Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bilişim Labaratuvarı Öncesi ve Sonrası

Konu, 'Her Telden' kısmında Zizu_ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

Saolun arkadaşlar,

Hocam tekli bilgisayar koltukları mevcut elimde fakat okulda derslik sistemi mevcut, çocuklar laba çantalarıyla geliyor bazen , tenefüslerde 1.sınıftan 8.sınıfa kadar öğrenci oluyor, o yüzden sıra daha kullanışlı oluyor.

2. buzdagi83

buzdagi83 Aktif Üye

Arkadaşı tebrik ediyorum. Milli eğitim bakanlığı ve milli eğitim müdürlükleri sayesinde değil, milli eğitim bakanlığı ve milli eğitim müdürlüklerine "rağmen" bu çabayı gösterebildiği için meslektaşımı yürekten kutluyorum. Şahsen yoruldum. Lab. kurmak şu anda hiç yapamayacağım bir şey. Tam bir bezgin bekire dönüşmüş haldeyim. Bu başlık yeri ve zamanı olmayabilir ama biraz içim dökeceğim. Buradan sonrasını okumasanız da olur.

Nerede bir vizyon yoksunu eğitim bir senli varsa idareci yapan milli eğitim müdürlüklerine rağmen, basiretsiz ve kifayetsiz okul idarecilerine rağmen, "çocuklara kod yazdırıyorum. yani program yapıyoruz." dediğimde "ne gerek var ki. hepsi play store'da var zaten." diyen, yani cehaletlerinin farkında bile olmayan öğretmenlere rağmen, öğretmenliğe başladım başlayalı köstek olmaktan başka bir işe yaradığını görmediğim milli eğitim bakanlığına rağmen... bir şeyler yapmaya çalışmaktan yoruldum açıkçası. 11 yıldır öğretmenim ve lider vasfına sahip bir tek müdürle çalışmadım. Hepsi birer propaganda memuru.

Şu da var ki; "İşleri doğru yapan kişiye yönetici, doğru işleri yapan kişiye lider denir.". Oysa "Aman! Tadımız kaçmasın Ali Rıza Bey!" kafasındaki idareciler, işin kolayını bulmuş. Okumak, araştırmak, düşünmek, sorgulamak, çocukları çağın gerektirdiği yeteneklerle donatmak, doğru bildiği şeylerin peşinden koşmak falan zahmetli işler. Hem ne gerek var di mi bunlara. Ehonomi çoh eyi. Alamanya bizi gıskanıyor. "Bizim de allahımız var" zaten. Hem devlet büyüklerimiz her bişeyi bilir evelallah... Bu yüzden en güzeli yönetmelikleri takip etmek, gerisine karışmamak. Aslında bu, kişiliksizlikten, tembellikten başka bir şey değil. Herkes mesaisini doldurup evine gidiyor. Müdür ve yardımcısı sahte bir ego tatmini, görevlerini yerine getirmiş olmanın gururu ile evine gidiyor. Teog branş öğretmenleri başta olmak üzere çoğu öğretmen destekleme ve yetiştirme kurslarını verip, alacakları üç kuruş ek dersi düşünerek elllerini ovuşturarak evine gidiyor. Herkes huzurlu, herkes mutlu. Peki ya çocuklar?

Gördüğüm kadarıyla teog ve öncesi sınav sistemlerinde fen lisesine 1(bir) tek öğrenci yerleştiremeyen okulların, şu an fen lisesine veya nitelikli liselere öğrenci yerleştirebilmesi neredeyse imkansız. Ancak bu basiretsiz idareciler ve dyk kurslarından ek dersini alan öğretmenler bundan gram gocunmuyor. Körler sağırlar birbirini ağırlar durumu. Şu an işini düzgün yapan bir tek milli eğitim müdürü olsa, bu okul müdürlerine ve hiçbir başarı gösteremediği halde kursunu verip ekdersini alan bu öğretmenlere soruşturma açar. Ama yok.

Üstelik google'da aratılıp da bulunamayacak hiçbir şey öğretmiyorlar. Okumayan kaldıysa Pisa Direktörü Andreas Schleicher'ın açıklamalarını açıp okusun derim. Ve her zaman olduğu gibi, asıl umrunda olması gerekenlerin umrunda olmadı, olmayacak maalesef. Bu yüzden boşuna yazıyorum bunları. Siz de boşuna okudunuz. Kusura bakmayın. Yazmış bulundum bir kere.

Çünkü "Allah bizi bilhassa okumuşların şerrinden korusun." diyen imamın arkasında "Amin" diyen insanların devlet yönettiği, "Ben cahili severim." diyen bir rektörün varolabildiği, "Bilişime çok da şeyapmamak lazım" diyen birinin başbakan olduğu, bir programlama dilinin osmanlıca kadar kıymet görmediği bir coğrafyada, eğitimmiş, vizyonmuş, bilgisayar bilimleriymiş, bilimmiş, felsefeymiş falan, zor işlermiş. Bu yüzden tüm bunlara rağmen bilgisayar laboratuvarı kuran arkadaşı bir kez daha, yürekten tebrik ediyorum.

3. mostradmus

mostradmus Site Gezgini

Eline yüreğine sağlık.

4. aysegul_guzel

aysegul_guzel Üye

Sayın hocam emeğinize sağlık çok güzel bir başarı, ben de mesleğimin 10.yılındayım labaratuvarımda birçok eksiklik oluyor sizden ricam bankalara gönderdiğiniz üst yazıyı buradan ya da maileme atabilir misiniz.. ben de birçok yerle iletişime geçtim ama birkaç kasadan ibaret kaldı. mail: aysegul.guzel870@gmail.com

5. iambilisimci

iambilisimci Seçkin Üye Seçkin Üye

Elinize sağlık.Ağ alt yapısını elektrik hatlarını nasıl kurdunuz onları çekmek zor?

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal