bilgisayar sürekli çöküyor

Kodla Büyü

fuego

Üye
arkadaşlar benim okuldaki bilgisayar sürekli çöküyor. Tam kuruyorum çalıştırıyorum bikaç saat sonra tekrar çöküyor problem ne olabilir acaba?Bu arada kasayı açtım baktım donanımsal herhangi bi sorun yok gibi görünüyor...

anlattığınıza göre durum donanimsal sayın hocam. yoksa yazılım boyutunda bir sıkıntı olmadığını söylüyorsunuz. sağlam bir makineden ram, ekran kartı, ethernet kartı, güç kaynağını denediniz mi? Veya başka bir kurulum cd si kullandınız mı?

hocam başka bir kurulum cd si ile denemişsinizdir muhtemelen. biostan ayarı varsa işlemcinin hızını biraz düşürün. bir ihtimal işinize yarayabilir

çok teşekkür ederim..yarın deniyecem bütün bu fikirlerinizi..okulda bayan öğretmen olduğum için zaten baştan bilgisayardan anlamazmışız gibi bi düşünceleri var insanların ama sizin sayenizde bayağı yol alıyorum...

Sorun harddisk hocam. Evdeki bilgisayarımda aynı sorun oluyordu. Windows 3-4 saat dayanmıyordu, ben de Pardus kurdum. 2 ay boyunca o pcde pardus kullandım. Sonra yine Windows kurdum yine çöktü. NTFS normal kurdum çöktü, çabuk kurdum çöktü. Yeni pc alınca birine verdim. Tamircide hdd sorunu demişler bir şeyler yapmışlar ne yapmışlarsa. Şimdi belli klasörlere girince pc çöküyor.

Sorun HDD gibi kurulum yaparken normal modda biçimlendirin böylece badsector'leride onarmış olursunuz.
Mümkünse HDD levelformat atın daha garantili bir çözüm olur.
Başka bilgisayara bağlayın sonra bu ekteki programla HDD'i formatlayın.

Ekli dosyalar

• LowLevelFormat.2.36.1181.rar
    472.1 KB · Görüntüleme: 165
Ben de de aynı sorun vardı hatta kurarken bile gidiyordu. Kasayı açtım tüm parçaları söküp kompresörle bir güzel temizledim HDD yi birleştirdim kurdum şimdi canavar gibi gerçi bilimsel bi yöntem olmadı ama sorun çözüldü

Geri