BenQ projeksiyon açılmıyor, power-temp-lamp turuncu ışık??

Kodla Büyü

nurhayat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar sınıflardaki projeksiyonun markası ben q..
projeksiyon açma düğmesine basınca önce yeşil yanıyor, fakat sonra bütün ışıklar turuncu yanmaya başlıyor ve açılmıyor..forumu inceledim kırmızı ışık olursa lamba bitmiştir yazmışlar ama turuncu ışık ne anlama geliyor bilmiyorum? yardımcı olurmusunuz?

Bende de optoma projeksiyon var kırmızı yanıp sönüyor, hiç açılmıyor. Daha geçen sene alındı ve çok kullanılmadı. Lambası mı bitmiş oluyor acaba?

elrond' Alıntı:
lambanın ömrü bitmiş hocam...
hocam ışık önce yeşil yanıyor..sonra turuncuya dönüyor..filtresine hava tutunca düzelebilir dediler onu denicem ama nasıl hava tutcam, o tepeye nası çıkcam bilmiom :( sinir oluom artık bayan bt öğretmeni olmak daha da zor! :(

Hocam lamba yanıp sönüyorsa içinde çok fazla toz birikmiştir. Bu durum genelde fanın çalışmamasına neden olur ve turuncu lamba yanar.

nurhayat hocam projeksiyonu hizmetlilerden rica edip aşağıya alabilme imkanınız yok mu? O kadar zahmet çekmemelisiniz :shock:

İçinin tozunu temizlemek için açarsam garanti kapsamından çıkmaz mı? Sizce garantiye mi göndereyim yoksa tozunu temizlemek kesin çözüm olur mu?

hocam projeksiyon sökülecek ve filtreleri temizlenecek. sorunun çözümü budur. hizmetlilerden yardım isteyin bu konuda.

Geri