Bilgisayardan Alınan Çıktıyı Kullanıcıya Eklemiyor

Kodla Büyü

MEFE07

Site Gezgini
Merhaba hocalarım, Fatih projesi yazıcımıza (https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/kyocera-3040-mfp-her-ogretmen-sifre-atama-cozumu.158155/) şu konudaki adımları uygulayarak her öğretmen için bir kullanıcı adı ve şifreyi başarılı bir şekilde oluşturdum. Makineden fotokopi çektikleri zaman kullanım miktarları hesap raporuna yansıyor. Bilgisayardan çıktı aldıklarında "isim iste" seçeneğini aktif hale getirdiğim için kullanıcı adı ve şifresi istiyor ve ona göre çıktı veriyor. Fakat bilgisayardan alınan çıktıları hesap raporunda "diğer" kısmına yansıtıyor ve kullanıcıya eklemiyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16.1 KB · Görüntüleme: 65
İyi Akşamlar hocam. Yazıcının Özellikleri kısmından Aygıt Ayarları-Yönetici-İş Hesaplama
İş Hesaplama tikini işaretleyip,Hesap Numarası iste ve Doğrula.
1.PNG
2.PNG

Son düzenleme:
Hocam hesap numaraları eklemişsiniz sanırım. Ben hocalara bir kullanıcı adı birde şifre atadım. Onlara atanan hesap noyu nereden görebilirim?

Hocam Yazıcının admin ayarlarına giriş yapın. Kullanıcı Oturum Açma/İş Hesaplama Bölümüne gelin.İş Hesaplama Ayarları/Hesaplama Listesinden görebilirsiniz.

Hocam dediğiniz gibi yaptım çıktı alırken hesap no istiyor. Yazıcıya tanıttığım şekilde o kısma da hesap no ları girdim fakat hesap raporu istediğimde yine de o hesaplara bilgisayardan alınan çıktıları eklemedi. Acaba nerede yanlışlık yapıyorum?

Ben de merak ettim. Yazıcı için bile bir sürü ayar, hata düzeltme vs ile uğraşıyoruz. Allah kolaylık versin, ne diyeyim :)

Hocam Kusura bakmayın. Geç oldu.
Hata Büyük ihtimalle siz arkadaşlara şifre verirken Kullanıcı Oturum Açma Ayarları kısmını kullanmışsınız.
O arkadaşları listeden silin.
Kullanıcı Oturum Açma/İş Hesaplama menüsünden-İş Hesaplama Ayarları-Hesaplama Listesine gelin
Menüden Ekle deyip arkadaşlara Kullanıcı Adı ve ID verin(Hesap No)
Verilen ID leri bilgisayardaki yazıcı özellikleri bölümünden yukarıda örneği var ekleyin.
sorun çözülecektir.

Hocam Kusura bakmayın. Geç oldu.
Hata Büyük ihtimalle siz arkadaşlara şifre verirken Kullanıcı Oturum Açma Ayarları kısmını kullanmışsınız.
O arkadaşları listeden silin.
Kullanıcı Oturum Açma/İş Hesaplama menüsünden-İş Hesaplama Ayarları-Hesaplama Listesine gelin
Menüden Ekle deyip arkadaşlara Kullanıcı Adı ve ID verin(Hesap No)
Verilen ID leri bilgisayardaki yazıcı özellikleri bölümünden yukarıda örneği var ekleyin.
sorun çözülecektir.

Estağfurullah. Teşekkür ederim hocam

bilgisayardaki yazıcıda hesap bilgilerini girdiğimizde herkes görebilecek, biraz anlayan biri çabuk bulur. yazıcıyı kurcalamasa da bilgisayarı kurcalayan çok. bir de yazıcıda bir sorun olduğunda yazdırmadığında silip tekrar yazıcı ekliyorlar tüm ayarlar gidiyor, buna çözümü olan var mı?

bilgisayardaki yazıcıda hesap bilgilerini girdiğimizde herkes görebilecek, biraz anlayan biri çabuk bulur. yazıcıyı kurcalamasa da bilgisayarı kurcalayan çok. bir de yazıcıda bir sorun olduğunda yazdırmadığında silip tekrar yazıcı ekliyorlar tüm ayarlar gidiyor, buna çözümü olan var mı?

1- Hocam Kullanıcı ayarlarını yazıcıda sadece admin şifresi ile görebiliyoruz.
2- Yazıcı Özelliklerinden eklediğimiz kullanıcıları dışarı aktarıp tekrar kurduğumuzda içeri aktararak o sorunu çözebilirsiniz.

Geri