Bilgisayarlar günlerce açık kalmasın diye kapatma programı

Kodla Büyü

faskerhat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar uzun süredir kullandığım bir programdan bahsetmek istiyorum.
Eğer öğretmenler odasındaki, sınıftaki bilgisayarlar, idare bilgisayarları ya da laboratuvarınızdaki bilgisayarların kapatılması unutuluyorsa günlerce açık kalabiliyor. Bu sorun ile gittiğim yerlerde çok karşılaşmıştım. O yüzden sizlere hatırlatmak amacı ile kullanışlı ve basit bir otomatik bilgisayar kapatma programından bahsedeyim dedim. Yazık günah boşu boşuna çalışıp elektrik harcamasın açık unutulan bilgisayarlar. Kurun bu programı, bir saat belirleyin ve kendi kendine kapansın bilgisayarların kapatılması unutulursa.

Detaylı bilgi için;
http://faskerhat.blogspot.com.tr/2014/1 ... ogram.html

İlk3r hocam paylaşmış sağolsun, ben de buradan paylaşayım.

Ekli dosyalar

• otomatikkapatma-WASSetup.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 224
sakıncalı içeriğinden dolayı ......

birisi hayrına siteye upload ediversin.

Linkteki dosyayı siteye yükledim arkadaşlar. Güle Güle kullanın.

Ekli dosyalar

• WASSetup.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 128
windows açılınca otomatik başlayıp 18:00 a kurup, hergün aynı işlemi tekrarlayabilir mi bu program ?

kafkas' Alıntı:
windows açılınca otomatik başlayıp 18:00 a kurup, hergün aynı işlemi tekrarlayabilir mi bu program ?

evet hocam ben her gün 17.30'a kurdum idare bilgisayarları ve öğretmenler odası bilgisayarları sorunsuz kapanıyor.

faskerhat' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar uzun süredir kullandığım bir programdan bahsetmek istiyorum.
Eğer öğretmenler odasındaki, sınıftaki bilgisayarlar, idare bilgisayarları ya da laboratuvarınızdaki bilgisayarların kapatılması unutuluyorsa günlerce açık kalabiliyor. Bu sorun ile gittiğim yerlerde çok karşılaşmıştım. O yüzden sizlere hatırlatmak amacı ile kullanışlı ve basit bir otomatik bilgisayar kapatma programından bahsedeyim dedim. Yazık günah boşu boşuna çalışıp elektrik harcamasın açık unutulan bilgisayarlar. Kurun bu programı, bir saat belirleyin ve kendi kendine kapansın bilgisayarların kapatılması unutulursa.

Detaylı bilgi için;
http://faskerhat.blogspot.com.tr/2014/1 ... ogram.html

İlk3r hocam paylaşmış sağolsun, ben de buradan paylaşayım.

ilk3r' Alıntı:
Linkteki dosyayı siteye yükledim arkadaşlar. Güle Güle kullanın.

teşekkürler

faskerhat' Alıntı:
kafkas' Alıntı:

evet hocam ben her gün 17.30'a kurdum idare bilgisayarları ve öğretmenler odası bilgisayarları sorunsuz kapanıyor.

Hocam o zaman süper, eline sağlık :+1:

teşekkürler ama önemli bir eksiği var. bilgisayar uykuda iken kapatmıyor. bence en mantıklısı kapatma seçeneği olmasa da denetim masasındaki güç seçeneklerinden bir düzenleme yapmak.

bu arkadaşımın paylaşımı sayesinde sıkıntısız kullanmaktayım. güzel paylaşım teşekkürler hocam

Bana bilgisayarı belli bir saatte kapatan sonra yine belli bir saatte başlatan program lazım. aradım ama belli bir saatte başlatan program bulamadım. var mı elinizde böyle bir program?

Geri