Bilgisayarı şaka'dan bozmak :)

Kodla Büyü
sert_hard' Alıntı:
Geçen sene de kırık monitör resmi buldum masaüstü arkaplan yapıp tüm simgeler kaldırdım, başlat çubuğunu da gizledim. İlk gören "Kim kırmış bilgisayarıııı :!: :!: " şeklinde afallıyordu. Tabi monitörü yoklayınca işin aslı anlaşılıyor.

Bu da iyi fikirmiş. Hemen buluverdim bi tane. Şuan arkadaşın bilgisayarı yanımda formatlanmakta. Bittiğinde masaüstü yapayım ve yere düştü falan diyim bakim tepkisi ne olacak :mrgreen:

Kod:
shutdown -s -t 30
kodu ile 30 saniye içerisinde bilgisayarı kapatır.
Kod:
shutdown -a
ile de kapatma işlemi iptal edilebilir.

yaseminy8' Alıntı:
Teşekkürler Hocam:) Güzelmiş gerçekten. sadece şaka yapmak için değil de bazen de gıcık vermek için uygulanabilir:) Örneğin geçen hafta paylaşsaydın bu fikri kesin uygulardım!
Geçen Hafta okuldan bir öğretmen bana dediki; "Hocam İnternete giremiyorum, müdür bilgisayarcı baksın dedi bana, gel de bi bak" ben de dedim ki; "Tamam şimdi dersim var, 1 ders sonra gelir yaparım" öğretmen ne derse beğenirsiniz; (Ciddi bir tavırla) "Valla ben anlamam, bir daha gelmem, gelmessen direkt müdüre giderim!!!"
Size şimdi bu öğretmen bu şakayı hak etmemiş mi??? :p
Hz. Eyüp sabrı varmış sizde hocam. Tebrik ediyorum.
Bu tiplere bu cesareti kim aşılıyor?
Yerinizde ben olsam ......
Şükür ki böyle tipler denk gelmiyor bana...
Okul değil Paris Operası mubarek. Herkes ne kadar nazik :)

hocam öğretmenler odasındaki bilgisayara yapayım
bakalım tepkiler ne olacak :puhaha:

bb1' Alıntı:
hocam öğretmenler odasındaki bilgisayara yapayım
bakalım tepkiler ne olacak :puhaha:
kıymete bineriz yaa iyi olur bak bu hiç aklıma gelmemişti :D bazen herşey tıkırında çalışınca biz iş yapmıyor muşuz gibi oluyo :D lan ben orda durdugum için hersey tıkırında diyemiyorsun adama tabii :D

Geri