Bilişim dersinin yanında başka derslerin verilmesi

Kodla Büyü

bilogrtmn1

Aktif Üye
Arkadaşlar gelen btr görevlendirme yazısının 2. maddesinde geçen "ders görevini yerine getirdikten sonra " ifadesine istinaden idareci arkadaşlar 9 saat olan bilişim derleri dışında 6 saat daha başka derslere girmek zorundasın diyorlar. Bende itiraz ettim bimere yazarım bu durumu sadece bilişim dersime girerim kalanı beni ilgilendirmez dedim. Karatay ilçe miilli eğitim maaş karşılığını doldurmamız gerektiğini söyledi falan filan dediler.

Bu konu hakkında ne dersiniz sizde nasıl bir uygulamaya gidilcek bilgilendirirseniz sevinirim...

Hocam öğretmenin maaş karşılığı 15 saattir ve buda maaş karşılığı girebileceğin derslerle sınırlıdır. Siz BT rehberliği görevini başvurmasanız bile kimse size maaş karşılığı girmek zorunda olduğunuz dersler dışında ders veremez. Ancak siz isterseniz verebilir.

Olurda vermeye kalkarlarsa dilekçeyle okula gerekçesini ve neye dayanarak verdiklerini sorun, verecekleri cevaba görede hem şikayet hem mahkeme yoluna başvurun.

btr öğretmeni olan bir kişiye bt dersi dışında bir ders kesinlikle verilemez. Çünkü yeni yazıda maaş karşılığı doldurma zorunluluğu yoktur. Bu zamana kadarda hiç olmadı. ders görevini yerine getirdikten sonra derken okulda ne kadar bt dersi hepsini almak zorundasın 30 saate kadar onu demek istiyor.

bilogrtmn1' Alıntı:
Arkadaşlar gelen btr görevlendirme yazısının 2. maddesinde geçen "ders görevini yerine getirdikten sonra " ifadesine istinaden idareci arkadaşlar 9 saat olan bilişim derleri dışında 6 saat daha başka derslere girmek zorundasın diyorlar. Bende itiraz ettim bimere yazarım bu durumu sadece bilişim dersime girerim kalanı beni ilgilendirmez dedim. Karatay ilçe miilli eğitim maaş karşılığını doldurmamız gerektiğini söyledi falan filan dediler.

Bu konu hakkında ne dersiniz sizde nasıl bir uygulamaya gidilcek bilgilendirirseniz sevinirim...

Okuduğunu anlamaktan aciz idarecilerden hepimizi koru yarabbi. 15 saat dersim olsa ne işim olur BTR ile desene hocam.Ders saatimiz olmadığı için BTR yapılıyor zaten...

1.jpgmaaş karşılığımız 15 saat diye biliyorum bende. :):)

Böylelerini duydukça aklımdan hiç iyi şeyler geçmiyor. Akıl ve kafayla ilgili argo ifadeler var .Aklıma direk onlar geliyor.

hocam sadece BT dersine girersin.
mesela 20 saat bt olsa 14 e girersin.
diğerine girmezsin.
eğer dersin yoksa hiç girmezsin.
liseler de ders olmayabiliyor.

TTK'nın 9 sayılı kararı gereği okutabileceğiniz dersler bellidir. Bu derslerin dışında normal şartlarda derslere giremezsiniz. Ancak okullarda öğretmen eksikliği vb durumlardan dolayı ek ders alabilmek için giriliyor.

Ekli dosyalar

• 9 sayılı.PNG
    9 sayılı.PNG
    118.8 KB · Görüntüleme: 12
Yıllardır aynı sorunlar, Allah'ım bakanlık hiç mi bizi duymayacak neden bizi okul idareleri ile baş başa bırakıyorlar anlamıyorum :(

ders yoksa ve btr iseniz girilmez konumuzun müdür yardımcısı konumu değilki sadece ek ders 43434 olarak ödenir.btrehber öğretmeni olarak öğretmenlere idari emir görev verebiliyormusunuz kendinizi idareci sanıyorsunuz ?

kimi yıllar hiç derse girmedim, kimi yıllar 4 saat kimi yıllar 6 saat, kimi yıllar 2 saat tek dersim vardı ve bunların dışında hiç ders verilmedi teklif bile edilmedi istemedim de.

Bir BTR öğretmeni eğer okulunda dersi varsa o derse girer. Dersi yoksa başka ders verilemez.Tasarruf tedbirleri gereği ilçe mem maaş karşılığını doldursun derse başka okuldan ders verebilir.Ama bu yolu giden pek yok. Kısacası sizin okulda 6 saat ders varsa o derse girersiniz. Müdür size alanınız dışında başka ders veremez.

Geri