Bilgisayarımın Ekranı Gelmiyor

Kodla Büyü

nyks001

Üye
Öncelikle selamlar,

Konuya direk gireyim benim pc sıkıntısız çalışıyordu fakat ben 2 gb takviye ram takayım dedim (6gb idi) 8 gb olsun bi süre daha götürsün beni diye düşünerek aldım ramleri malum dolar yüksek yenileyemedim bilgisayarı neyse aldım ramimizi taktım bilgisayarda normal takılırken sorun yok oyun oynamaya başlıyorum yük biniyor tabi belli süre sonra bi plastik kokusu geldi burnuma kapadım bilgisayarı dedim alev almasın şimdi :D bi gün sonra açtım bilgisayarı bir güzel tozunu aldım macununu yeniledim psunun tozlarına dahi temizledim tekrar açtım pc mi güzel bi şekilde açıldı denemek için oyunumuza girdim oynadım oynadım işlemci 64-66 derece aralarında ekran kartımda 63-67 arasında gidip geliyordu oyun oynarken sonra bi anda ekran karardı bilgisayar kilitlendi sesler bi acayip bozuk plak gibi takıldı çok rahatsız edici bi ses bende bilgisayarı fişten kapadım acaba dedim aldıgım ramdenmi ama ram çalıştı sorunsuzca 8 gb olarak kullandım ve sonuç olarak şimdi power tuşuna basıyorum pc çalışıyor fakat fanlarım çok şiddetli çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor hiç bir tepki yok yeni aldığım rami çıkardım gene yok bütün ne ypatıysam açamadım bilgisayarı cmos reset-bios pili - ramleri sök tak herşeyi yaptım olmadı bilgisayar için çıplak elle bile ellemem eldiven takarım yani kısacası arkadaşlar napıcam bilemedim kimisi psun dandiktir ağır gelmiştir yanmıştır diyo kimisi anakart diyor bilemedim psu olarak düşünüyorum ben burnum yanılmadıysa geçen akşam plastik kokusu ondan gelmişti sanki ve psumun markası hiç görmediğim bi marka dandik birşeyede benziyor mecburiyetten taktırtmıştım daha önceki patlayınca :D

Asus P5Q-SE2
GTS 250
İntel Dual Core 2 Quad Q9550
6 gb 800mhz Kingston x2 hyperx 1x Normal
2 gb 667mhz kingston normal bi tip

4PObLY.jpg

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2017-04-21 at 09.40.19.jpeg
    WhatsApp Image 2017-04-21 at 09.40.19.jpeg
    76.1 KB · Görüntüleme: 458
ekran kartında problem onboard vga dan dene yedek ekran kartı bulabilirsen değiştir dene

ekran kartımı yanmıştır :S benim anakartta onboard destegi yok bildigim kadarıyla "asus P5Q SE2" elimde kartta yok anlamanın başka yolu varmıdır yanıp yanmadığını

taktığınız rami çıkartın öyle deneyin. bide donanımlara dokunurken büyük ihtimal statik bileklik kullanmıyorsunuz. onun için kasada elektrik yokken, işlemciyi çıkartın elektrik verin, sonra elektriği kesip tekrar işlemciyi monte edin. bazen bu durumlarda kendini korumaya alıyor, işlemciyi söküp takmadan açmıyor.

benim bildigim kadarıyla sadece ekran kartımda vga girişi var

işlemciyi sökücem eve gidince bkaalım nolucak umarım düzelir durduk yere noldu bu alete ya halbuki plastik ince eldivenle elliyorum sırf :D

sorunu hallettim psu dan ekran kartına bağlanan kablo yanmış ağır geldi heralde bu psu değiştirdim sorun kalktı

Geri