Bilişim derslerinde sınıfı bölmek

Kodla Büyü

btx

Aktif Üye
Arkadaşlar bilenler vardır belki bizim okul pilot okul (coklu yabancı dil )olduğu için hiç bilisim dersi kalmadı . Müdür bey 6 lar için digital sanatları secebileceklerini ancak öğrencilerden itiraz gelirse secemeyeceklerini vurguladi. Çünkü onlar beden dersini ister.
Neyse benim düşüncem sınıfı ikiye bolmek isteyen ogrencisinin digital sanatlar dersi diğerlerininde beden eğitimi dersi alması . Aynı teknoloji tasarımda sınıfın bölünmesi gibi yani . Şimdi bunu okula teklif edeceğim . Ama hazilirlikli olmam lazim. Ne gibi engeller çıkar. Mesela ders dağıtım programı mesela yönetmelik gibi. Sonuçta seçmeli derslerde amaç zaten bu değil mi . İsteyen istediği derse girmeli değil mi

Arkadaşlar bilenler vardır belki bizim okul pilot okul (coklu yabancı dil )olduğu için hiç bilisim dersi kalmadı . Müdür bey 6 lar için digital sanatları secebileceklerini ancak öğrencilerden itiraz gelirse secemeyeceklerini vurguladi. Çünkü onlar beden dersini ister.
Neyse benim düşüncem sınıfı ikiye bolmek isteyen ogrencisinin digital sanatlar dersi diğerlerininde beden eğitimi dersi alması . Aynı teknoloji tasarımda sınıfın bölünmesi gibi yani . Şimdi bunu okula teklif edeceğim . Ama hazilirlikli olmam lazim. Ne gibi engeller çıkar. Mesela ders dağıtım programı mesela yönetmelik gibi. Sonuçta seçmeli derslerde amaç zaten bu değil mi . İsteyen istediği derse girmeli değil mi
Aynı sınıfta iki farklı dersin seçilip sınıfın seçmeli derste kendi seçtikleri derse girmesi yönetmelik açısından mümkün. Ancak okul idaresi dediğiniz gibi program sorununu veya derslik yetersizliği gibi konuları ön plana çıkarabilir

Hocam derslik fazla .zaten bilsiim sinifina gelecek bir grup. Diğer grup bahçeye gidecek . Kendi siniflari da boş kalacak üstelik. Bana zorluğu ders programı yapılmıyor gibi bir sebeple ya da yönetmelikten bilmedgm bir maddeyle zorluk çıkarirlar gibi geliyor

Bir de seçmeli ders zaman dilimi Gibi şey var sanırım haftada 6 saatlik bir dilim yani . Bu durumda ben maksimum altı saat ders yapabilir mi oluyorum bilmiyorum

Biz lisede yapıyorduk bunu. Ama hangi yönetmelik çerçevesinde yapıyorlardı bilmiyorum. Ortaokul için geçerli midir araştırmak gerek

• Beğen
Tepkiler: btx
Geri