Bilgisayar bazen açılıyor bazen açılmıyor

Kodla Büyü

volkankoc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar elimde Lenova thinkcentre i5 işlemcili bir yatay kasa var. Bilgisayar bir süredir bazen açılıyor bazen açılmıyor. Yeni ram taktım görüntü geldi herşey normal. Bilgisayarı kapatıyorum tekrar açılmıyor. Bir iki saat sonra yada ertesi gün açılıyor kullanıyorum kapattığımda yeniden açılmıyor. Sorun ne olabilir bu sorunla karşılaşan varmı

Power'da problem olma ihtimali yüksek. Açılmadığı zaman fişini çekip açma düğmesine bir kaç defa basın, arada 3-5 sn basılı tutun sonra yine bir kaç defa basın. Ondan sonra fişini takıp yeniden deneyin. Bu şekilde açılırsa power değiştirerek kurtulabilirsiniz.

sıkıntı güç kaynağında olabilir .güç kaynağının içindeki kondansatör bozulduğunda bu tarz sorun oluşturabiliyor.

Bir ara bende böyle bir problem yaşadım sorun power’dan kaynaklanıyordu.Pc kapat dediğimde ekran dahil herşey kapanıyor ama power’ın fan çalısmaya devam ediyordu ve günler sonra kapanıyordu sizde de böyle bisey olmuş olabilir hocam

kondansatör bozulmuş ise televizyon tamircileri falan da değiştirebiliyor
bi tane yazıcıyı bu şekilde tamir ettirmiştik aynı kondansatörden bulduktan sonra iki lehim e bakıyor

Geri