bi bakar mısınız...

Kodla Büyü

frdzrrn

Üye
hocalarım ufak bir ams çalışması denedim ama çalıştırdığımda sonuç hep 0 olarak gözüküyo kodlamada hata yaptığımı düşünüyorum. acaba yardımcı olabilir misiniz...

Ekli dosyalar

• matematik.rar
    3.6 MB · Görüntüleme: 70
hocam o ornekte grobal de komutlar var ve scrıpte

mantık su ınput takı degerlerı bır degıskene atıyorsunuz

sonra toplama cıkarma carpma yapması ıcın butonlara o degerlerı topla cıkar carp bol yaptırıyorsunuz sız benım verdıgım lınktekı apz yı ındırın ınceleyın bu dedıklerım zaten var orada aynı zamanda random sayı uretmede var sure ayarlamada var

yıne olmazsa mertı yakalarız yıne bır team dersı ayarlatırız:)=

function degeral()--degeral isminde fonksiyon olsutrudk
local yazi1 = Input.GetText("Input1");
local yazi2 = Input.GetText("Input2");
sayi1 = String.ToNumber(yazi1)
sayi2 = String.ToNumber(yazi2)
end
--TOPLA
function topla(a,b)
return a+b;
end
--Çıkar
function cikar (a,b)
return a-b;
end
--Böl
function bol(a,b)
return a/b;
end
--Çarp
function carp(a,b)
return a*b;
end

bu yukardakılerı Project altındakı grobal fonk. yazılıyor zaten bakınca anlarsın ne yaptıgını grobal e her zaman cagırabılecegın komutları yazarsın

degeral()
local sonuc = topla(sayi1,sayi2)
Dialog.Message("Sonuç", sonuc);

bunuda butona yazıyorsun (degeral fonksıyonunu cagırıyor ve toplama yaptırıp ekrana yazdırıyor hocam yıne takılırsan az bılgımle yardımcı olurum yıne ama benım verdıgım bebelere oyunu ıncele derım

Projenizi siteye koyarken direk değilde File>Export edip koyun böylece boyutu daha az olacaktır.Ne yapmak istiyorsunuz onu söyleiynde hocam yardımcı olalım?

mert senın abın mudurdu degılmı :)= mudurler ne evrakları tutarmıs sor bakım bır calısma oluyor

valla hocalarım hufak bir hesap makinesi çalışması olacaktı ama kodları ayarlayamadığımı düşünüyorum zaten. ilginize teşekkür ederim tekrardan :D

Geri