Bilgisayar otomatik açılsın...

Kodla Büyü

ugy

Site Gezgini
Arkadaşlar bilgisayarım hergün belli bir saatte otomatik açılmasını istiyorum nasıl yaparım?
Biraz araştırdım biostan oluyormuş ama bizim anakart desteklemiyor bu özelliği, başka nasıl yapabilirim.

Re: Bilgisayar otomatik açılsın....

biostan power management kısmından power wake up bölümünü enable yapın. wake up alarm a ise istediğiniz saati girin.

biosta power wake up diye bir bölüm yok, sanırım anakart desteklemiyor, başka bir yol bilen... :(

biostan başka yöntemlerle olmaz hocam malesef... adam tutun parasıyla dediğiniz saatte açsın :mrgreen:

yatılı okulda görev yapıyorum, bütün ziller programa göre ayarlandı, sabah kalkış zili için bilgisayarın açılması lazım, bilgisayar da müdür yardımcısının odasında ve kapının kilitli durması istiyor, kısacası bilgisayar otomatik açılmalı.

Hocam "auto power shutdown" adındaki program işinizi fazlasıyla görecektir. Bilgisayarınızı istediginiz saatte açar kapatır beklemeye alır.

wake up on modem desteklerse
eski tip modemlerle pc uyana bilir
tabi birnin telefon etmesi gerekli :p

Yada çalar saati modifiye edip prower swicine bağlayacak birini bulun.
Bir bomba uzmanıda olabilir bu :p

anakart desteklemiyorsa bilgisayari acik birakin.. power management kisminda power loss on secin yani elektrik gidip geldiginde tekrar baslasin boylece ziliniz kesintisiz calar hocam..

anakart desteklemiyorsa bilgisayari acik birakin.. power management kisminda power loss on secin yani elektrik gidip geldiginde tekrar baslasin boylece ziliniz kesintisiz calar hocam..

hocam peki bilgisayar 7/24 çalıştığında sorun çıkmaz herhalde değilmi, müdür yardımcısı açık bırakmayalım dedi de... :?

Mudur yardimciniz cok kuralci imis...o zaman mekanik elektrik anahtarlari var kuruyorsunuz saat yedi ye 7 de bilgisayara elektrik veriyor dolayisiyle gece calismamis olur..ancak 7/24 bisey yapmaz bilgisayara eger sicak bir ortam degilse...

Geri