Bilgisayar Bilimi Dersi Seneye Başlıyor...

Kodla Büyü

poseidonmem

Site Gezgini
Bu haberi duymayanlar olduğu için yeni konu olarak açtım.

Lise Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersi bu sene son, seneye Bilgisayar Bilimi (Kur 1 ve Kur 2) olarak okutulmaya başlanacak. Ekim 2016 Tebliğler dergisinde yayınlandı.

BİLGİSAYAR BİLİMİ DERSİ
ÖĞRETİM PROGRAMI ÜNİTE VE SÜRELERİ
KUR 1
Etik, Güvenlik, Toplum
Problem Çözme ve Algoritmalar
Programlama

KUR 2 ( Konulardan yalnızca iki tanesi tercihe bağlı olarak seçilebilir. )
Robot Programlama
Web Tabanlı Programlama
Mobil Programlama

Ekli dosyalar

• BilgisayarBilimi.zip
    557.3 KB · Görüntüleme: 224
Bu sonuç nereden çıktı hocam

umarım hayırlara vesile olur

kodlama- mobil programlama falan gayet güzel görünüyor

Seneye dersin adının ve içeriğinin değişeceğine dair yazı var mı?
Gelişmeleri nereden takip edebiliriz?

SeA_' Alıntı:
Bu sonuç nereden çıktı hocam

umarım hayırlara vesile olur

kodlama- mobil programlama falan gayet güzel görünüyor

Seneye dersin adının ve içeriğinin değişeceğine dair yazı var mı?
Gelişmeleri nereden takip edebiliriz?
ttkb.meb.gov.tr

1 saatlik derste mi yapılacak bunlar?

umarım olur, ders saati de artar ve mutlaka kitap gelir.

Ekli dosyalar

• bilgisayarrbilimleri.jpg
    bilgisayarrbilimleri.jpg
    155.4 KB · Görüntüleme: 1,944
  • bilgisayar_bilimi.rar
    550.8 KB · Görüntüleme: 61
bu dersi okutabilecek öğretmen sayısı yetersiz olur şahsen ben yetersiz kalırdım önce bizi eğitime sokmaları gerek bence bu konularda

acer50' Alıntı:
1 saatlik derste mi yapılacak bunlar?

umarım olur, ders saati de artar ve mutlaka kitap gelir.

Hocam kitap "Bilgi ve iletişim Teknolojileri" ders kitabı olacaksa hiç olmasın. Programı versinler biz kendi kaynağımızı oluştururuz.

forzabilisim' Alıntı:
Ders seçmeli olacak.Bu şekilde hiç bi faydası yok.

Şu anda da liselerde seçmeli hocam

keşke zorunlu olsa ama en azından bir kademe atladığımızı düşünüyorum

Diğer konuda arkadaşlar ders elden gidiyor diyor sizlerin düşüncesi nedir?

Hocam dersin gittiği falan yok seneye sadece pilot olarak başlayacak diyo bakan ne zaman gelir veya gelir mi her zamanki gibi belirsiz bence

Umarım verimli bir şekilde dersimizi işleriz ve neler yapabildiğimizi gösteririz onlara. 8)

yusufcuk51' Alıntı:
bu dersi okutabilecek öğretmen sayısı yetersiz olur şahsen ben yetersiz kalırdım önce bizi eğitime sokmaları gerek bence bu konularda
Ya arkadaş ne kadar eringensiniz. 4yıl boyunca ne yaptın üniversitede. !? Yetersizsen acarsin kaynakları calisirsin. Daha bugün bir fen ogretmeni bana okuldaki öğrencilerden daha çok çalışıyorum dedi. Herşeyi devletten bekleme. Calis acığını kapat.
Bu tarz söylemler sizi başkalarının yaninda ezik gösterir sadece.

Ders elden gidiyorun düşünme yöntemini merak ediyorum hocalarım hangi açıdan bakınca elden gidiyor?

Sadece dersin adı Bilgi ve İletişim Tekn.sinden Bilgisayar Bilimlerine değiştirildi, öğretim programı değişti ve kitabı da değişecek. (Kaynak: TTKB) Ders yine seçmeli, kaç tane lisede Bilgi ve İletişim Tekn. dersi seçiliyor ki, seçilse bir önemi oluyor ki, şimdi olsun? Dersi seçilmeyen okula öğretmen atanmaz, tayin olmaz, öğretmen olmayan okulda ders seçilmez. 5. sınıflarda da dersimiz kaldırılırsa eskisinden beter olacağımız aşikar, norm fazlaları artık yer değiştirecek okul da bulamaz, çünkü çoğu okul doldu, başka ilçelere gönderilirler.

5. sınıflarda sadece Türkçe ve yabancı dil görülmesine dair belirsizlik dururken bunu nasıl olumlu bir adım sayacağız.
Derslerin yarısı gidecek gibi. En iyi ihtimalle 4. sınıflara bilişim dersi koyularak çözülebilir bu sorun ama o bile çok zor bana göre..

sözbende' Alıntı:
yusufcuk51' Alıntı:
Ya arkadaş ne kadar eringensiniz. 4yıl boyunca ne yaptın üniversitede. !? Yetersizsen acarsin kaynakları calisirsin. Daha bugün bir fen ogretmeni bana okuldaki öğrencilerden daha çok çalışıyorum dedi. Herşeyi devletten bekleme. Calis acığını kapat.
Bu tarz söylemler sizi başkalarının yaninda ezik gösterir sadece.
üniversitede ne gördün bu matematik dersimi her gördüğün konu sabit kalsın ki zaten herşey yüzeysel geçiştirildi. eringen olsam eğitime almaları gerek bizi demezdim hadi ben eringenim diyelim sen daha hangi uslupla cevap vereceğini bile bilmiyosun o konuları yalayıp yutsan ne fayda...

Geri