BEBEĞİNİZ İÇİN ARABA-PARK BEŞİK TAVSİYESİ-GÜNCELLENDİ

Kodla Büyü

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
ARKADAŞLAR ZOR DURUMDAYIM İLK ÇOCUGUMUZ OLACAK İNŞAALLAH az kaldı 1 aya kadar nasipse geliyor.bebeğin kıyafetlerinden tutunda şampuanına kadar bezine kadar herşey hazır ama 3 şeyi bulamıyoruz yada şöyle söyleyeyim acemiyiz bilmiyoruz.

BİZE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM FORUMDA ARAŞTIRDIM KONU DAHA ÖNCE VAR AMA GEÇMİŞ OLDUĞU İÇİN ÇOĞU LİNK YADA MARKALAR KIRIK ULAŞILMIYOR

1BEBEK ARABASI TAVSİYENİZ / TRAVEL SİSTEMDE OLUR (DİKKAT ARABAMIN BAGAJI KÜÇÜK)
2PUSET TAVSİYESİ
3PARK BEŞİK TAVSİYESİ

BU KONULARDA BİZ ACEMİLERE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİZ.

ARKADAŞLAR PARK BEŞİĞİ 200 TL YE MASSİMO RİCO GİTTİGİDİYOR MUTLU BEBEK MAGAZASINDAN ALDIK KURDUK GAYET KULLANISLI GUZEL VE SAGLAM KUMAS KALITESI FALANDA HOSUMUZA GITTI.RESİMLERİNİ EKLIYORUM

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    127.9 KB · Görüntüleme: 1,919
  • 2.JPG
    2.JPG
    186.8 KB · Görüntüleme: 1,919
  • 3.JPG
    3.JPG
    164.3 KB · Görüntüleme: 1,919
  • 5.JPG
    5.JPG
    180.8 KB · Görüntüleme: 1,918
Re: BEBEĞİNİZ İÇİN ARABA-PUSET-PARK BEŞİK TAVSİYESİ

Bizim bebeğimiz üç aylık oldu. Aracımda Fiat Punto. Bagaja göre bebek arabası seçtim. Çokta memnunuz.

CASUAL-STORM-TRONA-TRAVEL-SiSTEM_42790_1.jpg

Quinny zapp bebek arabası + maxi cosi anakucagi ile maxi cosi isofix baza

vay be
gençliğim aklıma geldi
bize bunlar lazım olsa olsa torun için olur bea

:D

bebek arabası nuna pepp marka aldım çok memnunum hem sürüşü çok rahat hem katlaması rahat hem yer kaplamıyor katlanırken hem dayanıklı hem şık görünüşlü hem...

hemleri çok hocam nuna pepp al bana çok dua edersin.

@mikaback hocam nuna pepp nasıl bir şey teker ebatları kaldırım yada çukurlar için uygunluğu nedir acaba

@ibrahimes hocam casualin versa sını çok düşünüyorum ama millet kılıfın cıkmadıgını soyluyor araba yıkamacıda kopuk sıktırıp basınçlı suyla yıkayıp on dakıkada kuruttuklarını soyluyorlar şaka değil ha yapan psikopatları tanıyorum

aklımda Kraft ta var kanz da var ama sayın hocalarım bana marka verirken nedeninide söylerseniz sevinirim

ŞU ÜRÜNÜ ALDIM ÇÜNKÜ .... ?

Hocam park yataklardan kanz bizde var hediye geldi. Dedik iyi güzel hem sallarız hem içinde oynar. Ama olmadı. Yatağa koydun mu sallanmıyor maalesef sallansa da milim sallanıyor ki nerdeyse bebek fark etmiyor bunu yani. Ama yatak kısmını cırt cırttan söküp park bölümüne koduğunuzda faydası oluyor.

Pierre cardin araba vardı. Vaktiyle tüp takılı yanlış hatırlamıyorsam fiestaya sığmamıştı.
Araba alırken de mutlak yatak yerinin 180 derece duz yatmasına, tekerleklerin sarsıntıyı cok fazla hissettirmemesine ve arabanın çift yönlü olmasına mutlak dikkat edin. Güneş olayından dolayı. Kolay açılıp kapanabilsin. Gün olur cok cabuk kapatmak zorunda kalabilirsiniz kalkıp dakkalarca ugrasmayın.
Bi de arabanın ruzgarlık korumasını mutlak isteyin +yagmurluk kılıf... Herzaman arabayla gitmeyebilirsiz yagmur yagınca yagmurlugu komple gecirirsiniz hem yola devam edersiniz hem bebek ıslanmaz. Ruzgarlı havada da bacak bolgesinden ruzgarlığı takarsınız hemen hemen bebeğin gogsune kadar gelir.
Bebek arabasını mutlak mutlak kendi aracınızdan bagımsız dusunun. Aracı yarın öbür gun satar aracsız kalırsınız arac musait olmaz serviste olur vs. hayırlı dogsun inşallah

Chicco Lite Way - Joie Brisk - Kraft London XL arasında bende tercih yapamadım. Bastonda en kaliteli bunlar gibi geldi bana alınabilecek.

geçen yılki halim :D öncelikle hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün. hocam markaya çok takılmayın bulunduğunuz yerde bu tür malzemeler satan yerler varsa bir dolaşın aşağı yukarı aynı fiyatlara aradıklarınızı bulursunuz. pusette bebeğin bel kısmına dikkat edin. bazılarında bel boşlukta kalıyor ve bu iyi bildiğimiz markalarda bile var. birde hafif olmasına dikkat edin. ikisi ayrı ayrı hafif ama bebekle puset beraber çok ağır oluyor. araba içinde kılıfı çıkan ve çift yönlü bir araba yeterli. kolay katlansın çok yer kaplamasın. büyük tekerlekliler sokakta rahat oluyor. 180 tl ye almıştım ben bastonlardan biraz büyüktü ama bebek küçük olduğundan yatar olması gerekiyor. kanz oyun parkı almıştık. kullanımı rahat ancak parklarda sallanmıyor kocaman birşey olduğundan. biz kızımı hiç salamadık normal yatarken uyumaya alıştırdık. ama siraz büyüyünce salıncak aldım. orada oturmayı sallanmayı seviyor. bebek malzemelerini görerek almakta yarar var. markadan çok kullanım kolaylığına bakılmalı. birde anne babaların ilk heyecanının sömürüldüğünü düşünüyorum markalarda çok uçuk fiyatlar.

Birkac ay sonra ayni derde bizde dusecegiz biz daha besik falandda arastirmadik :cry:

Bahsettiklerinizi bizde alacağız iyi oldu bu başlık. Arabada chicco lightway plus a karar verdik. Kullanışlı geldi bana çift yönlü değil ama çoğuna göre hafif. Polo arabamın bagajına sığar gibi ama deneyemedim. Hsonu biyere bakacağım orda deneyip alabilirim. Park yatak konusunda henüz karar veremedik :(

nht268' Alıntı:
Bahsettiklerinizi bizde alacağız iyi oldu bu başlık. Arabada chicco lightway plus a karar verdik. Kullanışlı geldi bana çift yönlü değil ama çoğuna göre hafif. Polo arabamın bagajına sığar gibi ama deneyemedim. Hsonu biyere bakacağım orda deneyip alabilirim. Park yatak konusunda henüz karar veremedik :(

hocam bende polo vardı geçengun fiestayı götürdüm magazanın önüne sıgmıyor neyı begensek casualler cuk oturuyor.

bu baslıgı actım ki gerçekten acemı oldugumuzu hıssettım ve tecrübeli arkadaşların konusması çok iyi oluyor aklında birşeyler şekilleniyor .@enterprise hocam araştırmaya başlasan iyi olacak :D

@cincer hocam fiyatlar konusunda anne babaların heveslerini sömürüyorlar bunu fark ettim firmaların kapısından içeri girince adamların gözlerinde dolar işareti oluyor

Aynı dert bizde de var hocam. Araba konusunda bu ikisi arasında kaldım birini alacağım
http://www.webdenal.com/wei-b-wb1011-gl ... 61410.html
http://www.kliksa.com/urun/anne-bebek-o ... kce&v=1.42
Park yatak da bunu alacağız gibi tam karar vermedik.
http://www.hepsiburada.com/liste/papett ... PPTOP08-MV

Mağazalarda iyi pazarlıkla daha ucuza alınabilecek. Mesela Casual Caddillac ı bir mağaza 600 e bırakırım dedi.

Bu arada yatak konusunda ne der tecrübeli arkadaşlar acaba?

mtokcan' Alıntı:
Aynı dert bizde de var hocam. Araba konusunda bu ikisi arasında kaldım birini alacağım
http://www.webdenal.com/wei-b-wb1011-gl ... 61410.html
http://www.kliksa.com/urun/anne-bebek-o ... kce&v=1.42
Park yatak da bunu alacağız gibi tam karar vermedik.
http://www.hepsiburada.com/liste/papett ... PPTOP08-MV

Mağazalarda iyi pazarlıkla daha ucuza alınabilecek. Mesela Casual Caddillac ı bir mağaza 600 e bırakırım dedi.

Bu arada yatak konusunda ne der tecrübeli arkadaşlar acaba?

hocam 76 lık modellerde içine uygun yatak bulamıyorsun yorumları okudum ben bıraz arastırdım 76 cm lik ıcıne uygun yatak bulmada zorlanmalar oluyormus o yuzden 70 lik alcaz biz yatak konusunda bize
http://www.hepsiburada.com/liste/babyli ... BEBEK11182
tavsiye ettiler

AYRICA CADİLLAC IN SANIRIM dolgu tekerlisi o dediğiniz hocam 600 e bırakıyorsa çok çok çok iyi hatta hangi firmaysa numarasını alabilirmiyiz.
versa modelini ben en son pazarlıkla 615 e düşüttürdüm cadillac daha iyi tabikide birde cadillac air modeli var o da 900 küsür

muratbedel' Alıntı:
Bizimde inşallah Ağustos sonu Eylül başı gibi geliyor kereta.

Yatak ve oyun parkı olarak Kraft Calipso aldık 300TL

hocam yatagı kurdunmu ayrıca içine ek bir visko yatak aldın mı birde kumaş kalitesi falan nasıl acaba deneyimlerinizi anlatırmısınız. ayakları falan sağlammı kimi ürünlerin yorumlarında bazı aksamlarının sıkıntılı olduğu ürünler varda yorumlarını beklıyorum

Chicco liteway plus. Hem baston oluyor hemde travel sistem. 700 lira puset ve baston bebek arabasi. Baston dediğime bakmayın bildigin bebek arabasidir

g.cetin.66' Alıntı:
muratbedel' Alıntı:
Bizimde inşallah Ağustos sonu Eylül başı gibi geliyor kereta.

Yatak ve oyun parkı olarak Kraft Calipso aldık 300TL

hocam yatagı kurdunmu ayrıca içine ek bir visko yatak aldın mı birde kumaş kalitesi falan nasıl acaba deneyimlerinizi anlatırmısınız. ayakları falan sağlammı kimi ürünlerin yorumlarında bazı aksamlarının sıkıntılı olduğu ürünler varda yorumlarını beklıyorum

Yatağı bayramdan sonra kuracağım. kraftın visko yatağını aldık.
Aldığımız tüm ürünlerden memnunuz çünkü hem internet ortamında hemde çarşı pazar dolaşıp ürünleri görerek dokunarak aldık.

biberon ürünlerinde philips avent aldık.
http://www.e-bebek.com/ da günlük indirimler oluyor.

Bir Liste veriyorlar adamın eline hem anne hem bebek için, evlenirken bu kadar kafa yormamıştık alcaklarımıza.

bu konuyla ilgili biri makale hazırlasa keşke şu şu malzemeler lazım bebişe şu şu önerilir diye.
Geçen 2. bebeği yeni olmuş bir arkadaşa gittik aylık 150-200 tl lik bez gidiyor dedi markette aylık prima paketle karşılaştık 50TL 1 aylık diyor, başka bir arkadaş her bir malzemesi 1000TL dedi (bebek arabası, araba koltuğu, beşik, puset vb. 1000'er TL dedi) şuan henüz yolun yarısındayız Allah tan, ama herkes farklı bir şey söylüyor ne nezaman nerden alınır onu da henüz bilmiyoruz Sultanahmet Allah'a emanetiz bakalım:)))

Bununla ilguli onlarca yer konu var.
Benden birkaç tavsiye.
1. Islak mendilde en iyisi unibaby yeni dogandir. Ancak diğerlerinden pahalidir.
2. Bez bi prima kullaniyoruz pisik yapmadi. Her çocuk icin değişir. Kimine prima pisik yapiyor kimine digerleri. Prima kullanacaksan ilk3 beden beyaz sonra yesil.
3. Psik kremi şampuan vucud ve kremlerinde mustela. Pisik kremi Bepantol de kullandik.
4. Travel sistem chicco liteway plus. Ben baskq aldim pişmanım.
5. Bebefon weewell in hepsiburada 100 liraya satilan modeli var. Çok memnunuz. Philips aldık geri yolladik kesinlik weewell.
6. Bebe sandalyesi ikeanin 60 liralik urunu tek gecwrim. Komşu 180 liraya alip hediye getirmis kullanamadik. Gidip onu aldik.

Enterprise' Alıntı:
bu konuyla ilgili biri makale hazırlasa keşke şu şu malzemeler lazım bebişe şu şu önerilir diye.
Geçen 2. bebeği yeni olmuş bir arkadaşa gittik aylık 150-200 tl lik bez gidiyor dedi markette aylık prima paketle karşılaştık 50TL 1 aylık diyor, başka bir arkadaş her bir malzemesi 1000TL dedi (bebek arabası, araba koltuğu, beşik, puset vb. 1000'er TL dedi) şuan henüz yolun yarısındayız Allah tan, ama herkes farklı bir şey söylüyor ne nezaman nerden alınır onu da henüz bilmiyoruz Sultanahmet Allah'a emanetiz bakalım:)))
Hocam kesinlikle ve kesinlikle lazım olacak şey
1- alt açma minderi
2- pamuk (temizlik için bez veya peçete yerine kullanırsınız. Tahriş olmaz)
3- pişik kremi
4- ateş ölçer
5- gaz giderici ilaç
6- tüm malzemeleri yanınızda taşıyabileceğiniz kol çantası
7- bebek yağı
8- bebek şampuanı (yenidoğan)
9- ıslak mendil (her zaman suyu bulacak ortamda olmayabilirsiniz)
10- bol bol kusma mendili :) böyle mendilin yarısı kadar. Her süt içtiğinde büyük ihtimal kusar.
11- bebek bezi (kilosuna ve en önemlisi beden yapısına göre seçilir)
12- kucakta taşımak isterseniz ana kucagı (teknik ismini bilmiyorum bebeğin uzanır pozisyonda kucakta taşınması için)
13- gögüs pedi... Goguse süt girdiği için bebeğin içmediği zamanlarda akabiliyor ve giydiklerinizden dışarı çıkabiliyor. Bunu önlemek için
14- bebek arabası (1-2 yasına geldiğinde de baston şeklinde olanlardan bakarsınız kolay taşınır yer kaplamaz)
15- beşik
16- yenidoğan tırnak makası
17- emzik
18- yenidoğan çamaşır deterjanı (makineye sadece ve sadece bebeğin kıyafetlerini atmanız lazım. Sonrasında ütü)
19- bebek eldiveni... Tırnakları çabuk uzar yüzünü çizer

Şimdi aklıma gelenler bunlar.... Kıyafet ve diğer çamaşır olaylarına gelince bu kişinin isteğine bağlı... Ama gidip çok pahalı ve adet bakımından çok fazla almayın çünkü bebekler hakikaten çok ama çok çabuk büyüyor. Belli bir süre kadar sonrasında bu hız düşüyor... Haaa bi de kıyafetleri atmayın saklayın 2.cocuga :)
2. Çocuk oldugunda alılverişe çıktığınızda ilk çocukta aldıgınız kıyafet vb. fiyat/adet bakımından "ne gerek var" diyeceğiniz çok zaman olacaktır...

Kiyafette istanbul ankara gobi illerde h&m var. Fiyatlar bebek ürünleri için uygum ve kaliteli.
Bebek odasini cilekten aldik. Buyuyen besik seklinde memnunuz.

Bebe sampuani kremi Göğüs pedi gibi urunler icin webannemarket uygundur. Bezi kampanyalara denk getirin. Marketten almakla yari yariya gelir.

Haaa eğer çalışıyorsanız
Süt saklama kabı, sütünüz az gelecekse gögüs pompası....(elinizdem geldikçe sütünüzü vermek için çabalayın neredeyse insanüstü... Bazı kişiler bir iki deneme sonrası ayyy sütüm yok deyip daha 1.ayda hemen mama gibi şeylere yöneliyorlar... Oysa en öncelikli şey anne sütüdür

tecrübeleriniz için teşekkür ediyoruz sevgili dostlar dikkate alacagız ;)
meğer ne kadar da benım gibileri varmış :D

cyln her_dem Hocalarım teşekkürler

Geri