Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü
Re: Öğretmenler odasına artık giresim yok !!!

Geçen teknoloji özürlü öğretmen arkadaşın biri bilgisayarındaki tüm fotoğraflarını silmiş. Bana geldi hocam kurtarabilir misin diye? Kurtarırım ama ücretli olur dedim. Fotoğrafları kurtardık. Ücret hala gelecek. Öğretmenlerin şahsi işleri için para mı alsak aceba?

Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığıt-tek başlık

İyi de başlığı görünce insanın aklına dertler geliyor. Bu başlığı kaldırmak lazım gibi:)

EnTRoPi' Alıntı:
Valla ben mecbur kalmadıkça girmiyorum Öğr. odasına. Herkeslede görüşüyorum

Bende aynı şekilde öğretmenler odasına çok az giriyorum. Genelde dersimin olduğu zamanlar giriyorum. Öğretmen zili çaldığı zaman çıkıyorum ondan sonrasında ise gitmiyorum. Bir ara bana da söylediler keşke sizin gibi olsak. Derse girmeden bu şekilde vaktimizi geçirsek diye. Ben de dedim ki keşke 30 saat ders olsa da derse girsem, boş olduğum zamanlarda dinlensem, uyusam ve biryerlere gitme şansım olsa dedim. Birşey diyemediler.

alpozturk2002' Alıntı:
İyi de başlığı görünce insanın aklına dertler geliyor. Bu başlığı kaldırmak lazım gibi:)

Nasıl bir cilt hastalığınız var hocam. Bilelim de biz de önlemini alalım :)

YusufULUCANLAR' Alıntı:
Geçen teknoloji özürlü öğretmen arkadaşın biri bilgisayarındaki tüm fotoğraflarını silmiş. Bana geldi hocam kurtarabilir misin diye? Kurtarırım ama ücretli olur dedim. Fotoğrafları kurtardık. Ücret hala gelecek. Öğretmenlerin şahsi işleri için para mı alsak aceba?
Buna benzer bir durum bende yaşadım. Öğretmenin flash diskindeki dosyalar görünmüyor. Baktım mırın-kırın ediyor bakayım dedim. Öğretmenin tuhaf konuşmaları sonucunda belli bir süre beklettim ve olmuyor diye geri verdim. (Bilgisayara bile takmadım.)

Ben geçenlerde dedim ki; Hocam bak sizden bu okulda 7 tane var benden 1 tane :) Hiç polemiğe girmeye derdini anlatmaya gerek yok.Onlar seni delirtmeden sen onları deli edeceksin.Keyfim iyi yatıştayım+full ek ders alıyom,kebap diye bas lafı gitsin.....biraz daha okuyup bt öğretmeni olsaymış onlarda ne yapalım 8)

bende girmiyrum hocam günde belki bir sefer uğruyorum onda da öğretmen odasındaki bilgisayarları kontrol edip ayaküstü çıkıyorum, laboratuvarım radyasyonlu falan ama daha rahat :)

Arkamda ne dedikodular dönüyor bir bilseniz hocam ohhoo adamlar birde norm meselesini öğrenmişler. Beni sevmeyenler sürkeli müdüre fit vermeye çalışıyorlar, neler duyuyorum neler. ohoooo. Bitmez hocam o laflar. Ama sana dedikleri gibi bir tanesi bana delikanlı gibi gelip yüzüme dese sıvayacam hepsini...

EnTRoPi' Alıntı:
Valla ben mecbur kalmadıkça girmiyorum Öğr. odasına. Herkeslede görüşüyorum ama genelde işleri düştüğü içinde iyi geçinmeye çalışıyorlar
:+1:

Arkadaşlar iyi güzel hoş diyosunuz inanın bu söylediklerinizin cogunu bende yaptım yeri geldi hoş beş sohbet hatta makara olsun diye yalandan dedikodu artı onları gıcık etmeler ders zili calınca hadi bakalım derse diye ahh canlarım ne güzel sınav yapıyorsunuz,nöbet nasıl gidiyor diye vs vs ama inanın bir süre sonra farklılaşıyorsunuz onların gözünde bir cok bilgisayar öğretmen arkadaşım var hepsi de aynı şeyi söylüyorlar sevmiyorlar bizi hocam.Bu sefer çalışma ortamınızda sosyalleşemdiginiz zaman sıkılıyorsunuz!.Hatta yeni tanıştıgım matematik öğretmeni bir arkadaşa kendimi fen bilgisi öğretmeni diye tanıttım ilkin şu bilgisyaar öğretmenleri de ne boş adamlar diye actım ağzımı yem attım anlıycagınız baktım bu bülbül gibi şakırdamaya başladı :) gülermisin ağlarmısın ne diyim artık..!!

Valla bana bişey deseler ben onlara üç şey derim. Çünkü onlarda bizim farkımızın farkında. Bana yatışdasın dese ben de yaptığım şu işi sende benim yaptığım sürede yap sen de yat derim. Çünkü benim bilgisayarda 20 saniyede hallettiğim işe 2 gün uğraşıp yapamayacaklarını biliyorlar.

Lovex72' Alıntı:
Arkadaşlar iyi güzel hoş diyosunuz inanın bu söylediklerinizin cogunu bende yaptım yeri geldi hoş beş sohbet hatta makara olsun diye yalandan dedikodu artı onları gıcık etmeler ders zili calınca hadi bakalım derse diye ahh canlarım ne güzel sınav yapıyorsunuz,nöbet nasıl gidiyor diye vs vs ama inanın bir süre sonra farklılaşıyorsunuz onların gözünde bir cok bilgisayar öğretmen arkadaşım var hepsi de aynı şeyi söylüyorlar sevmiyorlar bizi hocam.Bu sefer çalışma ortamınızda sosyalleşemdiginiz zaman sıkılıyorsunuz!.Hatta yeni tanıştıgım matematik öğretmeni bir arkadaşa kendimi fen bilgisi öğretmeni diye tanıttım ilkin şu bilgisyaar öğretmenleri de ne boş adamlar diye actım ağzımı yem attım anlıycagınız baktım bu bülbül gibi şakırdamaya başladı :) gülermisin ağlarmısın ne diyim artık..!!

size katılıyorum hocam. bende önceleri savunmaya geçerdim hemen işim şöyle zor bunları yapıyorum diye. ama şimdi ne güzel dersin boş dediklerinde evet çok rahatım sınavım yok nöbetim yok dersim yok çok rahatım diyorum çatır çatır çatlatıyorum hepsini :) suratları iniyor ve tıpış tıpış derslerine gidiyorlar, sanırım insan bir süre sonra tecrübe kazanıyor :)

stres her hastalığın başı, canımızı sıkmaya değmez, bizi strese sokanlar daha sonra gelip aa kusura bakma bizim yüzümüzden hasta oldun demezler, en iyisi olabildiğince stresten uzak durmaya çalışmak, zamanında benimde stresten kaynaklı dudağımda uçuk bitmezdi :( ama artık yok çünkü hiç bişeyi takmıyorum kafaya, ama bazen toka takıyorum :D

takılanların çoğu ebs li, yandaş arkadaşlar oluyor. doğru kişiliği oturmamış para endeksli öğretmenler bizi sevmiyor. çekemiyorlar aldığımız ek dersi. kendi sıkıntılarımızı anlattığımızda da dinlemiyorlar. böylelerine yukarıdaki hocalarımın dediğini demek lazım, "devlet bize yatmamız için para veriyor". "az daha okusaydınız". full ek ders alann bi matematik öğretmeni iki de bir takılıyordu, dedim ki: "yaşın benden büyük, saygısızlığı kendime yakıştıramıyorum, benim haftalık 3 saat bilgisayar işim senin 30 saatine bedel, bunu senin sevdiklerin söylüyor(iktidarın)". o günden beri merhaba merhaba. ben de çok istemiyorum zaten onun konuşmasını. çekemeyen çatlasın. işime gelmeyenin özel işini de yapmıyorum, işim var diyorum, daha sonraları da geliyorlar.

bilalca' Alıntı:
EnTRoPi' Alıntı:
Valla ben mecbur kalmadıkça girmiyorum Öğr. odasına. Herkeslede görüşüyorum

Bende aynı şekilde öğretmenler odasına çok az giriyorum. Genelde dersimin olduğu zamanlar giriyorum. Öğretmen zili çaldığı zaman çıkıyorum ondan sonrasında ise gitmiyorum. Bir ara bana da söylediler keşke sizin gibi olsak. Derse girmeden bu şekilde vaktimizi geçirsek diye. Ben de dedim ki keşke 30 saat ders olsa da derse girsem, boş olduğum zamanlarda dinlensem, uyusam ve biryerlere gitme şansım olsa dedim. Birşey diyemediler.

Aynısını bana da diyolar hocam. Şu günlerde benim de hiç giresim yok öğretmenler odasına.

aak' Alıntı:
Valla bana bişey deseler ben onlara üç şey derim. Çünkü onlarda bizim farkımızın farkında. Bana yatışdasın dese ben de yaptığım şu işi sende benim yaptığım sürede yap sen de yat derim. Çünkü benim bilgisayarda 20 saniyede hallettiğim işe 2 gün uğraşıp yapamayacaklarını biliyorlar.

Öğretmenler odasına günde belki 1-2 defa uğrarım.Öğretmenlerin hiçbiriyle sorunum yok.Dersim yoksa idaredeyimdir. Muhabbet arası sorun giderme yaparız.(Çünkü daima bana soracakları birikmiş bir problem vardır.).Başta idareciler olmak üzere saatlerce uğraşarak yapamadıkları işleri dakika hatta bazen saniyelerde hallettiğimde geriye söylenecek söz kalmıyor. Bahsedilen cümlelerden 1 tanesi dahi bu güne kadar söylenmedi.

En çokta özel işlerini yaptıgımız hocalar arkamızdan konuşur arkadaşlar bunu unutmayın !
4S kuralını biliyorsunuzdur açılımını veremem anlamayanlar için ona gre davranmak gerek... :wink:

Böyle durumlarda öğretmenleri tiye alın ki onlar sizi tiye almasınlar:) şahsen ben böyle yapıyorum, onlara fırsat tanımıyorum:)

keşke biraz daha okusaydınızda bilgisayar öğretmeni olsaydınız diyorum öyle kalıyorlar .

Benim 9 saat dersim var, bana böyle bir şey deseler cevaplarım hazır.

20 - 25 saat derse giren branşçılara; hocam ek dersin az ama ne güzel boş saatlerin var. Sabah dersin olmuyor gelmiyorsun, boşluğun var işini yapmaya gidiyorsun, akşamda çekip gidiyosun. Ben hep burdayım.

1,2,3. sınıfçılara; sizinde 5 saat serbest etkinliğiniz var ne yapıyosunuz o saatlerde diyorum, 4,5 olduğunuz zamanda branşları ve serbest etkinlikleri çık 15 saat dersiniz anca kalıyor ve full ek ders alıyosunuz. Artı siz boş derslerinizde de okulda durmuyorsunuz.

Bu kadar basit, bizlere laf atıcaklarına kendilerine baksınlar. (Bazılarını tenzih ederim)

vala hiç polemiğe girmem zamanı ve yerini beklerim çünkü mutlaka hepsinin işi düşüyor bana işte ozaman buuuuuuuuuummmmm :p

Bt sınıfı rutubetli olduğu için laptopu alıp, tüm gün öğretmenler odasında oturuyorum. Şanslıyım ki öğretmenlerimizin bana sizin anlattığınız tarzda davranışları olmuyor. Hatta müdür yardımcısı olarak gideceğim dediğimde, birçoğu yalvarıyor gitmeyeyim diye. Onlar için çok büyük, benim için çıtır çerez olan bazı konularda onlara yardım etmem bile onlar için mutluluk oluyor. İdarenin de yanımda olması da bu durumda önemli bir unsur tabi. Şimdilik mutluyum :roll: Şubatta müdür yardımcısı olarak atanacağım ya da rotasyonla gidecek olan müdür yardımcımın peşinden gideceğim :)

bana ilk başlarda takılırlardı "hocam kayıptın???".halbuki yan binada odaya kapanmış kodlarla isteklerle uğraşmışımdır.
cevap ise hep aynı "bi çorlu yaptım geldim ya","bi silivri yaptım geldim ya ","çerkezde takıldım biraz" hemde yanımda idareci olsun farketmez takmayan,seni sallmaz sana ne oluyor tarzı cevaplar "tarzım buu" gibi :)
ondan sonra herkes senle çalışmanın yollarını aramaya başlar :))

zik_zak' Alıntı:
Lovex72' Alıntı:
Arkadaşlar iyi güzel hoş diyosunuz inanın bu söylediklerinizin cogunu bende yaptım yeri geldi hoş beş sohbet hatta makara olsun diye yalandan dedikodu artı onları gıcık etmeler ders zili calınca hadi bakalım derse diye ahh canlarım ne güzel sınav yapıyorsunuz,nöbet nasıl gidiyor diye vs vs ama inanın bir süre sonra farklılaşıyorsunuz onların gözünde bir cok bilgisayar öğretmen arkadaşım var hepsi de aynı şeyi söylüyorlar sevmiyorlar bizi hocam.Bu sefer çalışma ortamınızda sosyalleşemdiginiz zaman sıkılıyorsunuz!.Hatta yeni tanıştıgım matematik öğretmeni bir arkadaşa kendimi fen bilgisi öğretmeni diye tanıttım ilkin şu bilgisyaar öğretmenleri de ne boş adamlar diye actım ağzımı yem attım anlıycagınız baktım bu bülbül gibi şakırdamaya başladı gülermisin ağlarmısın ne diyim artık..!!

size katılıyorum hocam. bende önceleri savunmaya geçerdim hemen işim şöyle zor bunları yapıyorum diye. ama şimdi ne güzel dersin boş dediklerinde evet çok rahatım sınavım yok nöbetim yok dersim yok çok rahatım diyorum çatır çatır çatlatıyorum hepsini suratları iniyor ve tıpış tıpış derslerine gidiyorlar, sanırım insan bir süre sonra tecrübe kazanıyor
Hizmet içi eğitim verdiğim bir ay ek dersim(yaklasık 1,5 yıl once) 1350 tl olmuştu. Bizim memurda yazıp asmış. Sabah geldim baktım ogretmenler odasında toplaşmışlar panonun onune hepsi aynı yere bakıyor. :mrgreen:

Bi arkadaş bu ne kardeşim yanlıslık mı var dedi. Yok ben formatör olmustum ya ek dersim bundan sonra böyle, bu ay az olmuş biraz olsun dedim. Yahu müsteşar bile bu kadar ek ders almıyor bakanlıkta senden fazla ek ders alan yok o zaman falan dediler.
Bana oh ne rahatsın diyen bayan öğretenlerin ilk cümlesi şu oldu "Hocam formatör nasıl olunuyor?" :puhaha:
Kaybolun gidin ya sabah sabah ben kahvaltı etmeye gidiyorum siz de derslere dedim. Boş vaktimiz çok, öğretmen sayısıda çok her gün birine çöküp kafayı bulun :D
Cok haklısınız cekemiyorlar bize 18 saat bişey değilmiş gibi gorunuyor ancak onlar 2 saat için birbirine giriyor dolayısı ile biz boş gezen oluyoruz, işe yaramaz oluyoruz. Takmayın kafanızı işim var cok yogunum deyin özel işlerle ilgilenmiyorum deyin. Kafanıza göre takılın arkadaşlar.
:)

Yoksa dert sahibi oluruz.

aak' Alıntı:

Hocam bana laf edenlerin ağzının payını öyle veriyorum ki herkes terbiyesini takınıyor...
Hocam herkes ile iyi olmak zorunda değilsiniz. Herkes öğretmenler odasındayken size ne seizin haddiniz değil benim ne yapacağımı söylemek vb. deyin gitsin.

Ayrıca prensip olarak zil çalınca ben de laba gider işlerimi yaparım. Böylece hemkimsenin gözüne batmam hem de millet bana bakıp dersine geç gitmez...

Bana da zaman zaman takılanlar oluyor ancak sadece samimi olduklarım. Muhabbetim samimiyetim olmayanlar böle bişi deseler fena bozarım. Ha muhabbetim olanlar takılınca ses etmiyomuyum! Az daha çalışaydın diyorum. Ben bu iş için para alıyorum sen sınıf öğretmenisin havadan girmediğin dersin ücretini alıosun diyorum. Bazende keşke üniversite sınavına hiç çalışmasaydım aldığım puanın yarısına sınıf öğretmeni olurdum diyorum:D

hocalarm bende 22 saat derse giriyorm formatör değilim herkes beni formatör zannediyor aynı muameleyle bende karşılaşıyorm takmıyorm .devlet vermiş bu hakkı sorgulamak kimin hakkı :sleep:

az daha okusaydınız da sizde olaydınız der geç. birde fırçala bak bir daha oluyo mu.

Geri