Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bilgi Yarışması Programı

Konu, 'Eğitsel Programlar' kısmında hemenyardim tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. hemenyardim

hemenyardim Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar il genelinde yapılacak bilgi yarışmasında kullanılmak üzere interaktif bir Bilgi Yarışması Programına ihtiyacımız var. Bu programa kendimiz soru, resim, video ve müzik ekleyebileceğiz. Genel olarak projeksiyonda ve Her okulun önündeki bilgisayar ekranlarda sorular görünecek ve okullar şıklara tıklayarak cevap verecekler. Okulların verdiği cevaplar ekrana gelecek ve doğru ve yanlış cevap verenler görünecek. Genel puan durumunu tutacak, kronometresi olacak, ... Amacımız kağıt parçalarına yazma, toplama ...gibi işlemleri yapmamak. Yarışma profesyonelce olsun.
    Sizlere daha fazla anlatmayayım zaten işin içinde olduğunuz için tahmin edebilirsiniz ihtiyacımızı. Bilgi yarışması programı altında bazı programlar var ama çok yetersiz ve basit. Bir çoğuna resim bile eklenemiyor. Bildiğiniz ve kullandığınız bir program varsa paylaşırsanız çok yardımcı olursunuz. Program iyi ise ücretlide olabiir. Teşekkür ederim.

2. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

sitede örnekler var arama yaparsanız çıkıyor, belki işinize yarar

3. hemenyardim

hemenyardim Seçkin Üye Seçkin Üye

Malesef onlar yetersiz. Hiç kimsenin kullanmışlığı veya bilgisi yok mu arkadaşlar? :(

4. who_is_who

who_is_who Site Gezgini

Öncelikle kolay gelsin, Oldukça profesyonel düşünmüşsün umarım başarabilirsin. Bende okulumda her yıl bilgi yarışması yapıyorum. Geçen seneye kadar bir tane projeksiyon kullanıyor sınıflara her soruyu süre başlamadan önce zarf içinde dağıtıyor ve cevapları aldıktan sonra hangi şıkkın doğru olduğunu söylemeden önce projeksiyonla önce soruyu sonra doğru cevabı gösteriyorurdum. Bu sene her sınıfın önüne monitör koyup soruları buradan göstermeyi planlıyorum. süre bitiminde cevapları aynı anda masalarında bulunan bölüme yerleştirip daha sonra soru ve cevabı seyircilere göstermeyi planlıyorum.

5. emrahalaca

emrahalaca Üye

Merhab; buk konuyla ilgili bir çalışma bulabildinizmi?

6. emrahalaca

emrahalaca Üye

Bizde böyle bir yarışma programı düzenliyeceğiz ama yıl 2014 olmuş hala zarf usulü soru dağıtmak istemiyoruz

7. hakançöllü

hakançöllü Seçkin Üye Seçkin Üye

8. tunc0687

tunc0687 Aktif Üye

Güncel

9. fiyong

fiyong Seçkin Üye Seçkin Üye

Yarışmayı ne zaman yapacaksınız ? Boş zamanım pek yok ama yapmaya çalışırım bu tarz bir program Flex ve Air kullanarak.

10. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Şaka mı yapıyorsun sayın hocam, Mesaj 2011 yılında atılmış.

11. fiyong

fiyong Seçkin Üye Seçkin Üye

keşke şaka olsa :) gece gece mesajın zamanına bakmak aklıma gelmedi :) Konuyu Güncellediklerine göre halen bu konuda bişiy bulamamışlar iş başa düşüyor bişiyler yapmaya çalışalım dedim.

12. suhabe

suhabe Aktif Üye

hocam yarışma ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

13. ilhan_12

ilhan_12 Üye

Arkadaşlar il genelinde yapılacak bilgi yarışmasında kullanılmak üzere interaktif bir Bilgi Yarışması Programına ihtiyacımız var. Bu programa kendimiz soru, resim, video ve müzik ekleyebileceğiz. Genel olarak projeksiyonda ve Her okulun önündeki bilgisayar ekranlarda sorular görünecek ve okullar şıklara tıklayarak cevap verecekler. Okulların verdiği cevaplar ekrana gelecek ve doğru ve yanlış cevap verenler görünecek. Genel puan durumunu tutacak, kronometresi olacak, ... Amacımız kağıt parçalarına yazma, toplama ...gibi işlemleri yapmamak. Yarışma profesyonelce olsun.
    Sizlere daha fazla anlatmayayım zaten işin içinde olduğunuz için tahmin edebilirsiniz ihtiyacımızı. Bilgi yarışması programı altında bazı programlar var ama çok yetersiz ve basit. Bir çoğuna resim bile eklenemiyor. Bildiğiniz ve kullandığınız bir program varsa paylaşırsanız çok yardımcı olursunuz. Program iyi ise ücretlide olabiir. Teşekkür ederim.
    var mı böyle bir program...... yardımcı olursanız sevirim

14. fikretÖztürk

fikretÖztürk Üye

Hocam bu işi daha önce Netsupport Programının testing console özelliği ile yapmıştım. Okullar arası bilgi yarışmasında laptoplardan oluşan kablolu bir ağ tanımladık. Komisyonlardan gelen soruları testing console bölümünde sınav oluşturarak öğrenci ekranlarına verip cevaplarını değerlendirip anında yazıcıdan çıktı alarak halletmiştik.

15. ilhan_12

ilhan_12 Üye

16. ilhan_12

ilhan_12 Üye

17. 06Davut

06Davut Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

her sene ilçe geneli bilgi yarışması oluyor projeksiyondan yansıt zarf ile dağıttır , toplat ve bir sürü kağıt çöpe
    20 okul katıldığında spor salonunda seyirciler tribünlerde yapıyoruz

20 laptop u nasıl bulacağız o zaman için ? çok güzel olurdu.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal