BTR En Az Kaç Saat Derse Girer

Kodla Büyü

stbolen

Aktif Üye
Arkadaşlar selamlar. Okulda 14 saat ders var. Ayrıca BTR görevim de var. Yeni atamada bizim okulu açık göstermişler. Muhtemelen yeni bir bilişim öğretmeni daha atanır diyor idare. Ben BTR ye devam edeceğim, yeni gelecek arkadaş da dersleri alacak muhtemelen. Yeni gelen arkadaşa kaç saat ders verebilir idare. Teşekkürler.

2 norm da Bilişim Teknolojileri branşı için mi? yoksa 1 tanesi BTR Öğretmenlik normu mu? 23-3 maddesi gibi bir şeyler de yazılıyordu bu forumda sanki

btr hiç derse girmeyebilir 30 saat dersede girebilir şeklinde bilgi vermişti bana ilçe mem. Bir öğretmen btr görevini yapsa diğer öğretmen 14 saat ders yükünü alsa yine norma girer görevlendirilir.

okul ve bazı ilçelerin yanlış uygulaması; 1 öğretmeni formatör yapıp; diğer öğretmene dersi vermek..
bizimle ilgili açıklama yazısı der ki

3. Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir.

mevzuuat ise ekders yönetmeliğinin 5-6-11 maddeleridir ki; maaş karşılığı + zorunlu ekders.
ancak burda da 2012 deki tereddüt edilen hususlar yazısının 2.maddesi devreye girer ki orda da; öğretmen okulundaki ders görevini yerine getirdikten sonra (bu ister 2 ister 6 ister 8 olsun; imam hatipte benim 8 saatim vardı) der ki; aynen yapıştırıyorum

2.Bu görevi yapacak öğretmenler okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir.
Görevlendirilen öğretmenin yerine kesinlikle ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir.
-Bilişim teknolojileri rehberliği görevini yapacak öğretmenler okullarında var olan kendi branşlarındaki ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürüteceklerdir.
Görevlendirilen öğretmenin yerine kesinlikle ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir.
-Kadrosunun bulunduğu okul haricinde başka bir okulda BT rehberliği için görevlendirilen öğretmenler, kadrosunun bulunduğu okulda ders görevini yerine getirecek, görevlendirildiği okulda sadece BT rehberliği görevini yürütecektir, bu okulda ayrıca ders görevi verilmeyecektir.
-İl/ilçedeki öğretmen ve ders sayısı dikkate alınarak ders tamamlama görevi ihtiyacı olduğunda
BT Rehberliği Görevi bulunmayan öğretmenlere maaş karşılığı ders tamamlama görevi öncelikle verilecek bu şekilde BT rehberliği görevinin verimli olarak yürütülmesi sağlanacaktır.
BT öğretmenine maaş karşılığı verilebilecek bir ders ücret karşılığı başka bir öğretmene verilmeyecektir. -Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini yapacaktır (burdan iki öğretmen şunu da anlayabilir, ikisi maaş karşılığını doldurduktan sonra btr olmayana kalan dersler verilmelidir, tahminim iki öğretmenin olduğu okullarda zimmet çıkarabilirler btr az derse giriyorsa ki bununla ilgili çok örnek istendi. hepsinin de cevabı aynı; önce maaş karşılığı

btr maaş karşılığı girmek zorunda değildir ben hiç girmedim
Teksen sorun yok.. Ekders çizelgesinde öyle bir kadro da yok sonuçta alan öğretmeniyizAma diger türlü eğitim müfettişleri seneye sahada. Ve çaktıkları an idarelerde bakacakları ilk olay bu ve ben bilmiyodum diyemeyiz

Bugün bizim ilde yeni bir uygulama başlamış. 18 saat altı dersi olan ikinci okula ders saati tamamlamaya gidiyor. Kendi okulunda da btr oluyormuş. Diğer okulda btr yapmıyormuş. Sizde var mı böyle bir uygulama. Yıllardır yanlış anlamışlar böyle uygulanması gerekiyormuş. İşin ilginç tarafı gittiğim ikinci okula birde btr görevlendirmesi yapılacakmış. Mantığı ne bu işin ben anlamadım.

Bizim il tercihimiz dışı atıyor; iki okul. Demek ki yönetmelik gereği bilişimcilerin ekdersini takip eden bi idareci var sizde. Yukarda arkadeşlar da belirtti. Yönetmelit de net. Amele de bol. Biz istemediğimiz okullar çıkıyo diye yazmıyoruz ama yakında sizin gibi oluruz; bir cengaver boştaki tüm öğretmenleri yakalayıp... Ama btr ysen zaten dediğin gibi bi sorunun olamaz; sadece okulundaki dersine girersin

Bizim il tercihimiz dışı atıyor; iki okul. Demek ki yönetmelik gereği bilişimcilerin ekdersini takip eden bi idareci var sizde. Yukarda arkadeşlar da belirtti. Yönetmelit de net. Amele de bol. Biz istemediğimiz okullar çıkıyo diye yazmıyoruz ama yakında sizin gibi oluruz; bir cengaver boştaki tüm öğretmenleri yakalayıp... Ama btr ysen zaten dediğin gibi bi sorunun olamaz; sadece okulundaki dersine girersin
vay be hangi il hocam orası ne kadar açıktan alenen kul hakkı yeniyor

• Beğen
Tepkiler: mse
Hocam mantik aramıyorum artik. Eskiden ders olsun derdim su an ya ders yada btr olmasını istiyorum, ne kafam kaldırıyor ne de psikolojim. Her ilde farkli uygulamalar mevcut maalesef, bizim ilin bazı ilcelerinde 21e kadar gorevlendirme yapabiliyorlar

Geri