar eş zamanlı replikasyon ile farklı sunucularda çalışıyorlar ve ticari alt yapı zaten kuvvetli. Bizim ise aynı parayı bir kez daha verip senkron çalışabileceğimiz ikinci bir sunucumuz yok:) Biz de bu nedenle Türkiyenin en büyük veri merkezlerinden biriyle çalışıyoruz ki sorun yaşanmasın diye. 8 yılda ilk defa, bir haftada iki kere sorun yaşadık.

Sizlerin desteği ile yakın zamanda bunun da kalıcı çözümünü ikinci sunucuyla çözeriz İnşallah.

İyi forumlar dilerim.

Gün gelir de elimizi taşın altına sokmak gereği doğarsa üstümüze düşeni yaparız elbette. Hep birlikte...

Geri