BES'ten nasıl çıkacağız?

Kodla Büyü
hesap belli bakınız https://www.google.com.tr/webhp?sourcei ... e=active&*
babam bu key ödemelerinden 1,43 tl aldı
devlet büyüklerimiz bunu gördü tabi yıllarca kes kes 20 yıl sonra nasılsa enflasyon karşısında paranız pul olacak 3 kuruş verirler size
tabi şimdi bu iki ay içinde çıkılabilecek deniyor amma ben inanmıyorum açıkçası özel sektör tamam da devlet memurlarının çıkmasına izin verilmeyecek yine de şansımızı bir deneyelim konuyu takipteyim

Eşim ve ben 3 senedir BES'liyiz. Uğraşıp bununla ilgili bir tablo yapmıştım. Dolar, Euro ve Altınla karşılaştırdım. Akşama tabloyu buraya eklerim. Sizlere de bir fikir verir en azından.

2014 Mart - 2017 Ocak arasını baz aldım. Kesintilerle o günün kurunda dolar, euro veya altın almış olsaydım, kaç gram ya da kaç dolar/euro almış olacaktım. Toplamda kaç gram altın ya da kaç dolar/euro karşılığı kaç TL ediyor. Hepsi tabloda mevcut. 3 seneyi doldurunca BES'in %25 devlet katkısının %15'ine hak kazanılıyor. (Fon vs. getirisi hariç.) Yani benim hesabıma göre 2017 Ocak'ta 3 seneyi doldurmuş olsaydım BES'in getirisi 141,86 TL olacaktı. %25'in tamamı bile hak edilmiş olsaydı (10 yıl ve 56 yaş zorunluluğu var) elimde olacak miktar 4728,25 TL olacaktı. Yani getirisi 945,75 TL

O paralarla altın almış olsaydım, bana getirisi 1448,19 TL

O paralarla dolar almış olsaydım, bana getirisi 1615,55 TL

O paralarla altın almış olsaydım, bana getirisi 1127,69 TL

olacaktı.

Biraz uzattım ama durum böyle. Elbette seçim sizin. İyi akşamlar.

Ekli dosyalar

• bes.png
    bes.png
    40.5 KB · Görüntüleme: 381
Geri