Bel Fıtığı Olmuşum :(

Kodla Büyü

leventgenc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
sırtımdaki ve sağ bacağımdaki ağrılar sebebiyle doktora gittim. Fıtık başlangıcıymış. doktor 10 gün rapor verdi dinlenmem gerektiğini söyledi. idaremden raporu izne çevirmelerini rica ettim. burada bana bakacak kimse yok evde annem bakar diye düşünmüştüm. ama sağolsunlar izne çevirmedikleri gibi rapora inanmadıklarını üst kurula göndereceklerini söylediler. Bende tamam gönderin dedim. bakalım gerçekten hasta olduğumu görünce ne yapacaklar merak ediyorum. şu saatten sonra da kralı gelse o okulda tek vida bile sökmem labdaki pc ler hariç.

Geçmiş olsun hocam. Askerde benimde bel, sırt, bacak sol tarafta ağrılar vardı çelik yelek g3 yüzünden acaba bende gitsem mi doktora hocam önemli bir hastalık çünkü?

Geçmiş olsun hocam bende de var sanırım bi fıtık başlangıcı ama ne yaparsınız işte meslek hastaslıkları

hbasdereli' Alıntı:
Geçmiş olsun hocam. Askerde benimde bel, sırt, bacak sol tarafta ağrılar vardı çelik yelek g3 yüzünden acaba bende gitsem mi doktora hocam önemli bir hastalık çünkü?
bence biran önce gidin hocam. tedaviye ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. malesef ileriki safhalarda çok sıkıntı çektiriyor bu hastalık.

idare istediği kadar itiraz desin bi şey çıkmaz ,ancak mide bulandırır

mr çektirdinmi hocam? doktor neye göre fıtık teşhisi koydu? romatizmal bir rahatsıklıkta olabilir (bende var). fıtık deyip boşu boşuna yatırmasınlar seni ameliyat masasına. mr çektirdiysen o raporu izne çevirmeyen idarecilerine bi göster bakalım mr'ı ne tanısı koyacaklar. rapora inanmıyorlarsa tıbbi bilgileri vardır.

Öğretmenin notuna, doktorun raporuna kimse itiraz edemez.
Üst kurula gider üst kurul usul yönünden inceler. (Rapor yazımı, yazılan tarih, hastane giriş kaydı, süre sınırı/yetkili süre aşımı vb.)
Değilse sen fıtık değilmişsin deyip sana ya da yazan doktora hiç bir şey yapamazlar.

İdarenizin gerçek yüzünü görmeniz açısından iyi olmuş. Dediğiniz gibi sizle alakalı işleri yapar onların angaryalarına da istediğiniz gibi laf sokarak karşılık verirsiniz.

malesef mr için 7 haziran a gün verdiler. doktor mr ı görmem lazım ama yüksek ihtimalle fıtık dedi. öyle tek doktora görünüp ameliyat masasına yatmam zaten hocam. ayrıca egzersiz yapmam gerekiyormuş. ameliyat falan demedi. ağrıların çok artarsa tekrar gel dedi sadece. şimdilik yatıyorum ağrılarımda bir artış yok. ama ayakta yarım saat dursam sağ bacağım isyan ediyor resmen.

Hocam ortopedi direk ameliyat der, fizik tedavi ve rehabilitasyon polikliniğine gitmeniz de yarar var.
Geçmiş olsun.

aradaugrarim' Alıntı:
Öğretmenin notuna, doktorun raporuna kimse itiraz edemez.
Üst kurula gider üst kurul usul yönünden inceler. (Rapor yazımı, yazılan tarih, hastane giriş kaydı, süre sınırı/yetkili süre aşımı vb.)
Değilse sen fıtık değilmişsin deyip sana ya da yazan doktora hiç bir şey yapamazlar.

İdarenizin gerçek yüzünü görmeniz açısından iyi olmuş. Dediğiniz gibi sizle alakalı işleri yapar onların angaryalarına da istediğiniz gibi laf sokarak karşılık verirsiniz.
teşekkür ederim hocam bilgilendirmeniz için. zaten bir korkum yok çektiğim acıyı biliyorum. ayrıca idare konusuna gelince kendileri kaybetti. bundan sonra bilgisayarcı çağırıp hallettirirler sorunlarını. tuhaftır okulda 4 BT öğretmeniyiz. Arkadaşlarımı yermek için söylemiyorum ama kimsede ne işletim sistemi kurulumu var ne de gerekli programlar. bir tek bende var. nasıl alacaklar acaba benden bi sıkıntı çıkınca?

bazı idareciler pisliktir. İlk dönem bende görevlendirmeyle m. yardımcılığına baktım. Hasta olmama rağmen doktora gitmedim hasta hasta okula geldim. Tüm işlerimi yaptım. Sonucu ne oldu 8 gün hastanede tedavi gördüm. Ve tedavi devam ediyor. 5 sene boyunca iğne vurulacam. Peki müdür bey ne derse beğenirsin arkamdam. "Tam da hastalanacak zamanı buldu(hastalığım ilk dönemim son haftası karne haftasına geldi.)" bende şimdi müdüre ne selam veriyorum, ne verdiği işleri yapıyorum. Birşeyde yapamıyor; ne oldu kendisi kaybeder.

akdenizkanki' Alıntı:
bazı idareciler pisliktir. İlk dönem bende görevlendirmeyle m. yardımcılığına baktım. Hasta olmama rağmen doktora gitmedim hasta hasta okula geldim. Tüm işlerimi yaptım. Sonucu ne oldu 8 gün hastanede tedavi gördüm. Ve tedavi devam ediyor. 5 sene boyunca iğne vurulacam. Peki müdür bey ne derse beğenirsin arkamdam. "Tam da hastalanacak zamanı buldu(hastalığım ilk dönemim son haftası karne haftasına geldi.)" bende şimdi müdüre ne selam veriyorum, ne verdiği işleri yapıyorum. Birşeyde yapamıyor; ne oldu kendisi kaybeder.

Hocam gayretli olmakla, üzerimize vazife olmayan işleri yapmayı bazen karıştırıyoruz. Kendi vazifemizi tastamam bilip gayretli çalışalım yeter. Ne sağlığımızdan ödün verelim ne kişiliğimizden. Tecrübeler söylüyor bunu, ben değil.

Ben de 23 Nisanda bel fıtığı oldum. Çok şiddetli bi ağrı girdi. 3. derece bel fıtığı olmuşum doktorun dediğine göre. 10 tane iğne, hap ve krem verdi. 1 haftada anca geçti ağrılar. Çok geçmiş olsun hocam. Çekmeyen bilmez bunun ağrısını....

hocam geçmiş olsun. bende genç yaşta bel fıtığı ve ameliyat oldum. tavsiyem, beyin cerrahına gitmeniz. hatta 2 veya 3 doktora gitmeniz. bu hastalığın tanısını onlar koyuyor. geçecek diye düşünmeyin. herkes her an tekrar olabilme potansiyelinde. dikkat etmek ve dinlenmek lazım. ve rapor almaktan çekinmeyin. bu hastalık yalnız dinlenmeyle ve uzanmayla geçiyor.

akdenizkanki' Alıntı:
aynen öyle hocam. şu saatten sonra okul yansa umurumda olmaz önce kendimi düşünecem.

hbalta' Alıntı:
hocam geçmiş olsun. bende genç yaşta bel fıtığı ve ameliyat oldum. tavsiyem, beyin cerrahına gitmeniz. hatta 2 veya 3 doktora gitmeniz. bu hastalığın tanısını onlar koyuyor. geçecek diye düşünmeyin. herkes her an tekrar olabilme potansiyelinde. dikkat etmek ve dinlenmek lazım. ve rapor almaktan çekinmeyin. bu hastalık yalnız dinlenmeyle ve uzanmayla geçiyor.
bende nöroloğa gittim zaten hocam. dediğiniz gibi uzanmayınca ağrılarımda azalma olmuyor. size de çok geçmiş olsun hocam.

aradaugrarim' Alıntı:
Hocam ortopedi direk ameliyat der, fizik tedavi ve rehabilitasyon polikliniğine gitmeniz de yarar var.
Geçmiş olsun.
ortopedi ye gitmedim zaten hocam. nöroloji ye gittim. oradan da fizik tedaviye de görünmemi istedi doktor.

Geri