Bilgisayar topladım değeri 1700 TL.

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
dün konuyu açmıştım laptopumu satıp bilgisayar topladım demiştim ve bugün bilgisayarına kavuştum..şu an size yeni pc den yazıyorum...sistem özellikleri şöyle ;)
CPU
AMD Phenom II X6 1075T
Thuban 45nm Teknoloji
RAM
4.0GB İkili-Kanal DDR3 @ 1333 MHz
Motherboard
FOXCONN A7DA 3 series (Socket 941)
Graphics
2240w (1920x1080@60Hz)
ATI Radeon HD 4800 Series (ATI AIB)
Hard Drives
488GB SAMSUNG SAMSUNG HD502HJ ATA Device (SATA)
Optical Drives
ASUS DRW-24B3LT ATA Device
Ayrıca ;)

-Monitör : 21,5" AOC dvi çıkışlı LED EKRAN + dahili hoparlör

-microsoft kablosuz klavye fare seti

-zyxel pci adaptör

-tunçmatik 600 w ups

-asus 450 w kasa

BİLGİSAYAR UÇUYOR ŞU AN :mrgreen:

sadece ekran kartından ya da kasa fanından gelen fan sesi rahatsız etti beni...onu nasıl çözerim düşünüyorum şu an
sistemim ve özellikle ekran kartım hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum...saygılar ...

hocam hayırlı olsn.güzel sistem..hangi siteden topladın?ya da tavsiye edeceğin site var mı

srkn17' Alıntı:
hocam hayırlı olsn.güzel sistem..hangi siteden topladın?ya da tavsiye edeceğin site var mı

teşekkürler herkese :)

siteden değil tanıdık bir bilgisayar dükkanından aldım...laptopumu da 500 tl ye saydırdık... 1200 tl verdim yani...

bilgisayarışu an öpüyorum zaten :mrgreen:
özellikle led monitör çok şaşalı...
kıç kadar laptop ekranından sonra bana devasa geldi :mrgreen:

çok mutluyum şu an :)

ayrıca incehesap.com sitesini tavsiye ederim arkadaşlar...

hocam, monitör, klavye, fare, CD-DVD-RW ıvır zıvır kasa dışındakileri çıkarsak sadece kasanın maliyeti ne oldu? Eski masaüstünü emekliye ayırma zamanım geldi herhalde arada tökezliyor

only61' Alıntı:
sadece ekran kartından ya da kasa fanından gelen fan sesi rahatsız etti beni...onu nasıl çözerim düşünüyorum şu an
sistemim ve özellikle ekran kartım hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum...saygılar ...

o ses işlemci fanından geliyor olmasın ? X6 1075T ile birlikte gelen fan ısınma problemi olmamasına rağmen çok yüksek devirlerde çalışıyordu. tower tipi daha güzel fan alarak sesi kesmiştim.

opian' Alıntı:
only61' Alıntı:

o ses işlemci fanından geliyor olmasın ? X6 1075T ile birlikte gelen fan ısınma problemi olmamasına rağmen çok yüksek devirlerde çalışıyordu. tower tipi daha güzel fan alarak sesi kesmiştim.

evet hocam işlemci fanıymış sesi yapan....teşekkürler size;)

bu arada sadece kasa fiyatı :
kasa : 150tl
cpu : 380 tl
anakart : 160tl
harddisk : 200 tl
ram : 60tl
ekran kartı : 200tl

1100 etmez hocam ;)

1. 666 mhz düşük değilmi?
2. Ekran kartı hangi model 256 bit mi?
3. Ram kaç Mhz?
4. Amd işlemcileri genellikle birbirine benzer derler aynı fiyata intel i5 alınamaz mi?
5. 600 wat ups 450 watt kasa ve monitöre yeter mi?
6. 500 yerine 1000 mb hdd fiyat olarak daha avantajlı değilmi? 64 mb ön bellekli hdd daha avantajlı değil mi?

Öncelikle hayırlı olsun.

Sistem özelliklerine göre fiyatı fazla geldi bana::S

graur' Alıntı:
1. 666 mhz düşük değilmi?
2. Ekran kartı hangi model 256 bit mi?
3. Ram kaç Mhz?
4. Amd işlemcileri genellikle birbirine benzer derler aynı fiyata intel i5 alınamaz mi?
5. 600 wat ups 450 watt kasa ve monitöre yeter mi?
6. 500 yerine 1000 mb hdd fiyat olarak daha avantajlı değilmi? 64 mb ön bellekli hdd daha avantajlı değil mi?

EKRAN KARTI 256 bit
ram 1333 mhz yanlış bakmışım...everest yanılttı beni...
i5 daha pahalı
450 w yeter
harddisk fiyatları uçtu
fiyat 12 taksit olunca 100 lira arttı... ;)
bilgisayarın performansı ve testleri gayet iyi..
laptopu 500 liraya satmam başlı başına avantajdı yoksa kime satardım...laptopum performan olarakiyideğildi açıkçası..fiyatı bana 1100 tl ye geldi aslında ;)

Intel Core i5 2500K 3.30 GHz 6MB 1155p 850MHz VGA....250
Asus P8H61-M LE/USB3 DDR3 1333MHz S+GL+16X 1155p......90
HI-LEVEL 4 GB 1333 MHz DDR3 RAM (Soğutuculu)x2........50
HIS HD6790 1 GB 256Bit DDR5 Native 16X...............140
Inwin Griffin Midi ATX Gaming Kasa/Siyah / PSU YOK....55
Gigabyte Odin 470W Güç Kaynağı........................55
Samsung 1 TB 7200 32MB SATA2.........................115
Asus DRW-24B3ST 24X SATA DvdRw Siyah (Kutulu).........25
...
Asus 23" MS238H LED Monitör Siyah 2ms......................260
...
o makineyede bu monitör yakışırdı hani :D
....
yanlarda verilenler dolar fiyatlarıdır. +-10 dolara kadar toleransı olabilir. bir sitede biri ucuzdur dğer sitede öbürü. tek bir siteden baktım sadece (EXA)
kasa..........780$
monitör.....260$
toplam......2250 TL
....
ama yukarıdaki amd sistemi toplar, çarpar, böler, :D

BENDE DİYORUM NİYE PAHALI...

BAZI ŞEYLERE GEREKSİZ MASRAF ETMİŞSİN HOCAM :)... ONLARIN YERİNE RAM 6 GB YAPABİLİRDİN...

HAYIRLI OLSUN...

baynadir' Alıntı:
BENDE DİYORUM NİYE PAHALI...

BAZI ŞEYLERE GEREKSİZ MASRAF ETMİŞSİN HOCAM :)... ONLARIN YERİNE RAM 6 GB YAPABİLİRDİN...

HAYIRLI OLSUN...

elinde işe yaramaz laptop olunca ve üzerine 1200 tl verince cazip geldi yani sanki 1100 liraya sistem aldım gibi oldu..
tamam i5 falan diyorsunuz da amd nin bu işlemcisi hakkında bişey bilmeden yorum yapıyorsunuz..
testlerde gayet başarılı bir makine bu...anakartı işlemcisi olsun...amd phenlom 2 x6...netteki yorumları da okuyabilirsiniz..
daha ucuza alabilirdim belki de ama yine de en fazla 100 tl oynar..
nasıl sistem alırsan alın aklın hep karışık olur acaba öbürünü mü alsaydım deyip durursun bu da insan pskolojisinde var :)

667 MHz Ram varmı hala? Benim kaç sene önce aldığım pc de bile 800 MHz ram var

valla aslınsa everest tarzı bi programla öğrendim 667 mhz olduğunu...ram çift kanallı acaba ikiyile mi çarpııyor 1333 mhz oluyor orasını bilmiyorum..?
ddr3 ram üstelik :?

zibula' Alıntı:
Çocuğun masrafları,evin kredisi,arabanın benzini,masrafı derken bilgisayar almayı düşünemiyorum bile.
benim sistemim:
PIII 700 MHZ
384 MB SDRAM
200 GB HDD
128 mb Ati Ekran kartı
20X dvd RW
yeterde artar bile.işlem yaparken birkaç saniye daha bekleriz veya kitlenir bidaha başlatırız.Napalım. :idea: Bilgisayarın hayırlı olsun hocam..

teşekkürler
:scared: :scared: :scared:

unbelievable

ram 1333 mhz arkadaşlar everest programı yanılttı beni çift kanal bellek bunlar :)
bazen bilgisayarcı olduğuma şaşırıyorum :oops:

SAYIN HOCAM BEN İ5 İŞLEMCİN NİYE YOK DEMEDİM Kİ :)...

RAM 4 GB DEĞİLDE 6 GB YAPABİLİRDİN DEDİM :)...

PHENOM X4 2.8 GHZ
4 GB DDR3 133
GGBYTE M740 AM3 ANAKART
2 TB HDD
ATI 6850 1GB 256 BIT EKRAN KARTI
DVDRW
550 WATT AOPEN PSU MIDI TOVER FEEL KASA
23" LG FULL HD LED MONİTOR
MICROSOFT KABLOSUZ SET
CREATİVE A320 2.1 SES
TP LİNK WİRELESS
Ben de bunu toplamıştım, yer darlığı nedeniyle satmayı düşünüyorum tekliflere veya takasa (i5-i7 laptop) açığım

Arkası ve önü açık , birazda geniş üstten ve alttan kapalı bir ahşap muhafaza içerisine yerleştirilirse fan sesi az miktardada olsa yalıtılır.

Hayırlı olsun hocam ama biraz pahalıya mal etmişsiniz ki o paraya çok daha iyisini toplayabilirdik ama almışınız bu saatten sonra bişey denmez güle güle kullanın

Hayırlı olsun hocam, bende x79 çipsetli anakartlar ve sandy bridge-e işlemciler çıksın sağlam sistem toplayacağım inşallah.

evinden.zahmetsizal.com sitesinden hayalinizdeki bilgisayarı oluşturabilir%5 indirim yaptırabilirsiniz.
%5 indirim çeki kodu var.

Geri