Benzine bir zam daha 01.03.2011

Kodla Büyü

egunay

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://ekonomi.milliyet.com.tr/benzine- ... efault.htm
http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ ... d=17151540

Yurtdışında petrol fiyatlarında yaşanan artışlar içeriyi vurmaya devam ediyor. Benzine iki hafta içerisinde ikinci kez zam gelirken, İstanbul'da ortalama fiyat 4.08 liraya yükseldi.
Benzine bugün yapılan 5 kuruşluk zam ile birlikte yılbaşından bu yana gelen zam 20 kuruşa ulaştı. Bunun yüzdesel karşılığı yüzde 5.15 olarak gerçekleşti. Daha önce 4,06 ile 4,17 lira arasında satılan 97 oktan kurşunsuz benzin ise zam sonrası litrede 4,09 ile 4,22 lira arasında değişen fiyatlardan satılmaya başladı. Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Bugünde zam geldi ama ya başlık açıldı ben bulamadım, ya kimse "haber değil artık bu zamlar!" diye başlık açmadı..

bende her seferinde 100 tl lik alıyorum. ama alışlarım arasındaki zaman kısaldı. sonuçta herkesi etkiliyor. minibüslere zam yok mu? benzin artınca onlarda fiyat artışına gidiyor. daha geçen ay 3,84 oldu diye millet ayaklandı. şimdi 4,12 yi geçti kimseden ses yok. protesto yok.

Şu havalar bir düzelsin, yağmurlar bir kesilsin arabayı evin önünde bırakıp gideceğim. Sivil toplum kuruluşların bir araya gelip bir çözüm bulması gerekiyor. Bu fiyat artışları sırasında da devletimizin vergi indirimine gidip fiyatlarını düşürmesi lazım. En azından dünyada benzin fiyatlarının normale gelene kadar.

devlet seçim yatırımı yapıyor. bundan iyi seçim yatırımımı olur?

Amerika veya İngilterenin asgari ücretinin bizimkinin 8 katı olduğunu düşünürsek,
onlara gelen zamla bize gelen zaman arasında nasıl bir uçurum oluşacagını daha iyi görürüz.

seçime kadar 5 TL olur. seçinden sonra direk 10 TL olsun. arabaya zengin binsin. geri kalanın dolmuş neyine yetmiyor?

opian' Alıntı:
Benide etkilemiyor dolmusla gidiyorum..
+
İstanbulda öğretmen akbili tek vasıta için 1.1 Lira, aktarma da 45 kuruş. Günlük 3.1 Lira yola veriyorum. En son öğretmenler gününe yakın akbile güzel bir zam yapmışlardı. O günden sonraki zamnlardan etkilenmemiştim, piyasalar böyle giderse 2. zam yakın.

başlıkta tarih bulunması iyi olmuş, haftaya yeni başlık açılabilir. :p

Geri