ben programlarımı bir arada toplamak istiyorum lütfen yardım

Kodla Büyü

calimerra

Aktif Üye
merhaba ben program paylaşım yapıyorum ama onları bir programda toplamak istiyorum bu konuda ayrdımcı olurmusunuz lütfen resimdeki gibi yapmak istiyorum
file.php
saygılar sunarım

developer hocam sana yardım eder. ama daha fazlasını öğrenmek istersen TNCTR altındaki ams bölümüne bakabilirsin.

Öncelikle yeni bir proje aç ve checkboxlar oluştur istediğin program sayısınca kısayolu ctrl+shift+2 daha sonra "Programları Kur" butonuna çift tıkla orada script evresi var ona gir onun içindede On click evresine tıkla ve şu kodları yapıştır.

Kod:
ch1 = CheckBox.GetChecked("CheckBox1")

if ch1 then
--checkbox1 seçildiğinde hangi programı kurmasını istiyorsan alttaki koda çift tıklayıp file bölümünden programını seç
File.Run("AutoPlay\\Docs\\avafind.exe", "", "AutoPlay\\Docs", SW_MINIMIZE, true)
end
--birden fazla cehackbox eklemek istiyorsan ifden ende kadar kopyala ve ilgili yerleri değiştir.

önemli not : Bu şekilde kurulan programlar KATILIMSIZ KURULUM programlardır. ve bu kurulumların BİR KISMI win 7 ortamında sorun yaratabilmektedir. özellikle 64 bit işletim sistemi kullanan kullanıcıların MÜMKÜN OLDUĞUNCA katılımsız kurulum programlardan kaçınmaları kendi yararına olacaktır.

tecrübelerime dayanarak söylüyorum bir çok programı katılımsız kullanıyorum win7 64 bit her bilgisaayrda sorun yaratmaz katılımsızlar eskiler yaratırlar yeni katılımsızları bulursan sorun olmaz.

walla ben bunu ancak teamvier ile çözerim uzaktan bağlantı ile developer arkadaşımız yeni bir proje aç dedi ama benim daha programdan haberim yok nerden indircem diye :)

ayy yerım senıı bu haftada bunu yapalım ben baslamıstım aslında bıttı sayılırda program arsıvı yapmalıyım yenıde dıerlerı okulda kaldı okul yandı bıttı kul oldu

Geri