Bilgisayar Kullanımı Kursu Online Modul Ölçme-Değerlendirme

Kodla Büyü

hasemrah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, bilgisayar kullanımı kursunda öğrencilerim için bir online test hazırlamıştım.
İlk çalışmam olup sadece 2. modül için yani "İşletim Sistemleri Temeller" için geçerlidir. Toplamda 15 soru vardır.
Test sonunda size başarı oranı ve hangi soruya doğru hangisine yanlış cevap verdiğinizi de gösteriyor.

Kendi kursiyerleriniz için derste kullanabileceğiniz bir uygulama. Faydalı olması dileğiyle...

NOT: Uygulamayı düzgün görüntülemek istiyorsanız Chrome veya Mozilla kullanın. (IE da çalışmıyor)

Hocam giremedim sadece giriş sayfası çıkıyor sonrası kapalı

cevapları nasıl kontrol ediyor?????
ilk önce 1. soru doğru diğerleri yanlış gösterdi.
sonra yeniden aynı şıklarla cevapladım 7 tane doğru gösterdi
benim bilgisayarda mı problem var yoksa şıklarda mı hata var?
(bütün cevaplar doğru olduğu halde)

Hocam görüntü güzel ama sonuç kontrolü problemli. Online değil ama bilgisayar ortamında yapmak isterseniz hazirtest programını öneririm. Güzel bir program...

Ben yanlış cevaplar almadım. İlginç, kontrol edeceğim. Teşekkürler.

vay be işi bırakıyorum, testim berbat çıktı!

esinsahan' Alıntı:
Hocam görüntü güzel ama sonuç kontrolü problemli. Online değil ama bilgisayar ortamında yapmak isterseniz hazirtest programını öneririm. Güzel bir program...
latcakir' Alıntı:
Sonuçları yanlış değerlendiriyor.

ceenbay' Alıntı:
cevapları nasıl kontrol ediyor?????
ilk önce 1. soru doğru diğerleri yanlış gösterdi.
sonra yeniden aynı şıklarla cevapladım 7 tane doğru gösterdi
benim bilgisayarda mı problem var yoksa şıklarda mı hata var?
(bütün cevaplar doğru olduğu halde)

Arkadaşlar ben tekrar denedim hiç yanlış sonuç üretmedi!
Şıkları vereyim isterseniz kontrol edin lütffen :)
Varsa benim yanlışım sizler düzeltin...

1: b 2: d 3: a 4: c 5: a 6: d 7: b 8: a 9: d 10: a 11: d 12: c 13: a 14: b 15: d

Tüüüü.... 15 de 2 .. tüü
Pazartesi günü ivedilikle bilgisayar öğretmenliğinden el çektirilmemi istesem yeridir.
Öğrettiklerimizin 15 de 13 ü yanlış imiş, ne diyem :)

yolcuhan' Alıntı:
Tüüüü.... 15 de 2 .. tüü
Pazartesi günü ivedilikle bilgisayar öğretmenliğinden el çektirilmemi istesem yeridir.
Öğrettiklerimizin 15 de 13 ü yanlış imiş, ne diyem :)
Arkadaşlar cevapları da verdim. Lütfen kontrol edin ve ciddi cevaplar yazarsanız bende varsa, düzeltmeleri yaparım.
Ayrıca hep bilindik klasik soruları kullanmayıp daha farklı sorular hazırlamaya çalışıyorum.

Sayın hocam, dalga geçmek değil, gece gece neşelenelim di niyetim.
Doğru cevaplar verdiğime inanaraktan söyledim bunları.
15 cevapta 2 tane doğru gösterdi, doğru cevaplara felan dikkat etmedim.
Kanaatimce yanlış değerlendiriyor, amma hata nerdedir bilemeyeceğim.
İyi geceler, mutlu yarınlar.

yolcuhan' Alıntı:
Sayın hocam, dalga geçmek değil, gece gece neşelenelim di niyetim.
Doğru cevaplar verdiğime inanaraktan söyledim bunları.
15 cevapta 2 tane doğru gösterdi, doğru cevaplara felan dikkat etmedim.
Kanaatimce yanlış değerlendiriyor, amma hata nerdedir bilemeyeceğim.
İyi geceler, mutlu yarınlar.

Rica ederim dalga olarak algılamadım. Benim üslubum genellikle sert anlaşılıyor sanırım...
Ben uygulamada böyle genel bir yanlış cevap alma durumu varsa ilgileneceğim fakat ben çözdüğümde yanlış cevap almıyorum.

Sadece çözen arkadaşlardan doğru cevaplarla karşılaştırmasını rica ediyorum.

kök dizin sorusu hatalı bence. c ve d sürücü olduklarından kök dizindir. ancak anladığım kadarıyla bu soru tek sürücüsü olan bilgisayarlar için sorulmuş :) onun haricinde soruları beğendim. eline sağlık hocam. 15 te 15 :)

Sayın hocam, şimdi sizin verdiğiniz doğru cevapları kontrol ederekten çözdüm, hepsini doğru dedi.
Lakin, kendim çözdüğümden tek farkı, 2 soruyu tam okumadan geçmişim cevapları yanlış olmuş.
Yani 11 doğru, 4 yanlış demesi gerekirdi.
İyi çalışmalar, ben kaçar.

bolubeyi' Alıntı:
kök dizin sorusu hatalı bence. c ve d sürücü olduklarından kök dizindir. ancak anladığım kadarıyla bu soru tek sürücüsü olan bilgisayarlar için sorulmuş :) onun haricinde soruları beğendim. eline sağlık hocam. 15 te 15 :)

Hocam o sorunun cevabı doğru :)
Root Directory her kişisel bilgisayar da C: sürücüsüdür. İşletim sistemi ve program dosyaları her zaman sistem tarafından kök dizine yani C: sürüsüne yüklenir. Kaynaklarda da (MEB Halk Eğitim Merkezleri Modülleri vs.) root dizin yani kök dizin C: olarak geçer :))

Geri