Bilgisayar tamir ederken kıyafet sorunu

Kodla Büyü

ALPONLINE

Aktif Üye
Her ne kadar tamirci değiliz desekte sıklıkla bu işi yapıyoruz. O tozlu kasaları açınca takım elbise berbat oluyor :verymad: Bir gün kıravatı, işlemcinin fanına kaptıracağım hadi hayırlısı :puhaha:

Formatör öğretmenler için kılık-kıyafet yönetmeliğinde düzenlemeye gidilmesi gerekir diye düşünüyorum.
Siz ne dersiniz...

evet haklısın ama kıyafetimizde spor olursa bizi iice tamirci sıfatına sokarlar. böyle biraz da olsa öğretmen kimliğimizi koruyabiliyoruz.

Ben tamir ederken soyunuyorum.
Yanlış anlaşılmasın kravat ve ceketi çıkarıyorum :mrgreen:

önlük bence çok kullanışlı.gecen sene hic ceket kullanmadım okulda geldigim gibi dolabıma asardım ceketimi:)

Evet bu çok sinir bozucu bir durum. Sırf kirlenmesin diye 2 tane fıstık gibi takımımı okulda giyemiyorum.

Temir etme yükümlülüğünüz olmadığı için kıyafetiniz diğer hocalarla aynı olmalıdır. :)

Hocam bence önlük işine bir eğil sen..
Bir de kravatı kaptırınca bişe olmuyor :lol:

ALPONLINE' Alıntı:
AngeL_' Alıntı:
önlük die bişey icad etmişler bilmem işittinizmi :)

Önlük giyeceğime memuriyetten istifa ederim :-1:

Ben ve eminim birçok arkadas da bilgisayar laboratuarında gerek ders anlatırken gerekse ufak çaplı kasa operasyonlarında önlük giyiyoruz...

Kaldı ki bay olsun bayan olsun bircok sınıf ve brans öğretmeni de ders anlatırken tebeşir tozlarından nasiplerini almamak icin önlük giyerler, buna dersane ve kolej öğretmenleri dahil...

Önlük sizin için neden memuriyetten istifayı düşündürecek kadar kötü veya iğrenç ( veya her ne sıfat takıyorsanız ) bir kıyafet?

önlük bende sevmiyom. ceketi laba asıyorum gömlekle tamir işini yapıyorum. Kışında gömlek üzeri hırka tarzı bişeyler giyiniyorum.

Pantolonun rahatlığını bilen bir bayan olarak yıllarca önlük benim kurtarıcım oldu.Formatörlük öncesi esas branşımda iken bile önlük giydim hep, hala da giyiyorum.

hocam önlükte kullanırken 2 tane kullanın ki tamir yaparken birini ders anlatırken(şayet kullanıyorsanız) de diğerini kullanın..çünkü bir tane kasa aç bembeyaz önlük oluyor beyaz-gri felan :( :)

Arkadaşın anlatmaya çalıştığı sanırım farklı birşeydi ama siz meseleyi, ameleliği nasıl meşrulaştırırız ya da nasıll bu işten zevk alabiliriz tarzı bir duruma soktunuz.
Dostum sen de giy önlüğünü, çıkart ayakkabılarını, sıva kollarını (hazır başlamışken paçaları sıvayıp çorabı da çıkartabilirsin), yüzüne de kask benzeri birşeyler geçir ondan sonra işe koyul. SAKIN HAAAA anti statik bilekliğini unutma çarpılırsın maazallah. Sonra bir amele pardon formatör daha kaybeder memleket.

Bu tamirci ifadesi beni deelii ediyor.Yani donanımdan anlayan tamirci diğerleri UZMAN öğretmenmidir,nedir bunun felsefesi...
Teknik lisedeki,Meslek lisesindeki teknikservis dalı öğretmen arkadaşlarım yada donanıma eğilimli öğretmen arkadaşlarım kol düğmeleri ilemi kasa açacaklar beyaz gömleklerinimi sürecekler tozlu fanlara.Tabiki hayır,peki napacaklar: önlük giyecekler tabiki.Bu bilgisayar uzmanı arkadaşlarımın bozulan bilgisayarları TAMİRCi öğretmen arkadaşlarım tarafından onarılmazsa acaba hangi bilgisayarı kullanacaklar merak ederim doğrusu.bırakalım bu tamirci edebiyatını da mümkünse bir tamirci çırağı olalım.
...bakınız...
donanim-genel-f43/bilgilerim-cok-yetersiz-neyapabilirim-t42407.html

Öğrencilerimden biri proje ödevi için uzaktan kumandalı araba getirmiş okula, arkadaşlarıyla da oynarken içinden arabanın ileri geri gitmesini sağlayan teli kopartmışlar.
"Hocam anlar mısınız?" dediler verin bi bakayım dedim, başıma toplandılar teli bi şekilde yerine taktım öğrencinin biri ne derse beğenirsin?
-Hocam, siz tamirci misiniz?Bu işlerden iyi anlıyorsunuz... :?

ben onluk kullanıyorum sadece tamir v.s işlerde de değil her zaman,

cok rahat oluyor takım kirlenmiyor en azından!

Önlük 25 TL takım 200-500 TL arası. Sanırım bu önlük düşmanı hocalarım ya babadan zengin ya da tamir işleriyle uğraşmıyorlar :!:

ceketi kravatı çıkarıyorum. gömleğin kollarınıda sıvayıp dalıyorum bilgisayara.

enestar' Alıntı:
Arkadaşın anlatmaya çalıştığı sanırım farklı birşeydi ama siz meseleyi, ameleliği nasıl meşrulaştırırız ya da nasıll bu işten zevk alabiliriz tarzı bir duruma soktunuz.
Dostum sen de giy önlüğünü, çıkart ayakkabılarını, sıva kollarını (hazır başlamışken paçaları sıvayıp çorabı da çıkartabilirsin), yüzüne de kask benzeri birşeyler geçir ondan sonra işe koyul. SAKIN HAAAA anti statik bilekliğini unutma çarpılırsın maazallah. Sonra bir amele pardon formatör daha kaybeder memleket.
:puhaha: :puhaha:

yaw arkadas
full ekders alıyorsunuz... yeri geldiğinde öğretmenler odasında bacak bacak ustune atıp gunu bitiriyorsun
nöbet tutmuyorsun
max. 15 saat dısında ders anlatmıyorsun
eee bu kadar rahatlığın karsılıgında birazcık da çalışsan fena olmaz diyorum hani...

yemek yemek icin bile ağzını ve bircok iç organını çalıştırman gerekiyor dimi ama...

haa diyeceksin görev degil falan filan...

Arkadas bellidir görev tanımı... Bilgisayar öğretmeni problemi çözmeye çalışacak, çözemediğini formatöre havale edecek... o da uğraşacak çözemedigini il/ ilçe formatörüne havale edecek... mesele bu kadar basit...

bosuna mı para veriyorlar... Tamirci mamirci edebiyatına gerek yok... Biraz fazla abartılıyor zannımca...
O bilgisayarlar yapılacak... Bunun icin full ekders alıyorsun. Eee telepati gucun veya superman misali elektronik eşyaya sadece bakarak onarma problemi giderme özelliğin varsa o ayrı... onun dısında kusura bakma tasın altına elini sokacaksın... İstersen halde problemi çöz.. Takım elbise kirlenmesin istiyorsan önlük vb giy.... Olmadı takım elbisenin üstüne şeffaf yagmurluk giy hem takım elbise gozukmus olur :))

Yorumumu beğenmeyen arkadaşlar olur ise diğer sayfalardaki yorumlarıma da bakarsanız daha iyi olur... Klasik koşullanmaya girmeyelim lütfen...

Bende önlüğe sıcak bakmıyordum taki ceketleri kurutmaya verip ceket başı 15 tl verince kadar şimdi tamir olmadığı zamanlarda bile derse önlükle giriyorum önlük istediği kadar kirlensin..

Geri