bilgisayardan yapılan video kayıtlarının boyutlarını küçültm

Kodla Büyü

erdem22

Site Gezgini
Bir eğitim setinde dikkatimi çekti... bilgisayar programını anlatırken yapılan çekimler çok kaliteli, sesi de gayet düzgün...
Dosya boyutu şaşırtıcı derecede küçük, 3 dk lık video 4 mb yer kaplıyor.

Bu şekilde, bilgisayardan yapılan kayıtları küçülttüğünüz bir program önerebilir misiniz?

Hangi programı kullanıyorsun?

Camtasiaf adlı programda sanırım videonun boyutunu da küçültebiliyorduk....

snagit 9 ile kayıt yapıyorum, avi formatında...
ama sonuçta video ne olursa olsun, çevirecek programın bu kalite/kapasite oranını çok iyi ayarlayabilmesi gerek. Burda işin esprisi, çekim bilgisayar ekranında olduğu için, çok fazla değişken alan yok... ancak şimdiye kaliteyi bozmadan sıkıştıramadım...

sanırım yine kendi sorumun cevabını ben vericem :p
sorenson sequeeze...
çalışan en son sürümünü bulduktan sonra bağlantısını paylaşmaya çalışıcam... sony vegas için codec ayarlayan bi firma...
şu an en son 6 sürümü var ama, 5 sürümü bile güzel iş yapıyor...

başka tavsiyesi olan?

Adobe Captivate bu işi yapar ve çok makul boyutlar sağlar.

@lperen' Alıntı:

hocam bu programı kullanmadım, bilgi eksikliğim olabilir, kusura bakmayın ama bildiğim kadarıyla ve biraz önce tekrar araştırdığım sonuçlara göre bu program e-öğrenme ortamı için düşünülmüş bir yazılım... özellikleri içinde video dönüştürme işlevini göremedim

erdem22' Alıntı:
@lperen' Alıntı:

hocam bu programı kullanmadım, bilgi eksikliğim olabilir, kusura bakmayın ama bildiğim kadarıyla ve biraz önce tekrar araştırdığım sonuçlara göre bu program e-öğrenme ortamı için düşünülmüş bir yazılım... özellikleri içinde video dönüştürme işlevini göremedim

Programı birçok projede kullandım. Vidyo dönüştürücü değil zaten. Bilgisayarda yapacağınız bir program anlatımı için oldukça başarılıdır. Ayrıca programla gelişmiş seçeneklerle sınav da hazırlayabilirsiniz...

Geri