Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Bilişim Öğretmenlerinin dikkatine

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında ares24 tarafından paylaşıldı.


 1. ares24

  ares24 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  363
  Beğeni:
  6
  Arkadaşlar izlenimlerime göre bir çok sendika bizim için harekete geçmiş.
  Ama birazda kendi sonumuzu biz getirdik galiba. Bunu nereden çıkardınız derseniz, bir sendika başkanı ile görüştüm (sendikanın ismini vermiyeceğim) bizim için gündeme getirilen toplantıda "Ankara bilgisayar sınıflarının çok etkili kullanılmadığını düşünüyormuş" bu nedenlede başka projelere yönelmişler.
  Bizler formatörlük raporlarımızda lütfen bilişim sınıflarını şu kadar öğrenci kullandı (ders dışında) şu kadar veli kullandı şu kursları açtık gibi verilerilerin bildiriminde bulunalım. Kağıt üzerinde olsada abartın bence. Sonuçta kimseyi biz zorla bilişim sınıfına getirtemeyizzzzz.
   
 2. akin79

  akin79 Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2010
  Mesajlar:
  112
  Beğeni:
  0
  Hocam bir atasözü var "Balık baştan kokar" diye. Ankara kendi özeleştirisini yapmadan bizleri suçlayamaz. Bir problem varsa bu problem alınan kararlardan ve yapılan planlamadan başlar. Kararları biz değil ankara alıyor, planlamayı biz değil ankara yapıyor ama suçlu biziz. Tabi aslanların önüne atacakları sesi çıkmayan birileri lazım. O kurbanlarda biziz.
   
 3. omd

  omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  19 Nisan 2007
  Mesajlar:
  5.293
  Beğeni:
  203
  Faz1 gibi teknoloji harikası sınıflara gelip kendileri bir gün çalışsınlar ondan sonra görüşelim.
   
 4. laurona

  laurona Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2007
  Mesajlar:
  296
  Beğeni:
  15
  bencede çok doğru söylediniz hocam herşeyi bize yıktılar kendimizce bu kadar yapabildik adam gibi ortada birşey yoktu ki
   
 5. akin79

  akin79 Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2010
  Mesajlar:
  112
  Beğeni:
  0
  Bilişim ile ilgili herhangi bir uygulamada bize birşey soruldumu. Hayır. Peki neden olumsuz sonuçlarda etkisiz eleman olarak görevlendirilen bizler suçlu oluyormuşuz. Bizler suçlu falan değiliz. Hatta elimizden geleni zorla görevlendirilmemize rağmen yapmaya çalışıyoruz özveri ile. Üstüne birde biz suçlanıyoruz. Arkadaşlar sizi suçlayan kimseye karşı eğilip bükülmeyin. Suçlama karşıdakini baskı altına almanın bir çeşididir.
   
 6. mrtcmhr_13

  mrtcmhr_13 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  289
  Beğeni:
  0
  hocam hakılısınız bence tamam halk gelmiyor ama biz yazsak kağıt üzerinde göstersek rapor hallinde tutsak bunu bence hımm demek kullanıyormuş denir.bizim ülkemizde icraatten çok,kağıt üzerindekiler önemlidir :+1:
   
 7. eminegokce

  eminegokce Site Gezgini

  Kayıt:
  25 Ocak 2008
  Mesajlar:
  29
  Beğeni:
  0
  :++: :++: :++:
   
 8. ares24

  ares24 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  363
  Beğeni:
  6
  Arkadaşlar sadece kağıt üzerinde hazırlıyacaksınız çok zor bir iş değil. Ben sadece öneride bulunup durumu size izah etmeye çalıştımmmm
   
 9. @lperen

  @lperen Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  912
  Beğeni:
  58
  Bana kalırsa okul dışında Laboratuvarların kullandırılması yanlış, daha doğrusu başında bir öğretmenle kullandırılması yanlış, öğretmen kimsenin internet kafecisi değildir, öğretmeni bu şekilde kullanamazsınız... İşte 9-15 bunu için önemli.

  Başka projeler olsun tabii, işe yarar projeler olsun; öğretmeni kafeci yapan projeler değil. Laboratuvarı kaç kişi kullanmış bir önemi yok, kaç kişi amacına yönelik olarak kullanmış buna bakılması lazım. Unutmayın ki BT laboratuvarlarının amacına yönelik kullanıldığı yegane ders Bilişim Teknolojileri dersidir.
   
 10. zokkay10

  zokkay10 Site Gezgini

  Kayıt:
  2 Ekim 2009
  Mesajlar:
  93
  Beğeni:
  2
  :+1:
   
 11. bilerzen

  bilerzen Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  724
  Beğeni:
  7
  herşeyde hata yapılıyor ulaşılamayacak hedeflere, ulaşmayacak - olmayan yollar çiziliyor sonra sonucu alamayınca da lab gereksiz ders gereksiz öğretmen gereksiz oluyor..... olan bilgisayar öğretmenine oluyor...

  en basitinden her okulun bt sınıfı aynı koşullarda değil ama aynı program cdlerini gönderiyor (10 yılda bir olsa da!) ondan sonra niye kurmadın niye öğretmenler kullanmadı e bilgisayar kaldırmıyor ram yetmiyor diyosun bakıyor.. adamlar daha word'ü kullanamıyolar, mail atamıyolar dreamweaver flashı nasıl anlasınlar diyosun olsun siz kurun diyorlar.. mebin interneti çoğu yere girmiyor öğrenci bişey indiremiyor mailine bile bakamıyor gelmek istemiyor diyosun olsun sen Aç diyor, halka açsam serseriler doluyor, kırıyor döküyor yenisini aldırmak çok zor oluor diyosun olsun tamir et deniyor...

  kağıt üzerinde göster, halka açtım de açma, yada aç akşama kadar elin kopuğuyla uğraş, ya niye biz bu kadar stresi yaşamak zorundayız..

  bir de yüksek puanlarla girip okuduğumuz, lisede en çalışkan diye tanımlanan seçme öğrencilerin kazandığı bi bölümden (BÖTE) mezun olduğumuz için de tatmin olamıyoruz.. ne güzel kadroluyuz öğrtmeniz attık kapağı devlete deyip boşverci olamıyoruz..

  öğretmen gibi ÖĞRETMEN olmak istyioruz o güzel tadı biz de sınıflarımızda yaşamak 40 dakikanın nasıl geçtiğini anlamamak istiyoruz..

  amaaan hepimiz nimet abla olduk birbirimize .. burada yazıp çizip rahatlıyoruz kısmen.. :) :( :eek:
   
 12. Gjanset

  Gjanset Üye

  Kayıt:
  18 Şubat 2010
  Mesajlar:
  5
  Beğeni:
  0
  Bizim okula ilden bir yazı gelmiş öğrencilerin şiddete eğilimlerin önlemek için bir plan hazırlamışlar her öğretmenin bir görevi var örneğin gezi kulübündeki öğretmen gezi düzenlicek falan. bizde 3-5 arası ve HAFTA SONU bil. odasını açacakmışız, bide oyun serbest diyolar. Yok Artık!!! neyse ki müdür bana henüz bişey söylemedi. bizi terminatör mü sanıyorlar, yemez içmez uyumaz mı sanıyorlar anlamadım ki. Yani müdürüm kötü niyetli birisi olsa bana yazıyı gösterip gelceksin hocam diyebilir. gezi kulübü öğretmenine düşen görev yılda bir kere gezi yapıp, gezip eğlenmek; bana düşen göreve bakın.
   
 13. bilerzen

  bilerzen Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  724
  Beğeni:
  7
  yuuuuuuhh demek yetmez buna :verymad: :verymad:
   
 14. ysahin

  ysahin Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Nisan 2007
  Mesajlar:
  635
  Beğeni:
  1
  gece de yanlarında mı yatmamızı isteyecekler peki ?
   
 15. neşem

  neşem Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2009
  Mesajlar:
  286
  Beğeni:
  0
  ben söyle bir şey daha düşünüyorum bize bir çok konuda siz idareci vasfındasınız dediler mesela yurt nöbetleri konusunda vs ben kendi okulumda da bunu çok duydum sen formatörsün ama idareci sayılırsın 8-5 okulda durman lazım diye madem öyle mesela ben 13 saat derse giriyorum bu madde de değişsin girdiğimiz 4 saatten fazlasının ücreti ek derse yazılsın müdür ve müdür yardımcıları gibi o zaman 8-5 okulda durmak daha cekilir bir hal alır bence
   
 16. mfk

  mfk Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.373
  Beğeni:
  0
 17. hardeniz

  hardeniz Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2007
  Mesajlar:
  186
  Beğeni:
  0
  :alkis: :alkis: :alkis:
  bakanlık dersimizle ilgili bütün düzenlemeleri ankara merkezdeki özel okulları örnek alarak yapıyor. Türkiyede devlet okullarının tamamında öğrenciler 4 sınıfa geçmeyi,bilgisayarla tanışmayı o kadar çok isterken dersi kaldırıyor. MEb yöneticilerinin kendi çocukları kullanabliyor diye(msn,facebook,oyun gibi)diğer milyonlarca çocuğun hakkı elinden alınıyor. Bu çocuklar daha sonra internet kafelere giderek buralarda öğrenmeye çalışacaklar ve bilinçsiz binlerce milyonlarca bilgisayar ve internet kullanıcısı olacak.
   
 18. louiserhodes

  louiserhodes Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğeni:
  0
 19. aakcakaza

  aakcakaza Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  4.472
  Beğeni:
  36
  aynen :alkis:
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal