Beden eğitimi öğretmeni olmak...

Kodla Büyü

Aliosman_eser

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilişim teknolojileri öğretmenliği mezunuyum. Alanimizdaki sıkıntılar herkesin malumu.

Ben de alan değiştirmek istiyorum. Beden eğitimi öğretmeni olmak için, lisans okumak dışında, hangi yol takip edilebilir.

Beden eğitimi alanında yüksek lisans yaparak alan değiştirilebilir mi.

Bilişim teknolojileri öğretmenliği mezunuyum. Alanimizdaki sıkıntılar herkesin malumu.

Ben de alan değiştirmek istiyorum. Beden eğitimi öğretmeni olmak için, lisans okumak dışında, hangi yol takip edilebilir.

Beden eğitimi alanında yüksek lisans yaparak alan değiştirilebilir mi.

eğer başka bir branşta öğretmenlik yapmak istiyorsanız baştan lisans okumanız gerekir. Burda KPSS atamalarına bakmak gerekir. Bence gene meslek öğretmeni olmak daha avantajlı. ille bilişim öğretmeni olmak zorunda değilsiniz. diğer meslek öğretmenlik programları da olabilir. sonuçta baştan okuyacaksınız. KPSS puan seviyesi düşük olan diğer meslek öğretmenliği programlarını düşünebilirsiniz.

Biz öğretmenler başka bir alana yönelirken sadece alan değişikliği diye olaya bakıyoruz. Öğretmen mesleği çerçevesinden çıkıp, Eğer vaktiniz varsa 2. Bir üniversite okumaya yine öğretmenlik yerine daha güzel getirisi olan bölümlere yöneliniz. Hukuk, eczacılık, adalet mühendislik gibi bölümler olabilir. Tekrar öğretmen olmak için bu kadar zahmete katlanmak bana mantıklı gelmiyor.

Tıp ,diş hekimliği harici gerisi boş artık . Adım başı hukuk mühendislik fakültesi var. Ftr diyetisyenlik kpss puanları 90 üstü. Özelde çalışma şartları kamuya hiç benzemiyor. Öğretmenliği seviyorsanız besyo deneyebilirsiniz tabii ki . Tabi yaşınız genç bekarsanız vaktiniz çok olacaktır.

Açık öğretim Beden eğitimi bölümü buldum. 4 yıllık. İkinci üniversite kapsamında kayıt yaptıracağım muhtemelen.

Merhaba hocam, bunu yazmaya gelmiştim :) İÜ AUZEF'de Rekreasyon, ATAAOF'de Egzersiz ve Spor Bilimleri var (bunlar bildiklerim). Her ikisi de lisans, her ikisi de uzaktan. (Uygulamalı dersleri/ sınavları var mı bilmiyorum) Halihazırda lisans mezunu olduğunuz için intibak olabilir ve 2. sınıftan başlayabilirsiniz. Zaten öğretmen olduğunuz için pedagojik formasyon sıkıntısı da yaşamazsınız. Mezun olunca da alan değişikliği beklersiniz. Ve tüm bunları ben de düşünüyorum :)

Linkler:

https://www.ataaof.edu.tr/Kayitlar/49/26

https://auzefrekreasyon.istanbul.edu.tr/tr/_

İstanbul üniv. düşünüyorum hocam. Egzersiz ve spor bilimleri olarak geçiyor bölüm. Bu dönem deneyecegim. Yapabilirsem devam ederim.

Bu bölümü bitiren formasyon alıp öğretmen olabiliyormuş üniversitelerin bölüm aciklamalarina göre.

İstanbul üniv. düşünüyorum hocam. Egzersiz ve spor bilimleri olarak geçiyor bölüm. Bu dönem deneyecegim. Yapabilirsem devam ederim.

Bu bölümü bitiren formasyon alıp öğretmen olabiliyormuş üniversitelerin bölüm aciklamalarina göre.
bende bu bölümü okuyorum alan değişikliği yapmak niyetiyle. şu an ikinci sınıfım. malum bizim bölüm pek gelecek vadetmiyor. daha önce yapmış olduğum araştırmaya göre bu bölümden formasyon alınarak öğretmen olunuyor. biz zaten öğretmeniz, o nedenle alan değişikliği için yeterlidir diye düşünüyorum.

bende bu bölümü okuyorum alan değişikliği yapmak niyetiyle. şu an ikinci sınıfım. malum bizim bölüm pek gelecek vadetmiyor. daha önce yapmış olduğum araştırmaya göre bu bölümden formasyon alınarak öğretmen olunuyor. biz zaten öğretmeniz, o nedenle alan değişikliği için yeterlidir diye düşünüyorum.
Hangi üniversitede okuuorsunuz hocam.

mezun olunduğunda beden eğitimi öğretmeni atama alanlarında gözüküyormu bu alan acaba milli eğitim kabul edermi yani alanın ismi Egzersiz ve Spor Bilimi okuyan arkadaş ayrıntı verirse

mezun olunduğunda beden eğitimi öğretmeni atama alanlarında gözüküyormu bu alan acaba milli eğitim kabul edermi yani alanın ismi Egzersiz ve Spor Bilimi okuyan arkadaş ayrıntı verirse
https://besyo.gelisim.edu.tr/bolum/egzersiz-ve-spor-bilimleri-148/genel-bilgiler

Kariyer olanakları kısmında yazıyor hocam

https://www.egitimhane.com/egzersiz...den-egitimi-ogretmeni-olabilir-mi-s10753.html

birde burada tartışılmış konu hocam.

Son düzenleme:
Biz öğretmenler başka bir alana yönelirken sadece alan değişikliği diye olaya bakıyoruz. Öğretmen mesleği çerçevesinden çıkıp, Eğer vaktiniz varsa 2. Bir üniversite okumaya yine öğretmenlik yerine daha güzel getirisi olan bölümlere yöneliniz. Hukuk, eczacılık, adalet mühendislik gibi bölümler olabilir. Tekrar öğretmen olmak için bu kadar zahmete katlanmak bana mantıklı gelmiyor.
Hocam kısmen haklısınız ama hukuk ve mühendisliğin getirisi eskisi gibi değil. 35 yaşından sonra da özel sektörde tutunmak zor olur bence.
tıp, eczacılık veya diş hekimliği iyi olurdu ama 2. üniversite olarak bu bölümleri kazanmak ve bitirmek ayrı bir dert. öğretmenlik olarak ortaokul matematik ya da o olmuyorsa lise matematik avantajlı , geçiş yapılırsa zahmete fazlasıyla değer bence.

arkadaşlar o bölümü bende düşündüm geçen sene sordum, o bölümü bitirenler beden eğitimi öğretmeni olarak atanamıyor. ttk 80 de bu bölüm yokmuş

Geri