Bilgisayara Görüntü Gelmemesi!

Kodla Büyü

sehit

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar,
Baskı sınıfındaki bilgisayar kasası hdmı ile normalde Etkileşimli Tahtaya bağlanıyordu. Sonra bağlanmadı.Başka bilgisayar ile denedim yine bağlanmadı. Ben de sorun Etkileşimli Tahta da diye düşünerek Vestel servisi aradık. Servis Etkileşimli Tahtanın parçasını tamir edip getirdi .Dedi ki sınıfta elektrik sorunu var. HDMı bağlantısı üzerinden gelen elektrik sistemi bozuyor. Tahta düzeldikten sonra başka dizüstü bilgisayar ile HDMı bağlantısı yaptık. Sorun yok çalıştı. Fakat sınıftaki Bilgisayar Tahtaya HDMı ile görüntü vermiyor. Ben de diğer sınıfa götürüp kasayı orada denemek istedim. Normalde kasa çalışıyordu. Diğer sınıfta kasa görüntü vermedi. Hatta ekran kartını çıkarttım. denedim yine olmadı. ram ve bios pilini çıkarttım. sonuç olumsuz. Bunları çıkarmama rağmen uyarı bip sesleri de vermedi. Kasa içindeki fanlar çalışıyor. Sorun Anakart mı?
ya da başka çözüm var mı?

hovam bendede aynı sorun vardı. hatta arkadaşımın bilgisayarıda görüntü gelmeme sorunu vardı. ama bilgisayar normal çalışıyordu. birinde usb diğerindede kart girişleri kısa devre olmuş. sizin bilgisayardada hdmı da kısa devre sorunu olabilir

Hocam, bilgisayar şimdi hiç görüntü vermiyor. Aynı zamanda Klavyenin num lock ya da caps lock tuşuna basmama rağmen klavye de çalışmıyor.

işlemci sorunu gibi duruyor.bios ekranı geliyor mu?gelmiyorsa sorun büyük ihtimalle işlemcidir.

Anakart üzerin deki JUMPER lerden bir tanesi cıkmıs olabilir. işlemciden emin olmak istiyorsanız da üstündeki fanı sökün ve fan olmadan 2-3 saniye calıstırın bilgisayarı, eyer 1-2 saniye icinde hemen işlemci ısınırsa power fişini çekin işlemciniz çalışıyor demektir. onun dısında ki problemler ise HARİCİ SES Kablosu ön kısımda ki USB kaboları vs hepsini sökün o şekilde cımbızla start etmeye calısın.

Merhabalar. Toshiba C660D_165 model laptopum var. Flash belleğe film atarken dondu. Kapatıp açarsam düzelir diye düşünüp güç tuşuna basılı tutarak kapattım. Tekrar açma tuşuna basınca görüntü vermedi. Açılıyor açık kalıp görüntü vermiyor harddiski de çalıştırmıyor. Bir hafta önce de olmuştu bios pilini ramları harddiski söküp takıp bi şekilde düzeltmiştim onda da açılıyordu bios a giriyordum bios saatini takip ettim en fazla 15 20 saniye ilerleyip donuyordu ve ekran gidiyordu. Bi şekilde düzelttim harddiski bios pilini çıkarıp açtım donmayınca harddiski takıp format attım bi sıkıntı çıkarmadı 1 hafta kullandım. Ama şimdi yine dosya atarken dondu kapattım ve dediğim gibi görüntü vermiyor ne yaptıysam olmadı sizce sorun nedir? Bugün yeni ram alıp taktım yine ekran yok sanki ram takılı değilmiş gibi açılıp açık kalıyor tepki vermiyor harddiski çalıştırmıyor laptop. Deli oldum yapamadım söküp dağıtıp tekrar taktım olmadı lütfen yardımcı olun.

Geri