Bilgisayarı Ses İle Yönetme Resimli Anlatım

Kodla Büyü

ömerefe

Site Gezgini
asdfec5.jpg

Bilgisayarı Ses İle Yönetme Resimli Anlatım | 9 Mb

Muhteşem bir yazılım. Böyle yazılım herhalde son teknoloji harikası olmalı diye düşünüyorum. Bakın programla istediğinizi yapabilirsiniz. Mesela “çöp kutusunu boşalt” diyorsunuz program çöp kutusunu boşaltıyor veya “media player aç” diyorsunuz program media player’ı açıyor. Program kendinden bir çok sesi tanımlamış fakat siz kendinize göre istediğiniz ses ile istediğiniz uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

Öncelikle programı indirin :

http://hotfile.com/dl/99504933/3696c20/ ... Y.rar.html

İçinde Resimli olarak anlatımı bulunmaktadır.

Programı açıyoruz..
sonra yönetmek istediğimiz programın girdiği grubu bulup yanındaki + işaretine basıp içeriğini açıyoruz.

sonra açmak istediğimiz programın üzerine tıklayarak okunuşunu öğreniyoruz örnek:"bilgisayarım" sonra mikrofona bilgisayarım diyoruz ve açılıyor. lütfen anlaşılır biçimde söyleyin yoksa başka bir şey olarak anlıyor.
bilgisayarıma yeni bir komut vermek için okunuşu yazan yere bilgisayarımdan sonra ; yaparak may kompitır yazıyoruz ve uygulaya basıyoruz. may kompitır dediğimizde bilgisayarım açılacaktır.
not:ingilizce kelimelerin okunuşunu yazınız.

YENİ PROGRAM EKLEME:

üstteki çunukta komut>yeni kategori yapıyoruz.

kategorinin ismini yazıyoruz ve ok diyoruz.

artık yeni bir kategorimiz oldu!

kategoriye komut eklemek için kategoriye ters tıklayıp yeni komut a tıklayın

komut adı: kategorideki adını gösterir-kategorinin ismi'ne gir
söylenişi:hangi kelimeyi söylediğinizde gireceğini gösterir.
komut türü:söylediğinizde programı nasıl açıcağını gösterir.
bunları yaptığınızda "OK"'a basın.

sonra söylediğimizde gireceği yer için komut yerine kategorinin ismni yazıyoruz.
SİZE NASIL PROGRAM ATILICAĞINA GÖSTERİYİM

msn atıcaksak bunları yapıyoruz

browse'ye basıp messengeri buluyoruz tamam diyoruz.

yaptıktan sonra "UYGULA"ya basıp aktive ediyoruz. yeni komutumuz hazır!yaptıktan sonra "UYGULA"ya basıp aktive ediyoruz. yeni komutumuz hazır!

teşekkürler hocam bi ara kullanmıştım. Bazen anlamıyor. Söylemektense yapması daha kolayıma geldi, o yüzden kullanmadım. Bu düşünce yüzünden çok da gelişmedi sanırım. ilk 2004te belki daha eski tanışmıştım programla.

güzel bir yazılım. Ancak her sesi ton ayarına göre bazen aldılamayacaktır ve sorunlar olabilir

Anca hava atmak için yaplmış bir program yoksa iş görecek bi tarafı yok Ama mesela konuştuklarını Worde yazan bi şey olsa işte o zaman yararlı olurdu...

Geri