Bilgisayar Bilimi Dersi

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar. bilgisayar Bilimi dersinde problem çözme süreci diye bir konu var. bu konu da "problem çözme teknikleri" konusu bir de "problem çözme adımları" var. bu ikisinin farkını anlayamadım. sziler ayrı ayrı işliyormusunuz. fazla detay gibi geldi. bunları en kısa ve öz nasıl anlatabiliriz acaba
şimidn tş ederim

Bir de problem çözme yaklaşımları var hocam :)
Aslında ayrıntı değil bence. Bu konu başlıkları, programlama dili öğrenmenin en önemli basamağı olan algoritmayı anlatmaya çalışıyor.
Bilgisayarbilimleri.com sitesinde bu başlıklara uygun sunumlar var hocam. Kılavuz olarak yararlanabilirsiniz.
Ders kitabından bağımsız internette arama yaparsanız bu sıkıcı konuları daha kısa ve daha eğlenceli şekilde ele alabilirsiniz.

merhaba arkadaşlar. bilgisayar Bilimi dersinde problem çözme süreci diye bir konu var. bu konu da "problem çözme teknikleri" konusu bir de "problem çözme adımları" var. bu ikisinin farkını anlayamadım. sziler ayrı ayrı işliyormusunuz. fazla detay gibi geldi. bunları en kısa ve öz nasıl anlatabiliriz acaba
şimidn tş ederim

Boş işler hocam. Direk algoritmaya geçersen daha iyi olur :) Ben öyle yapıyorum. Problemi çözerken düşünme becerisini geliştirirsek yeterli. İlkokulda temel algoritma oyunlarla öğretilse çok iyi olur aslında. Yazdıkları bilgisayar bilimi e-kitap evlere şenlik. 3-5 bilişim öğretmeni bir araya gelse bu üniversite hocalarından daha iyi kitap yazar.

Boş işler hocam. Direk algoritmaya geçersen daha iyi olur :) Ben öyle yapıyorum. Problemi çözerken düşünme becerisini geliştirirsek yeterli. İlkokulda temel algoritma oyunlarla öğretilse çok iyi olur aslında. Yazdıkları bilgisayar bilimi e-kitap evlere şenlik. 3-5 bilişim öğretmeni bir araya gelse bu üniversite hocalarından daha iyi kitap yazar.
aynen öyle akademik boş zaman kaybı bilgiler

güzel bir problem bulup o problemi çözerken bu adımlarla ilişkilendirerek anlatmak en iyisi. "benim takıldığım nokta adım teknik yaklaşım vb. başlıkları. ama kitap facia bence. bende kendi başıklarımı kendim oluşturuyorum. 1 hafta duruyorum bu konu üzerinde zaten. biraz oyunla motive etmeye çalışıyorum.
cevaplar için tş ederim. kolay gelsin

güzel bir problem bulup o problemi çözerken bu adımlarla ilişkilendirerek anlatmak en iyisi. "benim takıldığım nokta adım teknik yaklaşım vb. başlıkları. ama kitap facia bence. bende kendi başıklarımı kendim oluşturuyorum. 1 hafta duruyorum bu konu üzerinde zaten. biraz oyunla motive etmeye çalışıyorum.
cevaplar için tş ederim. kolay gelsin
Kitap fazlaca akademik olmuş bence. Gereksiz ve öğrencileri hayli sıkıyor.

Yaptığınız etkinlikler varsa paylaşırsanız sevinirim.

zekatestimerkezi.com daki oyunlara yer veriyorum. einstain balıklı bir sorusu var. onu da çözüyoruz hocam. bir de 1 saat sudoku etkinliği yaptırıyorum. bunların hepsi 1. dönem öğrenciler için motive edici oluyor.

hocam bir problem çözerken ona yaklaşım tarzınız teknikleri, çözüm sürecinde attıgınız somut adımlar ise çözüm adımlarını ifade ediyor

Bu ders bildiğim kadarıyla 9. sınıf. (Hep ortaokulda çalıştığıma verin lütfen) Eğer bilişim sınıfınız, bilgisayar laboratuvarınız falan varsa kesinlikle https://bilgekunduz.org/ etkinlikleri yaptırın hocam. Problem çözme becerisi de tekniği de adımı da hepsi içinde :)

Geri