Ben yazılımcılıkla uğraşmak istiyorum sıfırdan öğrenmek

Kodla Büyü

HeykIr

Üye
Ben yazılımcılıkla uğraşmak istiyorum sıfırdan öğrenmek için önerebileceğiniz program ve kitaplar var mı?

Yazılım demişsin ama masaüstü programları mı üretmek istiyorsun? Yoksa web sitelerinde kullandığımız uygulamaları mı?Ben mesela unity3d oyun motoru kullanıyorum.Burada oyun üretebilmem için C#,Javascript,Phyton dillerinde kod yazabilmem gerekiyor.Oyunu tanıtmam için süper bir web sitesini yapmayı bilmem de gerekiyor.Şu anda PHP kursuna gidiyor evde Sefer Alganın C# kitabını da çalışıyorum.

ben Vektörel Bilişim e gittim bizzat kendim gördüm kalite bir eğitim veriyorlar 0 dan başlayacaksan adam gibi öğren bence çok sağlam olur hem para kazanırsın bu işten ekmek yersin bir bak istersen internet sitelerine

Hocam Sefer Algan'ın C# kitabı çok iyi onunla başlamanı tavsiye ederim. Ama onu okurken sıkıcı bölümleri var, onları sakın atlama, çok önemli konular altyapıyla ilgili.

Vektörel Bilişim'in eğitimleriyle ilgili olumlu bir şey duymadım. İyi bir firma olsalardı illa ki piyasada ismi çok duyulurdu. Mesela tam tersi bir durum, Bilge Adam'ın eğitimleri de çok meşhur ama giden arkadaşlarımın notlarını incelediğimde çok kaliteli bir eğitim gibi gelmedi. Temel anlamda programlamayı öğretiyorlar fakat ne nesne yönelimli programlama ne kapsamlı proje geliştirme, hiç bir şey yok. Sadece buton ekle, tıkla, kodu yaz, bitti. Onu hatta fazlasını Sefer Algan'ın kitabıyla da yapabilirsiniz.

Yazılım için C# ile başlamanızı tavsiye ederim. Masaüstü uygulamalarla başlarsanız web (asp.net) e adapte olmanız çok kolay olur. Bu işte şiddetle tavsiyem şudur; kendinizi tek bir yere odaklayın. C# ise o, Java ise vb orda devam edin. Amaçladığınız platform nedir tespitini yapın. Zaten bir dile aşina olduğunuzda gerisi kolay gelecektir. Ben VB.net ile başlamıştım c# a geçtim, masaüstü uygulaması web uygulaması yapmak kolay. Bundan sonra da Android e baktım (Java ile) onda da uygulama yapabiliyorum (windows temelinden sonra zor da olsa biraz ilerleme oldu). Ama kesinlikle kendinizi dağıtıp bir o dile bir başka dile geçmeyin.
Yazılım dilleri raiting sitesini de inceleyin isterseniz.
http://www.tiobe.com/index.php/content/ ... index.html

yazılım-cı-lık
Yazılımcı alıp satanlar topluluğu gibi bir şey mi bu?

viral reklam da yok değil hani arada :) yazılımcılık diye bir tabir yok elbette. yazılım uzmanlığı diyebiliriz. yazılım çok geniş bir kavram. platform ve tam olarak ne yapmak istendiği belirlenirse doğru yollardan ilerlemeniz için klavuzluk yapan çıkacaktır forumdan

yazılım işini oyun yapmak için öğrenin.Artık 100 liraya web sitesi, 100 liraya uygulama bile yapılıyor herkes aynı yere odaklanmış.Oyun için yazılım öğrenmek daha iyi.

Artık 100 liraya web sitesi, 100 liraya uygulama bile yapılıyor herkes aynı yere odaklanmış.Oyun için yazılım öğrenmek daha iyi.20-24 mayıs ankara ato oyun yazılım ve donanım fuarına gelin millet nelerle uğraşıyor görürsün

Yazılım için mantıksal işlemler aynı sadece program dilinde kodlamalar farklı o kadar. Ama arkadaşların da dediği üzere en güncel ve en kullanışlı dil öğrenilirse daha yararlı olur.

Re: Ynt: Ben yazılımcılıkla uğraşmak istiyorum sıfırdan öğrenmek

Adroid üzerine çalış.Mobil sistemlerde gelecek var.
1 ton demir=Bir cep telefonu.

falloosely' Alıntı:
Neyle uğraşmak istiyorsun onu da belirteydin
HeykIr [Mesajlar: 1 (Ben yazılımcılıkla uğraşmak istiyorum sıfırdan öğrenmek için önerebileceğiniz program ve kitaplar var mı?)]
Bir gün gelir okur artık cevaplar..

sadettin' Alıntı:
http://sadettinogretmen.16mb.com/programlama/files/programlamayagiris.pdf
Kaynağını yayınlamıştım. Giriş aşamasında kodlama yapmadan önce yararlanabileceğin iyi bir kaynak olacağına inanıyorum.
Helal olsun hocam farkına varmışsın.
Alıntıladığım arkadaş 1 yıl önce açılan ve en son 5 ay önce cevaplanan başlığı hortlatmış.
Bizler de farkında olmadam yazmışız.

COBOL' Alıntı:
sadettin' Alıntı:
http://sadettinogretmen.16mb.com/programlama/files/programlamayagiris.pdf
Kaynağını yayınlamıştım. Giriş aşamasında kodlama yapmadan önce yararlanabileceğin iyi bir kaynak olacağına inanıyorum.
Helal olsun hocam farkına varmışsın.
Alıntıladığım arkadaş 1 yıl önce açılan ve en son 5 ay önce cevaplanan başlığı hortlatmış.
Bizler de farkında olmadam yazmışız.
Alıntıladığım arkadaş ben mi oluyorum anlamadım çünki aralıklarla cevap veren sadece ben değilim.

Geri