Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BEBEĞİNİZ İÇİN ARABA-PARK BEŞİK TAVSİYESİ-GÜNCELLENDİ

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında g.cetin.66 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. g.cetin.66

g.cetin.66 Süper Üye Süper Üye

hocam kimi çocuk uyuyor diyor kımı cocuk uyumuyor dıyor parkta da olsa mobılyadada olsa dıyolar. bu yuzden bıze park tavsıye ettıler ama daha cocugumuz yolda 3 hafta mız kaldı suan ıcın guzel gozukuyor cocuk ne der bılmem :D birde kıracımısın ev sahıbımısın buda onemlı dedıler eger kıracıysan park yatak uygun dediler.

hanım tek elle yatagı salon dan alıp korıdora arka odalara goturdu hocam 70*120 gayet ıyıde sıgıyor kapılardan

2. şibilim_ögretmeni

şibilim_ögretmeni Seçkin Üye Seçkin Üye

park tavsiye ederim. biyerlere gittiğinzde katlar götürürsünüz. Oda değiştirirken felan iyi olur. AYrıca kapılardan sığmasına dikkat edin. bazen çocuğu günlük yer değiştirmesi gerekebilir. taşıması kolay olsun yani. Eğer 2. çocuk düşünüyorsanız biraz kaliteli alın ki 2.de de kullanırsınız. Allah analı babalı büyütsün. Sağlık versin.

3. şibilim_ögretmeni

şibilim_ögretmeni Seçkin Üye Seçkin Üye

ayrıca belirtmek gerekirse mobilya olanların fiyatı yüksektir genelde.

4. bilgisayarmax

bilgisayarmax Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Casual cadillac nerde 600 e biraktilar arkadaslar.bizde ondan almayi dusunuyoruz da.800 den asagi bulamadik

5. g.cetin.66

hocam ben araşttırdım cadillac ın 2013 ü ve stokta olanları 600 tl ama cadıllacın 2014 unde olmayan cok ozellıgı var 2014 cadıllac 800 tl aynen bu hafta samssunda alacam ben 800 tl 2014 olanından baska care yok gibi

6. g.cetin.66

Arkadaşlara duyrulur chicco lite ways casual cadillac 2014 modelleri samsunda 650 tl arkadaşlar.ben bugün gidip alacam

7. bilgisayarmax

Biz samsunda degiliz ama yaa.hocam magazanin sitesi fln var mi

8. bilgisayarmax

Izmir mina bebe.casual cadillac 620 tlye alabildik nakitte.ihtiyaci olanlara duyurulur

9. cahraz

cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

Re: BEBEĞİNİZ İÇİN ARABA-PUSET-PARK BEŞİK TAVSİYESİ

Chicco Lite Way aldım baya kullanışlı memnunuz.katlanması ve bağaja sıhması güzel.

10. nht268

nht268 Seçkin Üye Seçkin Üye

uzun araştırmalar sonucunda chicco lightway plus bebek arabası ve kraft rumba park yatak aldık. Yatak konusunda tavsiye üzerine sünger yatak arayışındayım.

11. rezber

rezber Aktif Üye

Bagaja sığmayan bebek arabasını bilmem ama bu tarz şeylere dünya para vermeyin derim ben hanımın sıkıştırmalarına kulak asmayın :) sıradan markaların çoğu aynı şeyi görüyor zaten vede dayanıklı. Neden böyle konuşuyorum. Ben çok bilmiş gibi Kraft ve chicco ürünleri aldım kardeşim baby starmıydı neydi onun ürünlerini almıştı benimkilerin 3te bir fiyatına benim oyun parkı sallanıyor gibi yapıyor, onunki bildiğin beşik gibi sallanıyor. chicco arabamda katlanma sorunları var. Ama bizim havamız var arkadaş.

12. nht268

nht268 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam hiç bilinmeyen ve herkesin başka birşeyler söylediği bir sektörde mecburen bilinen markalara yöneliyor insan. Yoksa bunlara verilen paraya bende acıyorum ama bu durumumuzda başka yapacak birşey de yok.

13. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bu aralar bende araştırıyorum. Forumda yazılanların bir kısmını da gördüm. Bolca anne blogu okudum. Düşüncelerim
    ..
    1. Chicco Lite Way Plus
    Fiyat olarak ekonomik 700-800 aralığında 2014 modelleri. Ama bebeğin oturduğu kısım çok rahat gelmedi açıkçası. Özellikle bebek küçükken sıkıntı yaratabilir.

2. Quinny Zapp Extra
    Katlandığında en küçük araba bu. Ama bana göre eksileri çok.
    - (Tüm 3 tekerleklilerde bu sorun var) Ön kısım üçgen olarak daraldığı için çocuk ayaklarını pek fazla açamıyorMUŞ. bu da rahatsız edebiliyorMUŞ. görüp inceledim gerçekten öyle.
    - Oturma kısmı çıkmadan katlanmıyor. AVM lerde sorun olmayabilir ama dış mekanlarda arabayı aç - puseti yerleştir çok zaman kaybetmenize neden oluyor. (Extra 2 lerde puset çıkmadan katlama özelliği var. ama fiyatı arttırıyor)

3. Kraft Twist Air Travel Bebek Arabası
    + Puseti yerinden kaldırmadan puset yönünü değiştirebiliyorsunuz. üst gövde dönebiliyor. Pek fazla arabada bunu görmedim
    - İnternette bu marka hakkında birçok şikayet var. Özellikle servis kısmında çok sorun çıkartıyorlarmış.
    - Ses yaptığı (Gıcırdadığı) söyleniyor.
    ..
    Bu ürünü kullananız var mı? Aklıma en fazla yatan ürün şu anda bu.
    http://www.bebekgiller.com/Travel-Siste ... hilli.aspx

Tanıtım Videosu
    http://vimeo.com/56907202
    .
    Graco Evo Travel Sistem Bebek Arabası Chilli
    + pusetli / pusetsiz katlanabiliyor
    + çift yönlü kullanım
    + Geniş alışveriş sepeti
    + sırt desteği 3 kademede ayarlanabilir ve tam yatabilir.
    + Ön barı çıkarmadan katlanabilir
    + Tek elle katlanabilir
    + Ağırlık:6.5kg

Birde bu makaleyi okumanızı da tavsiye ederim
    http://www.incilikupe.com/anne-cocuk/be ... si-alirken

Bu arada ÇİFT YÖN KULLANIM kesinlikle olmalı. Bir anne blogunda okudum. Diyordu ki "Özellikle kışın bebeğin yüzünün size bakmaması büyük sorun. millet lay lay gezinirken ben ikide bir; beresi çıktı mı, üstü açıldımı vb.. nedenlerde sürekli durup kontrol etmek zorunda kalıyordum"

14. g.cetin.66

massimo ricco park yatak aldık gittigidiyordan arabayıda casual cadillac aldırdık amcasına :D hediye oldu en azından 650 tl ye

15. bilgisayarmax

Kraft twist kullananlar tavsiye etmediler.araba cok agir ve buyuk.daha 10 aylik bebegi olan arkadasim twiste daha fazla dayanamadi ve dun baston puset Aldi.cadillac cift yonlu kullaniliyor bilginize

16. DotCom

DotCom Hiperaktif Üye Hiperaktif

@BaRBaRYaN , hangi arabadan aldınız?

17. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

..
    http://www.e-tirtil.com/Seyahat-Sistem- ... 25505.aspx
    ..
    yukarıdaki arabayı aldım hocam. özellikleri gerçekten güzel. birçok arabada olmayan oturma ünitesi yüksekliğini ayarlayabilme özelliği var. Seyahat sistem olarak aldım. Ama alırken düşünmemişim bizim bebek kış bebeği zaten pek bir yere gitmeyecek 6.aya kadar o yüzden ana kucağı araba kullanımı dışında biraz gereksiz kaldı.
    birde ana kucağının kafa kısmı Casual cadillac air ile kıyaslandığında dar. bunun güvenlik için olduğu söyleniyor ama bebek 6.ayına geldiğinde biraz zor sığar gibi geliyor. yada biz biraz evham yapıyor olabiliriz. Casual Air da alınabilecek bir model ama arabama sığmadığı için almadım.
    ..
    Fiyat limiti söylerseniz öneride bulunabilirim. (LİMİTSİZ ise) BENCE aşağıdakileri gözden geçir. Fiyatlar internetteki ortalam fiyatlar. Özellikle inglesina (1) almayı düşünüyorsan ve istanbuldaysan mutlaka Haşim İşcan a git. Peşinde 1700e kadar inebiliyorlar. diğerlerinde fazla fiyat farkı yok. hatta kampanyalara denk getirdiğinde hepsibuarada gibi siteler çok daha ekonomik olabiliyor.
    1.. 2200
    2.. 980
    3.. 1200
    4.. 800
    5.. 1100
    6.. 900
    .
    1. Inglesina Trilogy ... 2200 den fazla fiyatı var.
    + Bir puset gibi katlanabiliyor (az yer kaplıyor)
    + çift yönlü
    http://www.n11.com/inglesina-trilogy-is ... tAodHiUA7Q

2. Casual Cadillac Air
    - Her seyahat sistemi gibi biraz fazla yer kaplıyor
    http://hellobaby.com.tr/Urun/casaul-cad ... rabasi-pur

3. Chicco Trio Living
    + Puset gibi az yer kaplıyor. Trilogy nin çakması gibi düşünebilirsiniz.
    https://www.joker.com.tr/travel-sistem-bebek-arabasi#

4. Nuna Pepp
    + Çok az yer kaplıyor.
    - Tek yönlü
    - Ön koruma barı yok.
    http://www.e-bebek.com/indirimler-kampa ... 6-kampanya

5. Mamas&Papas Armadillo
    + Katlandığında gerçekten çok az yer kaplıyor
    - Seyahat sistem olarak satılmıyor. Ama uygun anakucağı modelleri var. Anakucağı + aparat alarak kullanabiliyorsun.
    http://www.e-bebek.com/mamas-papas-arma ... _MMP-72625

6. Mclaren Vouge Denim
    - Tek yönlü
    - Ana kucağı takılmıyor
    https://www.joker.com.tr/urun/maclaren- ... puset-5631

18. g.cetin.66

ben casual cadillac 2014 aldım gayet memnunuz tekerleklerinden tutunda heryerin çıkması ıkıye kolayca katlanması ve tasınabılırlıgı gayet mukemmel , birazdaha ekleyıp 2014 casual cadillac air de alsam olurmuş ama buda gayet kullanıslı ben samsundan 2014 modelini 650 ye aldım

19. DotCom

DotCom Hiperaktif Üye Hiperaktif

Önerileriniz ve açıklamalarınız için teşekkürler

20. writer

writer Üye

Kesinlikle chicco lite way derim hocam, baston ve puset bir arada(ayrı ayrı kullanabiliyorsunuz tabiii). Dönem indirimini yakalayabilirseniz fiyat 500 tl civarlarına düşüyor. Normal fiyatı 700-800 tl arası. Starcity outlet mağazasında indirimleri takip edebilirsiniz

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal