Bilgisayar tamir ederken kıyafet sorunu

Kodla Büyü
aycaha' Alıntı:
yaw arkadas
full ekders alıyorsunuz... yeri geldiğinde öğretmenler odasında bacak bacak ustune atıp gunu bitiriyorsun
nöbet tutmuyorsun
max. 15 saat dısında ders anlatmıyorsun
eee bu kadar rahatlığın karsılıgında birazcık da çalışsan fena olmaz diyorum hani...

yemek yemek icin bile ağzını ve bircok iç organını çalıştırman gerekiyor dimi ama...

haa diyeceksin görev degil falan filan...

Arkadas bellidir görev tanımı... Bilgisayar öğretmeni problemi çözmeye çalışacak, çözemediğini formatöre havale edecek... o da uğraşacak çözemedigini il/ ilçe formatörüne havale edecek... mesele bu kadar basit...

bosuna mı para veriyorlar... Tamirci mamirci edebiyatına gerek yok... Biraz fazla abartılıyor zannımca...
O bilgisayarlar yapılacak... Bunun icin full ekders alıyorsun. Eee telepati gucun veya superman misali elektronik eşyaya sadece bakarak onarma problemi giderme özelliğin varsa o ayrı... onun dısında kusura bakma tasın altına elini sokacaksın... İstersen halde problemi çöz.. Takım elbise kirlenmesin istiyorsan önlük vb giy.... Olmadı takım elbisenin üstüne şeffaf yagmurluk giy hem takım elbise gozukmus olur :))

Arkadaşım öncelikle şunu belirtmek isterim size meslektaşım diye hitap etmek isterdim ama yazıyla bile bunu yazmak zorunda kalmak beni son derece rahatsız ediyor. Çünkü yukarıda ki fikirleri taşıyan biri ile aynı mesleği yapıyor olmak düşüncesinin verdiği umutsuzluk ve vicdan azabının gerçekliği ile yüzleşmek istemiyorum .
Kendinize göre ezikliğini duyduğunuz bir takım şeylerin dışavurumunu paylaşmışsınız sanırım . Ben ve bir çok öğretmen arkadaşım inanın özveri ile çalışıyorlar. Bakın ben sabah 8 den beri lab dan çıkmadım sınıfın biri gitmeden öteki doldu laba bunun yanında e-okul resimleri , 25 mart kütüphane haftası ekinliklerini siteye yükleme, bunun yanında okl yıllığının dizaynı , size abuk subuk pc soruları vs vs . Akşam evde çalışıyorum yinede yetiştiremiyorum. Bütün gün öğretmenler odasında oturulup geçirilen saatler demişsiniz , onu ancak siz ve sizin gibi düşünen insanlar yapabilir ben günde 10 dk bile uğrayamıyorum bir çok meslektaşım gibi .
Birde sanki buradaki insanlar cahil gibi sistemin işleyişini anlatmışsınız . Arkadaşlarım yazsınlar bakalım ne kadar verimli şu bize yazdığınız işleyiş zinciri . Örneğin : Yazıcınız bozuldu bursluluk sınavı başvuru onayı için son gün , hadi bakalım görelim sizin ilçe formatörünüzü ,il formatörünüzü .:)
Sizin derdiniz bizim aldığımız ekders , başka bir derdiniz yok ne yazık ki . Evet ben formatörüm , 15 saat derse giriyorum ama aldığım ekdersi ağzına dolayacak hatsizinde ağzına dolanırım . Biz öğretmeniz öğrencilerimize rol-model olacak insanlarız ben kendim şık olduğum zaman öğrencimde beni örnek alır. Arkadaşımda bunu anlatmak istemiş bir yerde (önlük giymek istemediğini belirterek) . Sevgili arkadaşım biz çalışıyoruz ki çabalıyoruzki bu konuları tartışıyoruz . Sizin dediğiniz gibi yan gelip yatan insanlar olsa idik ne takımlarımız toz olurdu nede biz bunları tartışıyor olurduk . Ama ezikliğiniz sizde yarattığı kompleks sizi kör etmiş daha okuduğunuzu bile anlamaktan acizsiniz . Bu da size meslektaşım diyemememin başka bir yüzü

ALPONLINE' Alıntı:
Her ne kadar tamirci değiliz desekte sıklıkla bu işi yapıyoruz. O tozlu kasaları açınca takım elbise berbat oluyor :verymad: Bir gün kıravatı, işlemcinin fanına kaptıracağım hadi hayırlısı :puhaha:

Formatör öğretmenler için kılık-kıyafet yönetmeliğinde düzenlemeye gidilmesi gerekir diye düşünüyorum.
Siz ne dersiniz...

:alkis:
Ben göreve başladığımdan beri (8yıldır) neredeyse sürekli önlük giyiyorum. Genel olarak spor kıyafetleri tercih ediyorum ancak yine de otur - kal, tozun içinde hoş da olmuyor. Önlük her renk olmuyor, beyaz da zor. Pazartesi günü açtıysan kasayı o önlük cumaya kadar giyilmiyor zaten!!! Ben de kıyafet serbestliğinden yanayım. Şimdiye kadar hiçbir idarecimden uyarı almadım rahat, spor giyinmemden. Ancak öğretmenlerden ooo çekmişin sporları sözünü duydum yeterince. Onları neden ilgilendiriyorsa?!
Kendileri son zil çalsa da kapağı atsam parklara, oraya, buraya olduğundan!. Ben okuldan çıkana kadar herkes evine dönmüş oluyoır zaten. Sosyal hayatımız da yok bana sorarsanız. Şehir merkezleri neyse de (akşam da hayat sürüyor ne de olsa) küçük yerlerde zorunlu hizmeti de aşıp artık ZORLU hizmet oluyor bize. Formatörlüğü istememe şansı yok, sosyal hayat sınırlı, emekliliğe 28 yıl var, kısmetse ölünce gezip tozmayı düşünüyorum!!!

cool_06' Alıntı:
aycaha' Alıntı:
(((gerek yok tekrar alıntı yapmaya)))

Arkadaşım öncelikle şunu belirtmek isterim size meslektaşım diye hitap etmek isterdim ama yazıyla bile bunu yazmak zorunda kalmak beni son derece rahatsız ediyor. Çünkü yukarıda ki fikirleri taşıyan biri ile aynı mesleği yapıyor olmak düşüncesinin verdiği umutsuzluk ve vicdan azabının gerçekliği ile yüzleşmek istemiyorum .
Kendinize göre ezikliğini duyduğunuz bir takım şeylerin dışavurumunu paylaşmışsınız sanırım . Ben ve bir çok öğretmen arkadaşım inanın özveri ile çalışıyorlar. Bakın ben sabah 8 den beri lab dan çıkmadım sınıfın biri gitmeden öteki doldu laba bunun yanında e-okul resimleri , 25 mart kütüphane haftası ekinliklerini siteye yükleme, bunun yanında okl yıllığının dizaynı , size abuk subuk pc soruları vs vs . Akşam evde çalışıyorum yinede yetiştiremiyorum. Bütün gün öğretmenler odasında oturulup geçirilen saatler demişsiniz , onu ancak siz ve sizin gibi düşünen insanlar yapabilir ben günde 10 dk bile uğrayamıyorum bir çok meslektaşım gibi .
Birde sanki buradaki insanlar cahil gibi sistemin işleyişini anlatmışsınız . Arkadaşlarım yazsınlar bakalım ne kadar verimli şu bize yazdığınız işleyiş zinciri . Örneğin : Yazıcınız bozuldu bursluluk sınavı başvuru onayı için son gün , hadi bakalım görelim sizin ilçe formatörünüzü ,il formatörünüzü .:)
Sizin derdiniz bizim aldığımız ekders , başka bir derdiniz yok ne yazık ki . Evet ben formatörüm , 15 saat derse giriyorum ama aldığım ekdersi ağzına dolayacak hatsizinde ağzına dolanırım . Biz öğretmeniz öğrencilerimize rol-model olacak insanlarız ben kendim şık olduğum zaman öğrencimde beni örnek alır. Arkadaşımda bunu anlatmak istemiş bir yerde (önlük giymek istemediğini belirterek) . Sevgili arkadaşım biz çalışıyoruz ki çabalıyoruzki bu konuları tartışıyoruz . Sizin dediğiniz gibi yan gelip yatan insanlar olsa idik ne takımlarımız toz olurdu nede biz bunları tartışıyor olurduk . Ama ezikliğiniz sizde yarattığı kompleks sizi kör etmiş daha okuduğunuzu bile anlamaktan acizsiniz . Bu da size meslektaşım diyemememin başka bir yüzü

ağzına sağlık hocam :+1: :+1:

fa.ruk44' Alıntı:
cool_06' Alıntı:

ağzına sağlık hocam :+1: :+1:

Ağzına sağlık değerli meslektaşım... Ağzımın payını vermişsin :)) Helal sana...

Ama simdi musaade et de biraz da ben konusayım olur mu?

Ben yaşadığım ezikliğini duyduğum bir takım şeylerin dışavurumu (!) ile yine de sizin gibi değerli bir arkadaşa meslektaşım demeyi ihmal etmeyeceğim... :) Çünkü her insan değerlidir.

Bak hocam, evvela senin beni anlamadığını belirteyim... "herdaim öğretmenler odasında bacak bacak üstüne atıyorsun" dediysem hakkın var. Orda dikkat edersen yeri geldiginde diye iki kelime var... Sanırım o iki kelimenin cümleye kattığı anlamı algılayacak durumdasın... Oyle yaa burda kimse cahil degil...

Kaldı ki beni çalışmamakla eleştiriyorsun... Yeri gelmiş sen eve gitmişsin ama ben eve gitmeyip okulda gece saat 9-10 a kadar çalışmısım ki formatör olmadıgım halde... Hizmetliden anahtarı isteyip haftasonu okulu açmısım iş bitmedi diye... Ailemle vakit geçirmek yerine dersimin olmadıgı gun bile gelmisim okula....Bırak takım elbiseyi önlüğümün halini bile bi görsen... Gittiğim hiçbir okulda formatör olmusum olmamısım gibi bir derde girmeden neyse işin hakkı onu vermeye calısıyorum. Haa cogu zaman Allah kahretsin bundan sonra hep bilmiyorum diyecegim gibi bos yeminler ederim idare veya bazı öğretmenler yüzünden ama yine de yemini ciğner gecerim...

Labdaki Masaların yerini değiştirmeyi bile kendim yapmısım yeri gelmis hem de tek basıma... Senin yukarıda saydıgın cogu seyi ben formatör olmadıgım halde yapmısım...

Ekders Allaha sukur bugune kadar herdaim full ekders almısım, alıyorum da... Ziyadesiyle yetiyor cok sukur... Senin aldıgın ekderste gözü olanın gözü cıksın... Umarım Allah on katını daha sana verir...

Sistem diyorsun... Arkadas ne diyor yönetmelik... PC öğrt, olmadı okul formatör o da olmadı il/ ilçe formatör.. Ha baktın iş yürümüyor gönder teknik servise iş bitsin.. yapmıyorlarsa okul mudurune durumu bildirirsin o zaten ihtiyaç mihtiyaç adı altında bir acıgını bulup hallettirir... Biraz okul mudurune kalmıs...

Örnek alma noktasında önlük giymeyince öğrenci seni örnek almayacak mı? Kravatın, gömleğin, pantolonun, ayakkabın, kokun sacın basın duzgun ve temiz olduktan sonra uzerinde ceket veya önlük farketmez öğrenci yine seni örnek alır iyi yönde... Davranısınla, kişiliğinle... her yönünle.... Öğrencinin seni örnek almasının önündeki tek ve yegane engel önlük degildir....

Benim tüm bunların ısıgında lafım sana ve senin gibi çalışan arkadaslara degil... Çalışan insana laf uzatma terbiyesizligini asla göstermem... Benim lafım yok ben tamirci degilim gibi sözleri soyleyen görevi oldugu halde yapmamayı yegleyenlere...

Neticede formatör öğretmenlik bildigim kadarıyla MEB in teknik servislere para aktarmayı engelleme amacıyla ortaya cıkarttıgı birsey...

Arkadaşlar ben olayı kazakla çözdüm , müdürede durumu izah ettim ,ceket giymiyorum v yaka kazağı çekiyorum devam bakalım yazın ne yapacağız.

cool_06' Alıntı:
:+1: ANCAK
Hocam bizde laf anlayana anlatılır. Boşa yormayın kendinizi.
BOŞVERİN. ALIŞTIK BİZ SİNEYE ÇEKMEYE VE İÇİMİZDEKİ İRLANDALILARA

Geri