Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü
Re: Öğretmenler odasına artık giresim yok !!!

ben varken öğretmenler odasında bir daha dünyaya gelsem bilgisayar öğretmeni olmak isterdim diolar bende öle kolay deil olmak diorum biz seçilmiş insanlarız diorum muhaha şaka bi yana bizim durum böle arkadaşlar şimdilik kızmakla bozulmakla biyere varılmıyor siz de takılın tiye alın yapacak bişey yok ben artık hiç umursamıyorum alıştım çünkü senelerdir her gittiğim yerde böyle bizi bu hale düşürenler utansın

Benim okulumda yasca en kucuk kisilerden biriyim. Benden kucuk bir de rehberlik ogretmeni var ama o da zaten kendi odasinda takiliyor. Genelde yasca benden buyuk kisilerin olmasi ve cogunlugun bayan ogretmen olmasi sebebiyle -ki genelde o bayanlar ev hallerinden, cocuklarından vs bahsediyorlar- ogretmenler odasinda frekansimin tuttugu pek kimse yok. Ben de BT sınıfı disinda ya mutfaga gidiyorum cay icerken hizmetlilerle konusuyorum ya da idare odasina gidip m. yardimcilariyla takiliyorum. Yapım geregi biraz ciddi takildigim icin kimse bu tarz soylemlerde bulunmuyor bana karsi. Ama hissediyorum ki arkamdan konusanlar oluyordur "yahu ne is yapiyor bu bilgisayar ogretmeni " gibi... Ama icimden bir ses diyor ki bu is boyle gitmeyecek. Kendimi oraya ait hissetmiyorum. Geciciymisim gibi hissediyorum hep.

hocam benim hakkımdada devamlı konuşuyorlar...ben sallamıyorum....boşverr...daha üzücü şeyler var bt öğretmenliği ile ilgili.....ona sıra gelmiyor.....

Benim de 9 saat dersim var. 7 senedir aynı okuldayım. Benim okulumda hiç sorunum yok. Köy okulu olduğu içindir sanırım. Sizlerden bunları duyunca merkeze hiç gidesim gelmiyor...

ne yapıyorsunuz sürekli pc labında :?:

Yani yapıcak birşey yok şartlarımız değişmedgi sürece bir ömür (tabi meslegi bırakmazsak! ) böyle sürecek :-1:

cat33' Alıntı:
Benim de 9 saat dersim var. 7 senedir aynı okuldayım. Benim okulumda hiç sorunum yok. Köy okulu olduğu içindir sanırım. Sizlerden bunları duyunca merkeze hiç gidesim gelmiyor...

bencede gitme hocam imzana baktım çok hoş duruyor bende köye felanmı gecsem acaba :puhaha:

ben yapamıyorum labda insanlarla konuşmak muhabbet etmek istiyorum okul çok büyük old için adam bulmak sorun olmuyor kimseyi bulamazsam da okul çarşının ortasında zaten çıkıyorum alışveriş merkezine geziyorum biraz pahalı oluo ama her gittimde bişeyler alıyourm : :D :D

goldenboy' Alıntı:
ben yapamıyorum labda insanlarla konuşmak muhabbet etmek istiyorum okul çok büyük old için adam bulmak sorun olmuyor kimseyi bulamazsam da okul çarşının ortasında zaten çıkıyorum alışveriş merkezine geziyorum biraz pahalı oluo ama her gittimde bişeyler alıyourm : :D :D

Hocam bahsettigin yer(istanbul) profilo gibi bir yermi :D

goldenboy' Alıntı:

mesai saatinde labdan çıksam sorun olur zaten kaldıki çarşda gezmek...ben genelde labda oluyorum 12 saat dersim var arta kalan zamanda öğretmenler odasında takılıyorum ama onun için bile üşenmemiş yazı hazırlatmış okul müdürü dersin olsada olmasada labda duracaksın diye. kendisi ve idareciler saat 10 a kadar okula gelmez biz biraz öğretmenler odasında oturdummu hemen yönetmelik şöyle görevin böyle derler. Allahım bu insanlara önce adil olmayı nasip et!!!!

Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığıt-tek başlık

bugün duyduklarımın farklı versiyonlarını hemen hemen tüm bilişim örtmenleri maalesef duymuştur. Bir dönemdir bu okuldayım ve atandığımda okulda bilişim sınıfı yoktu. Rehberlik servisi okula beş bilgisayar buldu. Sözde bunlarla bilişim sınıfının temellerini atacağız. Pentium 4 makinamız var BEŞ adet. Bu gün örtmenler toplantısında herkes bilgisayar istedi. En son ana sınıfı öğretmeni hocam birini de biz alalım dedi ki anasınıfında işlerini görebilecek bir bilgisayar zaten var. Neyse ben alın hocam dedim. Buna rağmen öretmen hala konuşuyor, siz zaten yazı yazdırıyorsunuz. biz program açıp kapatıyoruz. Çizgi film izliyorlar yada slayt gösterileri... Böyle deyince tepem attı. Biz program öğreniyoruz ders içeriğini bilmeden konuşmayın hocam dedim, sinirlendiğimi belli ederek. Tamam hocam dedi. Hızımı alamadım ekledim. Sizde dışardan bakınca oyun oynatıyor gibi görünüyorsunuz, böyle yorum yapılsa hoşunuza gider mi? Sustu sonra. Ama ben uyuz oldum. :verymad:

bende yalaka mudur mudur yardımcısı ve yalaka ogretmenlerden bıktım yalakalıkla bı yerlere gelıyorlar bızım calısmalarımızı hıc bakmadan goz ardı edıyolar...
Bır BOTEcı olarak dıyom kı bırakın yalakaları kendı hallerıne nereyı yalıyorlarsa yalasınlar...
yoksa yalayacak baska seyler verırıler :) :D :D :D

ziggurat' Alıntı:
bende yalaka mudur mudur yardımcısı ve yalaka ogretmenlerden bıktım yalakalıkla bı yerlere gelıyorlar bızım calısmalarımızı hıc bakmadan goz ardı edıyolar...
Bır BOTEcı olarak dıyom kı bırakın yalakaları kendı hallerıne nereyı yalıyorlarsa yalasınlar...
yoksa yalayacak baska seyler verırıler :) :D :D
:alkis:

Fatih - Formatör Savaşı

Bilişimcilerin kurtuluşu gözü ile bakılan Fatih Projesi tam tersi bir etki uyandırmış durumda.
Tabletler geldiğinde BT. Sınıfı kapatılacak mı? Bugün bir öğrencinin sorduğu bu soru gerçekleri bir kez daha yüzüme vurdu.

Teneffüslerde ve okul çıkışında açık tuttuğumuz BT sınıfı artık kapatılacak gibi görünüyor ve doğal olarak BT sınıfına ihtiyaç kalmayınca zaten tartışılan “denize düşen yılana sarılır misali zorla benimsettirildiğimiz formatörlük” iyice gereksiz hale gelecek.

Öyle veya böyle son yıllarda giderek uzaklaştığımız öğretmenlikten tamamen soğumuş durumdayım. Başka devlet kurumlarına teknisyen vb… şekilde bir geçiş kolaylığı sağlasalar anında istifa edip gideceğim.

En azından kimse ne aldığım ücrete kafa yorar ne de gereksiz insan damgası vurur.

Bizim gereksiz olduğumuzu söyleyen bakan, artık bize bir yol göstersin bundan sora o deveyi güdelim.

Re: Fatih - Formatör Savaşı

asacan hocam bu konu defalarca tartışıldı ve cevap verildi keşke arama düğmesini kullansaydınız. BT sınıfları kapatılmıyor. Daha beter oluyor 08:00 - 21:00 arası açık dersin ipini çektiler zaten çekeceklerdi. yeni konu açmadan önce arama yapalım zira konular etkinliğini yitiriyor. Pek çok çöp konu var. Buda siteye ayrıca bir yük. Kolay gelsin.

21:00 kadar açık olmasıda saçma hocam adamın elinde tablet varken ne yapsın bt sınıfını???? 21:00 kadar okul açık kalacak bt sınıfı değil göreceksiniz. verilen cevaplar zamanla değişir, sözler unutulur... yapımmamış şeyler değil.

ben farklı bi kehanettte bulunmk istiyorum:2014 de başbakan reisi-cumhur olur.akp de yüzde 20-25 oy kaybeder.tek başına iktidar olamaz.koalisyon hükümetlerinin de bi icraat yaptığı görülmemiştir.kurulacak koalisyon hükümeti de günü idare eder. işte bizde heralde bi 10-15 yıl falan formatörlük yaparız.sıkın dişinizi az kaldı:D

BT sınıfına fatih projesi girmiyor dedi bizim müdür. Ama daha sonra yanıma tekrar geldi. Doldurduğumuz formun 2. sayfasında BT sınıfı ile ilgili bilgi girişi de yaptık dedi. Belki Fatih projesi BT sınıfına farklı uygulanacaktır dedi. Bekleyelim bakalım...

Kapatılması açık kalmasından hayırlıdır hocam. Ben bilişim teknolojileri branşında olmama rağmen o labların açık olmasına karşıyım. Eğer sadece oyun oynanan ve boş derslerde nöbetçi öğretmenin öğrenci tıkıştırdığı veya dyned gibi salak saçma yazılımların uygulatılmaya çalışıldığı mekanlar olacaksa direk kapatılsın derim. Ha diyeceksin o zaman sen ne yapacaksın? Şu an açık da ne oluyo sanki. Hatta benim sırtıma yük oluyo.

cat33' Alıntı:
BT sınıfına fatih projesi girmiyor dedi bizim müdür. Ama daha sonra yanıma tekrar geldi. Doldurduğumuz formun 2. sayfasında BT sınıfı ile ilgili bilgi girişi de yaptık dedi. Belki Fatih projesi BT sınıfına farklı uygulanacaktır dedi. Bekleyelim bakalım...

2. sayfa bt sınıfı için .....

arkadaşlar 8-21 olayında 5ten sonra 21e kadar kalacak öğretmenleri belediyeler ayarlayacakmış bizimle alakası yok

pythagorean' Alıntı:
Kapatılması açık kalmasından hayırlıdır hocam. Ben bilişim teknolojileri branşında olmama rağmen o labların açık olmasına karşıyım. Eğer sadece oyun oynanan ve boş derslerde nöbetçi öğretmenin öğrenci tıkıştırdığı veya dyned gibi salak saçma yazılımların uygulatılmaya çalışıldığı mekanlar olacaksa direk kapatılsın derim. Ha diyeceksin o zaman sen ne yapacaksın? Şu an açık da ne oluyo sanki. Hatta benim sırtıma yük oluyo.
Aynen katılıyorum hocam.. Açık olunca bi işe yarasa gam yemeyeceğim.. Zaten çoğu miadını doldurmuş çakma bilgisayarlar.. Bazen kendimi internet kafe işleticisi felan zannediyorum.. :( :x

Sabah sabah moral bozukluğu yaşadım, aslında bu tip şeyleri buraya yazmak pek adetim değildi ama anlatacak kimse bulamadım... Sabah ders başlamadan Din Kül. öğretmeni gelip bi dini film izletmek için idareden izin aldığını bilg. sınıfını kullanacağını söyledi. Ben de dersim olduğunu, ve bilg. sınıfı haricinde o dersi işleyemeyeceğimi belirtince birlikte müdür yrd. odasına geçtik. Müdür yrd. orda bağırıp çağırmaya başladı, ben dersi boşverip o videoyu izletecekmişim kendi girdiğim sınıflara, nolrmuş 1 dersimi feda etseymişim, 4 haftadır sağlık sorunlarım nedeniyle raporlu olduğumu ve zaten yıllık planda geri olduğumu belirtince de sesini iyice yükseltti... Biz soruyo muyuz sana niye rapor alıyosun, niye gelmiyorsun(keyfi yapıyormuşum gibi davrandı), biz sana soruyor muyuz geri mi kaldın, dersine girip denetliyor muyuz madem öyle bundan sonra dersini kontrol edelim, sanki çok mu önemli dersin, notun yok bişeyin yok vs diye bağırmaya devam etti... Acaip derecede moralim bozuldu. Karşısında cevap verirken bağırarak sesimi bastırdığı için konuşamadım bile, ve her zamanki gibi ağlamaya başladım... 2 ders geçmesine rağmen üzerinden halen moralim çok bozuk, bu gün saat 14:002e randevu almıştım hastaneden, derslere gireyim de, kulüp saatinde gideyim diye şimdi nasıl söyleyeceğimi düşünüyorum kara kara

üzülmeyin hocam hepimizin etrafında var böyle saygısızlar...kendinizi ezdirmeyin güçlü olup ağlamayın.
bugün benimde canım çok sıkkın konuşmak dahi gelmiyor içimden...farkında olmadan dalıp dalıp gidiyorum..offfff, bahar gelse, tatil olsa...

fatmazehra' Alıntı:
Sabah sabah moral bozukluğu yaşadım, aslında bu tip şeyleri buraya yazmak pek adetim değildi ama anlatacak kimse bulamadım... Sabah ders başlamadan Din Kül. öğretmeni gelip bi dini film izletmek için idareden izin aldığını bilg. sınıfını kullanacağını söyledi. Ben de dersim olduğunu, ve bilg. sınıfı haricinde o dersi işleyemeyeceğimi belirtince birlikte müdür yrd. odasına geçtik. Müdür yrd. orda bağırıp çağırmaya başladı, ben dersi boşverip o videoyu izletecekmişim kendi girdiğim sınıflara, nolrmuş 1 dersimi feda etseymişim, 4 haftadır sağlık sorunlarım nedeniyle raporlu olduğumu ve zaten yıllık planda geri olduğumu belirtince de sesini iyice yükseltti... Biz soruyo muyuz sana niye rapor alıyosun, niye gelmiyorsun(keyfi yapıyormuşum gibi davrandı), biz sana soruyor muyuz geri mi kaldın, dersine girip denetliyor muyuz madem öyle bundan sonra dersini kontrol edelim, sanki çok mu önemli dersin, notun yok bişeyin yok vs diye bağırmaya devam etti... Acaip derecede moralim bozuldu. Karşısında cevap verirken bağırarak sesimi bastırdığı için konuşamadım bile, ve her zamanki gibi ağlamaya başladım... 2 ders geçmesine rağmen üzerinden halen moralim çok bozuk, bu gün saat 14:002e randevu almıştım hastaneden, derslere gireyim de, kulüp saatinde gideyim diye şimdi nasıl söyleyeceğimi düşünüyorum kara kara
hocam hakkınız neden yedirtosun kim olursa olsun senin rızkını o mu veriyor?sen oraya gelmek için kim bilir nerelrden geçtin,kaç sınava girdin dershanelere ne kadar para harcadın..o yüzden o bağırıosa sen de bağırrr korkun olmasın..dersimi vermek istemiyorum diyebilrdin,gitsin şikayet etsin kime ediyorsa...
izin isteme işine gelince izninizi isteyin vermezde hocam gitmem gerekiyor,siz vermezseniz ilçe mem i arıyıcam deyin,ozaman tutuşurr...(tabi ciddi sorun varsa)

fatmazehra' Alıntı:
Hocam neyi söylemeyi düşünüyorsun ayakta tedavi kağıdını iste sonra da hastaneye git tedavini ol bunlar içinde kendi moralinizi hiç bozmayın hem kendinize neden bağırtıyorsunuz ki kim olursa olsun size bir şey izah edecekse insan gibi sakin sakin izah edecek karşısında çocuk çoluğu yok kimsenin...

Geri