Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3 + DVD Çıktı

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Değerli meslektaşlarım hepinize merhaba;

2015 Mart ayında yayınlanan Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu kitabı, 2016 Mart ayında "Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 2" ve yanında yardımcı DVD ile yayınlandı. 2017 yılına geldiğimizde "Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3 Kitabı + Yardımcı DVD" ile karşınızda olmaktan dolayı mutluyuz. Bu vesile ile; kitabı sahiplenen, derslerinde kullanan, öğrencilerine/kursiyerlerine/etrafında bilgisayar kullanmasını öğrenmek isteyenlere tavsiye eden, taşın altına elini koyan tüm zümrelerime birkez daha teşekkür etmek istiyorum.

MEB Onaylı 163 saatlik Bilgisayar İşletmenliği Kursu içeriğine sahip Türkiye'de yayınlanmış ilk ve tek kitap olma özelliğimizin yanı sıra 3 işletim sisteminin (Windows 7-8.1-10) anlatıldığı Türkiye'de yayınlanmış ilk ve tek kitap "Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3". 600 Konu başlığının yer aldığı kitap A'dan Z'ye bilgisayar kullanımının tüm inceliklerini anlatıyor. Güncel sorunlara çözüm önerilerinin yer aldığı kitap akıcı bir dile sahip. Teknik dilden uzak her seviyedeki bilgisayar kullanıcısının anlayabileceği şekilde yazılan kitap sayesinde öğrenirken hiç sıkılmayacaksınız. Kitabın yanında verilen DVD; öğrenme sürecinizde size eşlik edecek en büyük yardımcınız olacak şekilde, dolu dolu bir içeriğe sahip şekilde hazırlandı.

Kitap yanında verilen DVD içerisinde; 2 GB’a yakın içerik, 582 dakika video eğitim, 1.364 slayttan oluşan sunumlar, uygulama soruları ve çözümleri, Word-Excel uygulama örnekleri ve çözümlü halleri yer almaktadır.

Bilgisayar bilginizi güncellemenin, eksiklerinizi kapatmanın en keyifli hali ile bir kez daha karşınızdayız... Öncelikle hedefimiz Bilişim Teknolojileri alanında eğitim veren meslektaşlarımızın kütüphanelerinde yer almak ve Bilgisayar eğitiminde çoğunluğa ulaşmaktır.

Kitap sizlere Çizgi Elektronik güvencesi ile ücretsiz kargo ile ulaştırılacak olup satış linki : http://market.cizgi.com.tr/product/educ ... -kitap-3_1
Kitabın fiyatı 35 tl olup kargo ücretsizdir.
Eğitim kurumları için toplu alım taleplerinizi info@bilgisayarogrenmeninkisayolu.com adresine iletip eğitim seti fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Not: Satın alma işlemi için TC kimlik numarası istenmektedir. Bu faturalandırma için yasal olarak bir zorunluluktur. Ancak TC kimlik numarasını paylaşmak istemeyenler bu alana 11111111111 gibi rasgele rakamlar girebilirler.

Bilgisayar_Ogrenmenin_Kisayolu_3ilan.jpg

Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3 Kitabımdaki konu başlıklarına uygun olarak hazırlanan planları dilerseniz halk-egitim-ogretmenleri-f247/163-saatlik-bilgisayar-isletmenligi-kurs-planlari-t158581.html adresinden indirebilirsiniz...

Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3 Konu Başlıkları
Bilgisayara Giriş
İşletim Sistemi Kurulumu
İnternet ve E-Posta
Outlook (E-Posta Yönetim Yazılımı)
Bilgi Güvenliği
Word (Kelime İşlemci Yazılımı)
Excel (Elektronik Tablolama Yazılımı)
PowerPoint (Sunu Hazırlama Yazılımı)
Windows 8.1 Yenilikler - Farklılıklar - Genel Bakış - Önemli Özellikler
Windows 10 Yenilikler - Farklılıklar - Genel Bakış - Önemli Özellikler
Offıce 2016 Yenilikler

Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3 - Yardımcı DVD Hakkında Bilgi
Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3 Yardımcı DVD'sine hoş geldiniz. Bu DVD'yi hazırlarken öğrenme sürecinde kitaba destek olması konusunda çok çaba sarf ettik. Kitabın sayfalarında ilerlerken DVD içerisinde yer alan materyaller ile öğrenme sürecinizi destekleyeceğiz.

Video anlatımlar bölümünde kitapta yer alan birçok konunun video anlatımı yer alıyor. Temel bölümde ve diğer bölümde öğrenmenizi destekleyici uygulama sorularının video anlatımlarını DVD'ye ekledik. Ayrıca Word, Excel ve PowerPoint konularının tamamını bu bölümde video anlatıma dönüştürdük. Video eğitimlerimiz toplam 98 videodan oluşuyor. Video eğitimlerin toplam süresi ise 9 saat 42 dk.

Eğitim sunumları kısmında 1.364 slayttan oluşan sunumlarımız öğrenme sürecinde kitaba eşlik edecek. Eğitim sunumları özet bilgileri içerdiği için daha detaylı bilgi almak istediğinizde mutlaka kitapta yer alan ilgili konuya geri dönmelisiniz.

PDF Belgeler bölümünde bazı konuların PDF kitapçık hallerini size sunmak istedik. Bu bölümde yer alan özellikle uygulama sorularının çıktılarını alıp bilgilerinizi deneme imkanı bulacaksınız.

Word Uygulamaları kısmında 18 tane uygulama çalışmasında sizlere 97 tane soru yönelttik ve bunları kitapta ilgili konuyu inceledikten sonra uygulamanızı istiyoruz. Bu uygulamalarda sorun yaşadığınızda video anlatım bölümünde yer alan ilgili videodan yararlanabilirsiniz. Dilerseniz yine Word Uygulamaları kısmında bu örneklerin çözümlü hallerini inceleyebilirsiniz.

Excel Uygulamaları kısmında kitapta ekran çıktıları ile adım adım anlattığımız örnekler yer alıyor. Size önerimiz yine Word ile benzer şekilde Excel konusunda ilgili örneğin kitap üzerinde yapılışını inceledikten sonra bu dosyalar üzerinde kendiniz işlem yaparak öğrendiklerinizi pekiştirmelisiniz. Takıldığınız işlem adımlarında kitapta yer alan ekran çıktıları üzerinden kontrol etmeli ve adım adım işlem basamaklarını tekrarlamalısınız. Şüphesiz ki bu uygulamalar, kitabı takip ederken kendiniz uygulayarak öğrenmeniz açısından oldukça önemli. Bu Excel uygulamaları sayesinde 42 dosyada toplam 125 işlem yapacaksınız.

Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3 - Yardımcı DVD İçeriği
Video Anlatımlar (98 Video – 9 saat 42 dk. Eğitim)
Eğitim Sunumları (20 Sunum – 1.364 Slayt)
PDF Belgeler (54 sayfa)
Word Uygulamaları (18 Uygulama Belgesi-97 soru)
Excel Uygulamaları (42 Uygulama Belgesi+42 Çözümlü Uygulama Belgesi+125 işlem)

Arka Kapak Yazısı:
Serinin 3. kitabı ile karşınızdayız. Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu kitabını yayınladığımızda binlerce kişiye kısa sürede ulaşacağımızı düşünmemiştik. İlk kitabımız tükenince kendimizi yenileyerek serinin ikinci kitabını yayınlamış ve bu kitabın yanına DVD çalışmasını eklemiştik. 03.02.2017 tarihinde MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Bilgisayar Kullanımı kurs programında değişiklik yapıldı. Bu kapsamda kitabımıza Bilgi Güvenliği ile ilgili konuları ekledik ve kitabımızı 544 sayfa olarak yeniden yayınlıyoruz. Kitabımız gibi yanında yer alan DVD içeriğini de Bilgi Güvenliği sunumları ile güncelledik. DVD; 2 GB’a yakın içerik, 582 dakika video eğitim, 1.364 slayttan oluşan sunumlar, uygulama soruları ve çözümleri, Word-Excel uygulama örnekleri ve çözümlü halleri ile öğrenirken en büyük yardımcınız olmaya devam edecek. Yaptığımız her baskıda yenilikler ile karşınıza çıkmaktan mutluyuz.

A’dan Z’ye bilgisayar kullanımının inceliklerini en güncel haliyle sizlere sunmaya devam ediyoruz. Kitaptan takip ettiğiniz konuları, DVD içerisinde yer alan çözümlü uygulama örnekleri, video anlatımlar, sunumlar ile destekleyerek; bilgisayar kullanımı konusunda kendinizi geliştirmeniz ve bilgilerinizi güncellemeniz en önemli dileğimizdir. Önceki baskılarda yer alan internet ve e-posta yönetimi konusunun yanı sıra, serinin yeni kitabında yer alan Bilgi Güvenliği konusu, bilgisayar ve internet üzerindeki birçok konuya bakış açınızı değiştirecek diye düşünüyoruz. Bilgisayar kullanıcılarının olmazsa olmazı Ofis programlarını bütün özellikleriyle öğrenmeniz işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak. Bir işlemin çok daha kolay yöntem ile yapılabildiği halde kullanıcıların zorlandığı noktaları aydınlatmak en büyük isteğimizdi ve gelen yorumlardan bunu başardığımızı anlıyoruz. Özellikle kitapta yer alan Excel ve İleri Excel konularını bilmek; sizleri günlük hayatınızda, iş başvurularınızda bir adım öne çıkaracaktır.

“Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 3” 163 saatlik Bilgisayar İşletmenliği kursuna uygun içeriğe sahip ilk kitap. Bu ayrıcalığın yanı sıra kitabımızın “Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10” anlatımlarının bir arada toplandığı ilk kitap olması ile ayrıca gurur duyuyoruz.

Hakan YANDIM
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Kitabımız ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için:
Kitabımızın Web Sayfası: http://www.bilgisayarogrenmeninkisayolu.com
Kitabımızın Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/bilgisayarogrenmeninkisayolu
Kitabımızın Twitter Sayfası: https://twitter.com/bil_ogr_kisayol

BİLGİSAYAR ÖĞRENMENİN KISAYOLU 2 + YARDIMCI DVD YORUMLARI

Burak UYSAL – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Bilindiği sanılan konuları sade ve akıcı bir dil anlatımı ile sıkılmadan öğrenip tekrar yapabileceksiniz. Özellikle halk eğitim merkezinde görev yapan arkadaşlara yol gösterici, dolu dolu içeriğe sahip bir kitap. Sadece halk eğitime yönelik olarak düşünmekte yanlış olur. Kitapta açıklanan ve yapılan uygulamalar her düzeye göre. Yanında gönderilen DVD için verilen emek yadsınamayacak derecede çok. Konu sunuları, pdf notlar, konu videoları, uygulama videoları, çözümlü ve açıklamalı anlatımı ile kişilere bol çeşitli öğrenme imkânı sağlıyor. Bütün Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin okuyup faydalanması, kitaplıklarında bulunması gerekli.

ogretmen006 – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
eğitim teknolojileri zirvesi kongresine geçen sene gittim bu sene de gittim 5 oturuma katıldım hiçbirisi hoşuma gitmedi tek hoşuma giden şey hakan yandımın kitabını almak kısmet oldu inceledim cidden güzel çalışma

dikistutmazsabri - Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Halk Eğitime tayinim çıktıktan sonra kitabı alıp incelemiştim. Anlaşılır dili olması, win 7-8 ve 10 a göre olması, DVD deki sunumlar ve videolar her şey süperdi. Kursta daha çok şey anlatabilmek, daha fazla uygulama yapabilmek adına kursiyerlerin not tutmasını istemiyordum. Benim de not hazırlayacak vaktimin olmaması sebebiyle 15 adet aldım. Kursiyerlere kitapları verdim. Kitabı inceleyin, beğenip almak isterseniz parasını verirsiniz, yok istemezseniz kurs bittiğinde geri verirsiniz dedim. Birçoğu beğendiğini ve almak istediklerini belirttiler.
Hakan öğretmenimin emeğine sağlık. Büyük bir açığı kapattı. Çok Çok Teşekkürler.

M_esen – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Hocam DVD içeriği dolu dolu. Bir BT öğretmeni sadece sizin kitap ve DVD ile dersi dolu dolu işler. Kitabın ilk konularına sağlıklı bilgisayar kullanımı, BT kullanım alanları konuları eklerseniz birde en son kısma strach ekledi mi işlem tamam. Ellerine sağlık

Cumhur TORUN – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
kitabi ve video eğitimleri yeni inceleme fırsatı buldum. hakan hocamı tebrik ediyorum. bilişim alanında yazılan tüm kitapları almaya ve inceleme gayret ederim. ama bu genişlikte ve bu kadar zengin örnekle, üstüne üstelik adım adım, hiçbir soruya gerek kalmadan anlatan bir kitap görmedim desem, mübalağa yapmıyor olurum. "for dummies" serisi kitaplar vardır. hakan hocam "computer use for dummies" kitabini yazmış.
emeklerine sağlık hakan hocam. tekrar tebrik ederim.

Hasari KAŞKAN – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Kitap elime ulaşır ulaşmaz inceleme fırsatı buldum; Kitapta yok yok diyebileceğimiz düzeyde bilgilerle donatılmış. Günlük sorunların çözümüne bile değinilmiş bilgisayarla yeni tanışan biri için bulunmaz nimet, bilgisayarı biliyorum diyenler içinde eksiklerini giderebileceği bir kaynak olmuş. Birinci kitap çok iyiydi bu ise mükemmel olmuş. İnanın kitapta kusur aradım eleştirecek tek bir nokta bulamadım (ancak kendi kendime görseller renksiz diyebildim ) kitap ince elenmiş sık dokunmuş. Kitap incelemesinden sonra DVD'yi incelediğimde Hakan YANDIM hocamızın ne denli emek verdiğini anladım. Videolar, PDF' ler sunular, belgeler ve uygulamalar içeriği dolu dolu. Bu emek, bu çaba bu başarı beni yerimden titretmedi desem yalan olur. Tebrikler bundan daha iyisi olamazdı. Hakandan iyi şeyler bekliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.

Fahrettin TOPÇU – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
hocam ilk kitabınızdan sonra ikincisi de elime geçti. DVD çok güzel olmuş.

Olcay BÜYÜKÇAPAR – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Hakan hocamın ellerine sağlık. İlki gibi ikinci baskısı da muhteşem olmuş. Ortaokulda rahatlıkla kullanılabilecek halde bence de. Tebrik ederim, başarılarının devamını dilerim Hakan hocam. Televizyon programında da yer bulması ayrıca beni de çok sevindirdi, bu kadar emek çaba mutlaka hak ettiği takdiri görmeliydi.

Hero26 – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Hocam öncelikle tebrik ederim. Anlaşılabilirdik açısından diğerlerinden çok farklı. DVD de yer alan Word uygulamalarını 5. Sınıf öğrencilerime uygulatmaya başladım çocuklar bu uygulamalardan daha fazla olup olmadığını sordular. 5. ve 6. Sınıf derslerinde epey işime yarayacak sunumlar. Çok dolu dolu bir kitap ve DVD olmuş eminim ki içinde çok emek var...

Selim BAYKÖSE – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Hakan hocam, sen ne yaptın kardeşim böyle.. Çalışmanın buram buram kalite kokacağını biliyorduk çünkü seni biliyoruz kardeşim ama gerçekten koparmışsın bu çalışmayla..
Kitap harika olmuş, yanında gelen DVD içerikleri hele mükemmel... İçerik gayet anlaşılır bir dille, detaylı olarak işlenmiş DVD de ki video ve sunularla da desteklenmiş... Verilen emek gerçekten takdire şayan, çalışmayı yapan kişi işin mutfağında olunca, tecrübelerde eklenince ortaya çıkan üründe böyle kaliteli oluyor...
Emeklerine sağlık kardeşim...

Hastasıyız dede – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
siparişi verdim, çizgi markette Nabi avcının kitabı incelerken resmini gördüm, keşke kitabın MEB tarafından resmi kitap olarak kabul edilmesi istenseymiş, emeği geçen herkese teşekkürler.
Not : Ben ilk kitabı da almıştım, tüm sayfaları tek tek tarayıp pdf haline getirmiştim, bu sene boyunca da dersimi o kitaptan işledim, çocuklarda kitaptan hem tekrar hem de takip ettiler, bunu da öyle yapacağım inş.
kesinlikle böyle bir kitaba ihtiyaç vardı. bu kitabı 5. sınıfta anlatıp bilgisayar kullanımı ile ilgili eksikleri çözdükten sonra 6. sınıfta scrach, kodu game lab, small basic vb. programlar ile programlama mantığı geliştirme işine girişeceğim.
kitap şu an var olan ihtiyacımızı karşılamakta, emeği geçenlerin ellerine yüreğine sağlık.

Tucker_boi – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
mükemmel bir anlatım ve içerik teşekkürler ...

compeach 06 – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Teşekkür ederim hocam . Bu kitap yılların sorununa çözüm buldu.

Antipc – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Tebrikler hocam, emeğinize sağlık, kitap kısa sürede elime ulaştı. Akşam çayında elime alıp okuyorum mükemmel bir anlatım. Bilgisayar öğrenmek isteyenlerin karşılaşabileceği sıkıntılara işaret eden durumlar anlaşılır bir dille ifade edilmiş. Bazı kitaplarda benim dahi anlamadığım ifadeler olurdu. Bu kitaptaki anlatımı çok beğendim.

acer50 – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
kitabı 2 gündür inceliyorum, bir bilgisayar öğretmeninin ders kitabı ancak bu kadar olurdu, kitabın dili ve anlatımı çok sade anlaşılır, görseller güzel. tam tavsiye edilecek kitap gerçekten. Emeğinize, elinize sağlık, destek verenlere de teşekkürler.
Kitabın DVD sini tam inceleyemedim ama Word uygulamaları az ve basit gibi geldi bana, 3. kitaba uygulama örnekleri çoğaltılırsa tadından yenmez hocam

Elrond – Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
süper kitap. sonunda MEB'in yapamadığını hakan hocam yaptı...çok kapsamlı bir kılavuz kitap hazırladı bizlere

Devamlılık sağlayabilmek gerçekten takdire şayan. :alkis: Başarılarınız devamını diliyorum Hakan hocam :+1:

Bir öğretmen olarak dilimiz oldunuz hocam. Gerçekten önceki kitaplarınızı derslerimde, kurslarımda hep kullandım. Heyecanla yeni kitabınızı bekliyorum. Şimdiden hayırlııı olsunn.

Halk Eğitimde yeni görev yapmaya başlayan bir öğretmen olarak kitabı incelemiş ve anlatımını çok beğenmiştim. Kursiyerlerin derste not tutmalarına (zaman kaybından dolayı) karşıyım. Nasıl not hazırlayacağım derken kitabı alıp öğrencilere vermek geldi aklıma. Hakan Hoca'ma mail attım. Durumu anlattım ve sağolsun çok yardımcı oldu. Bugün konuştuk Hakan Hocam hemen kargoya vermiş. Kitaplar ertesi gün geldi. 15 adet aldım. Kursiyerlere verdim ve kurs sonunda geri istediğimi diğer taraftan almak isteyenlerin de ücretini ödeyerek alabileceklerini söyledim. Kursiyerler hem kitabı hem de DVDyi çok beğendiler. İçlerinden yarısı parasını ödedi aldı. Şimdi ikinci kurs başladı yine Hocam bir mesajla 10 adet gönderdi. Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Emeğine sağlık.
Not-1: Kitaptaki uygulama soruları ve DVD içindeki örneklerle işiniz çok kolaylaşıyor. Hele hele not tutma işi olmayınca uygulama için çok güzel zaman kalıyor...
Not-2: Geçen gün kurta ders anlatıyorum. Kapı çaldı. Bir teyze oğlum biraz gelir misin dedi. Çıktım dışarıya. Sizde bilgisayar kitabı varmış. Bir arkadaşımdan duydum çok güzelmiş dedi. Evet teyze.. Benim kursa gelmeye zamanım yok ama neyse parası vereyim kitabı alıp evde çalışacağım dedi. Tamam teyzecim nasıl istersen...
Not-3: Şiddetle tavsiye olunur...

Hayırlı Olsun...

bende kitabı halk eğitim kurslarında kullanıyorum, emekleriniz için teşekkürler hakan hocam.

kitabı almak istiyorum ama tükendi diyo halk eğitim öğretmeniyim bu kitabı başka bir yerden alabiliyormuyuz

bilgisayar öğrenmenin kısayolu-2 yi bir sürü kişiye hediye edip kendi kütüphanen için yeni mi aldın... geçmiş olsun canım kendim :cry: :cry: :cry: :cry:

hocam elinize emeğinize sağlık bu sene 1. dönem 5. sınıflara kitabınızdan ders anlattım ancak 1/4 ünü anlatabildim, bu kitap lazımmı evet ama var olan hali yeterli seriye bağlamaya gerek yok scratch ve arduino içinde birsürü kaynak var. artık ihtiyaç olan şey html, css, java script, veri tabanı php gibi gerçek kodlama dillerini ortaokullar için basit anlatan bir kitap. kitap yazacak olan arkadaşlar bu alana ynelirse çok daha iyi olacaktır. tekrar teşekkürler.

Çok hızlısın hocam gerçekten, başlığı görünce bir an için tarihe baktım 1 Nisan mı diye? ;)
2.kitap çıktığında da aynı soruyu sormuştum, yine sorucam. "Bu kitap önceki kitaplardaki tüm konuları kapsar nitelikte mi?"
Buradan 2.kitabı da almadığım ortaya çıkıyor ama bu sefer alıcam kitabınızı, hayırlı olsun hocam.

Ben de geçen dönem almıştım. Keşke biraz daha bekleseymişim tüh.

Hakan hocam ellerine sağlık. Çok gurur veric zümremizin bu tarz çalışmalarının olması. :alkis: :alkis: :alkis:

Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 1 veya 2 eski baskılarını satın alanlar için 15 Mart tarihine kadar 29.- TL fiyat uygulayacağız.

Sizlerden ricam mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmamıza yardımcı olun ve onlarında kitaba sahip olmalarını sağlayın lütfen. Sosyal medya, whatsApp gibi kanallarda desteğinizi bekliyoruz...

boteakif hocam teşekkür ederim güzel sözleriniz için...
erenguvenc hocam teşekkür ederim. Faydalı olabildiysek ne mutlu. Yeni kitaplar 4-5 gün içerisinde elinizde olacak hocam.
dikistutmazsabri hocam size ne kadar teşekkür etsem azdır. Ne mutlu ki sizin gibi taşın altına koyan çok değerli zümrelerim var. Okurlar ile aramızda bir köprü olduğunuz için çok teşekkür ederim. Not 2 de yer alan teyzeye herşeyden daha çok mutlu oldum, sağolun.
aakcakaza hocam teşekkür ederim. Keyifli kurslar dilerim.
mutlucan hocam teşekkür ederim.
sarix hocam stok güncellendi şimdi alabilirsiniz. Kitabımız yalnızca Çizgi Market üzerinden satılmaktadır.
hasari hocam teşekkür ederim. Sen de çok iyi biliyorsun ki bir başlayınca duramıyor insan :)
black_fear hocam teşekkür ederim. Kitaplara verdiğiniz desteği yakından takip ediyor ve biliyorum, sağolun...
hastasıyız dede hocam teşekkür ederim. Bize ne mutlu ki baskılar sürekli tükeniyor ve kitaba yeni konular dahil edebiliyoruz. Malum konu bilişim olunca güncel konular ile kitabı zenginleştirmek güzel oluyor. Bahsettiğiniz konularla ilgili de umarım bizim aramızdan işin mutfağından kişiler bir ürün ortaya koyabilir. Bu konularda bir kitap yazma fikri olanlar ile bir ekip kurabiliriz yada ben gönüllü olarak bu işi yapacak hocalarıma yardımcı olmak isterim.
Demise hocam hız konusunda haklısınız ama kişiler sahiplendi kitabımızı ve birazda beğenildi kitap. Bu sefer sizi de bekliyoruz hocam aramıza. 3. kitabı almanız yeterlidir hocam. Sizden gelecek yorumu ayrıca takip edeceğim.
H_M , btnotlari hocam teşekkür ederim.

Çevremde kitap soranlara, kursa gelmek istiyorum ama vaktim yok diyenlere, idarecilere ve öğretmenlere tavsiye ettiğim tek kelime ile muhteşem kitap.
Verilen emekler için teşekkürler.

Meslekte 12. yılımı çalışıyorum ve defalarca halk eğitimde bilgisayar işletmenliği kursu verdim. Hakan hocamın Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 2 kitabını aldığımda öğrencilerime hemen tavsiye ettim. Güncel konulara değinmesi, kullanıcının bilgisayarcıya ihtiyacı olmadan sorunlarını çözebileceği harika bir kitap olmuş. Yeni değişikliği de 3. kitabında yer veren hakan hocama emekleri için teşekkür ediyoruz.
Şeref KAPLAN - Manisa

Hocam elinize sağlık. Birkaç gün önce aldım bana ulaşmasını bekliyorum. Faydalı olacağına inanıyorum

toprak60 hocam desteğiniz için teşekkür ederim.
şeref hocam teşekkür ederim. Sizin gibi yetişkin eğitiminde tecrübeli hocalarımız bu tür şeyler söylüyorsa sanırım bu kitap olmuş gibi. Teşekkür ederim.
nasri hocam biraz yoğunluk oldu ama en kısa zamanda kitabınız elinizde olacak.
bidene, paradox99, bilisimcil hocalarım kitabımızın en önemli yeniliği Bilgi Güvenliği bölümü.
İçerisinde aşağıdaki konular yer alıyor.

Bunun yanı sıra 2. kitap için söylenen "bazı görseller daha net olabilir" yorumu üzerine 150 kadar görseli yeniledim. Bunun yanı sıra ufak tefek bilgi eklemeleri oldu. Örneğin Excel'de kırp fonksiyonunu ekledim. Veri alttoplam konusuna ilaveler oldu gibi ufak rötuşlar diyebiliriz.
4. BÖLÜM – BİLGİ GÜVENLİĞİ
4.1. BİLGİ KAVRAMI VE SİBER GÜVENLİK
4.1.1. Bilgi Kavramı ve Bilgi Güvenliğinin Önemi:
4.1.2. Bilgi Güvenliği Konusunda Ne Kadar Bilinçliyiz?
4.1.3. Bilgisayarımızdan Hangi Durumlarda Şüphelenmeliyiz?
4.1.4. Bilgisayarda Yapılacak Kontroller
4.1.5. İnternet Bilgi İhbar Merkezi
4.1.6. Siber Güvenlik Kavramı ve Önemi
4.2. BİLGİSAYAR VE ERİŞİM GÜVENLİĞİ
4.2.1. Bilgisayara Giriş Güvenliği (BIOS Parolası Koyma - Kullanıcı Parolası Kullanma)
4.2.2. Parola Güvenliği
4.2.3. İşletim Sistemi ve Kullanılan Yazılımları Güncel Tutma
4.2.4. Dosya Paylaşımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
4.2.5. Veri Kayıpları ve Verilerin Yedeklenmesi
4.3. TEHDİTLER VE KORUNMA YÖNTEMLERİ
4.3.1. Zararlı Yazılım Nedir?
4.3.2. Zararlı Yazılımlardan Korunma:
4.3.3. Sosyal Mühendislik ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
4.4. INTERNET VE AĞ GÜVENLİĞİ
4.4.1. Güvenlik Duvarı
4.4.2. Web Güvenliği
4.4.3. İnternette Güvenli Gezinme Yolları
4.4.3.1. Siber Tuzaklar
4.4.3.2. HTTP-FTP-HTTPS
4.4.3.3. Çocuklar ve Aileler İçin Güvenli İnternet
4.4.4. E-posta Güvenliği
4.4.4.1. Taklit/Oltalama E-postası (Phishing)
4.4.5. ADSL Modem ve Kablosuz İnternet Güvenliği
4.5. MOBİL CİHAZLARDA GÜVENLİK
4. 6. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE MAHREMİYET
4.6.1. Bilişim Suçu Nedir?
4.6.1.1. Bilişim Suçları ile Karşılaşıldığında Yapılması Gerekenler
4.6.2. Sosyal Medya Güvenliği
4.6.2.1. Sosyal Ağları Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
4.6.2.2. Facebook Gizlilik Ayarlarının Yapılması

Emeğinize sağlık hocam. 2. kitabınızı almıştım. Çok faydalı bir kitap. 3. kitabında iyi olacağından şüphem yok. Başarılarınızın devamını dilerim.

Çizgi markete erişim sağlayamıyorum şu an. Niyazi beyin bilgisine :)

Hakan hocamın da ellerine sağlık. Teşekkür ederiz...

Kitap bugün elime geçti ancak henüz detaylı inceleyecek fırsatı bulamadığımdan hızlıca içeriğe şöyle bir göz attım. Beklediğimden çok çok çok iyi bir kitaba rastladım :+1: Fırsat bulduğumda daha da derinlemesine inceleyeceğim. Şüphesiz kurslarda en büyük yardımcım olacak, Allah razı olsun. Emeklerinize sağlık hocam, saygılar :)

EDİT(05.03.2017): Kitabı detaylı olarak inceledim ve göz atarken beklediğimden çok çok çok iyi bir kitaba rastlamıştım demiştim ya, ondan daha da iyi bir kitap olduğunu gördüm. Tekrar Hakan hocamın eline emeğine sağlık diyorum :)

ygencay teşekkür ederiz.
DaMieN hocam erişim sağlanıyor şu anda. Biz teşekkür ederiz ilginiz için.
SonerAltintass yorumlarınız bizim için önemli. Beğeniniz için teşekkür ederiz. Faydalı olması dileğiyle...

2 tane sipariş verdim. bakalım farklıklar nelermiş.

Bu kitaplarda en çok beğendiğim DVD içerisindeki video anlatımlar ve örnek uygulamalardır. İnternette uygulama arama derdine son verdim 2. kitapla birlikte...

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri