Bilgisayarın Hiçbir USB Girişi Çalışmıyor

Kodla Büyü

girdab

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli arkadaşlar okuldaki bir bilgisayarın USB girişlerinin (ön 2, arka 4) hiçbirisi çalışmıyor. Sadece taktığım flash belleğe kısa bir ışık yanması ile tepki veriyor. Önceki haftalarda çalışıyordu. Anakart girişlerini kontrol ettim, biosu kurcaladım değişen birşey yok. Bu konuda yapabileceğim herhangi bir yöntem tavsiye edebilir misiniz? Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

AYGIT yöneticisindeki Evrensel Seri yol denetleyecilerinin hepsini kaldırmayı denedin mi hocam, makian tekrar bulsun bakalim!

Hocam belki de flash belleğin ömrü bitmiştir.... Başka pc de deneyin bir de...

Hocam bunları da denedim olmadı yine. Sorun bence ya bios kaynaklı, ya da kısa devre durumu. Biosda ne gibi ayarları denemeliyim?

benimde öle bir sorun vardi flash ömrü bitmişti ama senin sorun baska bios kaynakli bir sorunun var baska bilgisayarda flashi taktiginizda calişiyormu.??? biostaki ayarlara bir bakiniz :)

Benimde öyle bir sorunum vardı. hatta iki tane. Aynı bilgisayardan iki adet kullanılmış olarak geldi. Ne yaptıysam usb lerinde tık yoktu. PCI kart usb 2.0 alıp taktım. ancak öyle çözdüm. 15- 20 ytl filan. Yoksa anakartı değiştirmek gerekiyordu.

başlat
çalıştır
Regedit

Local machine
System
CurrentControlSet
Services
USBSTOR
Start değeri 4 ise USB kapatılmış demektir.
Eğer sizinki 4 ise 3 yapın ve windowsu restartlayın.Devamında usb bağlantılarınız çalışacaktır.

bios ayarlarına girip usb ile ilgili kısımları enable olarak ayarlayın.
kasanın önündeki usblerin çalışmaması anakarta bağlantılarının doğru yapılmamış olmasından ya da bağlantılarının takılı olmamasından olabilir.
aygıt yöneticine girin evrensel seri yolu denetleyicilerinin önünde ünlem soru işaret var mı bakın. eğer varsa kaldırıp yenileyin. bilgisayarın tekrardan usbleri tanımasını sağlayın.
en azından bir tanesini bile görüp tanısa usb hublar alıp kullanabilirsiniz.
kolay gelsin.

aynı sorun bende de vardı.sağlam bi virüs taramasından sonra geri geldi.
bi de ben okulda bi bilgisayarın flash girişini ayarlardan iptal etmiştim kimse flash takıp virüslerini yaymasın diye.belki biri öyle bişey yapmıştır.
cenbay arkadaşın dediği şekilde bi bak istersen.

Acil yardımınıza ihtiyacım var. Öğretmen bilgisayarlarından birini getirdiler,açılmıyordu. İlk baktığımda bios kilitliydi ve CDden boot edemedim. (pili çıkarmayı ve bulduğum şifreleri denedim elbet). Birkaç gün ilgilenmedim. Şimdi yeniden açtım. Sadece USB klavye-fare giriş yeri var. Açılışta hiçbir USBden klavyeyi çalıştıramadım. Klavye çalışıyor farklı bilgisayarda. USBlerin ışıkları yanıyor. Klavyeyi çalıştıramadığım için de biosa giremedim. Açılıyor, XP yazısı geliyor sonra da mavi ekran. Hiçbir şey yapamıyorum. Olay gittikçe içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Tecrübeli arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum.

Ayni sorunla karsi karsiyayim. Yeni formatlandigi halde ondeki 2 ve arkadaki 4 usb girisi calismiyor. Fareyi takinca 1 sn isigi yaniuor sonra sonuyor. Ne fare klavye calistirabildim ne de usb. Biosu da kurcaladim degisen yok.

Geri