Bilgisayarı kapatma programı

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar merhaba, bana şöyle bir prgram lazım;

Program, bilgisayar her açılışta kendini başlangıca atacak ve benim ayarladığım saatte kapanacak.
Yani bilgisayarın her açılışında şu saatte kapan diye ayarlamak istemiyorum. Bir kere ayarlayacağım o kadar.
Bu tarz bir prgram kullanmıs yada yapmıs olan varsa sevinirim.

ben öğretmenler odasına kurmuştum, her akşam 5 te kapanıyor. shutdown isimli bir program işe yarıyor tavsiye ederim

thalassa' Alıntı:
ben öğretmenler odasına kurmuştum, her akşam 5 te kapanıyor. shutdown isimli bir program işe yarıyor tavsiye ederim

Hocam Programı gönderme imkanın olursa sevinirim.

yaklaşık 10 sene evvel vb6 ile yazmıştım arşivime bakayım duruyorsa yolluyum hocam :D

switch off da var. şu an yanımda yok ama netten indirebilirsiniz küçük programlar bunlar

Arkadaslar dediğiniz programların çoğu her açılışta kapatma zamanı girilmesi istiyor ya da örnek veriyorum 3 saat sonra bilgisayarı kapat
gibi bir seçenek sunuyor. Ben mesela bilgisayar her açıldığında akşam 6 da kapansın istiyorum.

Auto.PowerOn.ShutDown.v2.80.www.IR-DL.com.S.jpg

Auto Power-on & Shut-down v2.20

Auto Power-on & Shut-down bilgisayarınızı otomatik olarak kontrol eden kullanımı kolay bir uygulamadır.
Auto Power-on & Shut-down ile bilgisayarınızı uyku moduna sokabilir ya da uyandırabilirsiniz. Bunu zaman çizelgelerinize göre yapmanız da mümkündür.Örneğin: Öğle yemeği arasının 12'de başlayı 13' de bittiğini biliyorsunuz, böylece Auto Power-on & Shut-down bilgisayarınızı 12:05 de kapatabilir ve tekrar 12:55'de açabilir. Ayrıca programları çalıştırabilir, URL'leri açabilir, dosyaları açabilir ya da belirlenen kesin bir zamanda bilgisayarınızı kapatabilirsiniz.
Bilgisayar yönetiminiz ve elektrik tasarrufu için çok yararlı.

Ekli dosyalar

• Auto.PowerOn._.ShutDown.v2.20-RESURRECTiON.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 755
*Vendetta*' Alıntı:

Auto Power-on & Shut-down bilgisayarınızı otomatik olarak kontrol eden kullanımı kolay bir uygulamadır.
Auto Power-on & Shut-down ile bilgisayarınızı uyku moduna sokabilir ya da uyandırabilirsiniz. Bunu zaman çizelgelerinize göre yapmanız da mümkündür.Örneğin: Öğle yemeği arasının 12'de başlayı 13' de bittiğini biliyorsunuz, böylece Auto Power-on & Shut-down bilgisayarınızı 12:05 de kapatabilir ve tekrar 12:55'de açabilir. Ayrıca programları çalıştırabilir, URL'leri açabilir, dosyaları açabilir ya da belirlenen kesin bir zamanda bilgisayarınızı kapatabilirsiniz.

Hocam eyvallah, hemen deniyorum.

1. öncelikle "Yeni > Metin Belgesi" seçeneğiyle bir dosya oluşturmalıyız.

2. Dosyayı açıp içeriğine shutdown -s -t 00 kodunu yazalım ve kaydedip , kapatalım.

3. Dosyayı yeniden adlandırarak ismini kapat.bat olarak değiştirelim.
Not : dosyanın uzantısı .bat olmalı . kapat.bat.txt şeklinde not defteri uzantası olmamalı. Çalıştırılabilir olmalı.

4. Zamanlanmış görevleri açıp. İstediğimiz tarih saati girelim , ve çalıştırmak istediğimiz program kısmına kapat.bat dosyasını seçelim.

Zamanı geldiğinde bilgisayar kapanacaktır.

Not: kapat.bat dosyasını masaüstünde değilde , gözden uzakta sistem dosyalarının içerisinde oluşturmakta fayda var :)

Vendetta hocamın program işimi gördü, teşekkürler hocam.

uysal_rockci teşekkür ederim. bu da alternatif yöntem olarak kullanılabilir.

aakcakaza' Alıntı:
*Vendetta*' Alıntı:

Hocam eyvallah, hemen deniyorum.

Birşey değil hocam... Güle güle kullan :)
Ben kullanıyorum bu program tam senin istediğin işi yapacaktır. yanlız "power on" modunu kullanmak için kapatırken "hibernate" seçeneğini seçmiş olman gerek...

Birşey değil hocam... Güle güle kullan :)
Ben kullanıyorum bu program tam senin istediğin işi yapacaktır. yanlız "power on" modunu kullanmak için kapatırken "hibernate" seçeneğini seçmiş olman gerek..

Eyvallah hocam yok bana zaten kapatma kısmı lazım, öğretmen arkadaşlar açmayı biliyorlarda kapatma işini herkes birbirine devrediyor maalesef :mrgreen:

uysal_rockci' Alıntı:
1. öncelikle "Yeni > Metin Belgesi" seçeneğiyle bir dosya oluşturmalıyız.

2. Dosyayı açıp içeriğine shutdown -s -t 00 kodunu yazalım ve kaydedip , kapatalım.

3. Dosyayı yeniden adlandırarak ismini kapat.bat olarak değiştirelim.
Not : dosyanın uzantısı .bat olmalı . kapat.bat.txt şeklinde not defteri uzantası olmamalı. Çalıştırılabilir olmalı.

4. Zamanlanmış görevleri açıp. İstediğimiz tarih saati girelim , ve çalıştırmak istediğimiz program kısmına kapat.bat dosyasını seçelim.

Zamanı geldiğinde bilgisayar kapanacaktır.

Not: kapat.bat dosyasını masaüstünde değilde , gözden uzakta sistem dosyalarının içerisinde oluşturmakta fayda var :)

programsız die bunu denedim işe yaramıyor

işletim sistemi win7 bende çalışıyor.

icon.png

Sadece dosya ismini değiştirdiyseniz çalışmamış olabilir. dosyanın uzantısı sadece .bat olmalı.
Resimdeki soldaki dosya şeklinde görünmeli.

uysal_rockci' Alıntı:
işletim sistemi win7 bende çalışıyor.

icon.png

Sadece dosya ismini değiştirdiyseniz çalışmamış olabilir. dosyanın uzantısı sadece .bat olmalı.
Resimdeki soldaki dosya şeklinde görünmeli.

hocam winxp de denedim.uzantısıda bat..neyse

Geri