BİLİŞİM SİSTEMLERİ KULLANIM TAAHHÜTNAMESİ (Mutlaka Bakın)

Kodla Büyü
sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Valla dilekçeyi yazdım bile. Ama 200 bilgisayara format atmaktansa ceza yerim daha iyi:)
format atmana gerek yok hocam. win7 kurulumunu başlat disk bölümlendirmelerini kaldır tamamdır... Staj için yanına gelecek öğrenciler vardır. 2 tanesi tut onlara yaptırt.

BaRBaRYaN' Alıntı:
Valla dilekçeyi yazdım bile. Ama 200 bilgisayara format atmaktansa ceza yerim daha iyi:)
format atmana gerek yok hocam. win7 kurulumunu başlat disk bölümlendirmelerini kaldır tamamdır... Staj için yanına gelecek öğrenciler vardır. 2 tanesi tut onlara yaptırt.
disk bölümlendirmeyi kaldırmak derken tek bölüm olmasını mı kastediyorsunuz?

arkadaşlar her zaman söylüyorum ben daha önce benzer bir durum yaşadım daha önce çalıştığım ildeki mem ile. hemde buradaki yorumlarıı okumuşlar ve beni yanlarına çağırdılar. Burada yazdıklarınıza dikkat edin derim. Bazı arkadaşlar Bakandan tut, Başbakana kadar kayarlayıp gidiyorlar. Kimseyi koruduğum için felan demiyorum fakat ister sevelim ister sevmeyelim yorumlarımızda çizgiyi aşmayalım derim. Haa bu benim nacizane tavsiyemdir isteyen dinler isteyen kulak arkası eder.

BaRBaRYaN' Alıntı:
disk bölümlendirmeyi nerden kaldırıyorduk
..
windows 7 kurulumuna başlayın. kurulum ekranlarından kurulumun yapılacağı disk seçim ekranı karşınıza geldiğinde GELİŞMİŞ seçeneğine tıklayın açılan seçeneklerde yukarıdaki alandan seçili hale getirdiğiniz alnları sırasıyla SİL diyerek silebilirsiniz.
windows-7-clean-install-D.jpg

Ahmetcogur' Alıntı:
arkadaşlar her zaman söylüyorum ben daha önce benzer bir durum yaşadım daha önce çalıştığım ildeki mem ile. hemde buradaki yorumlarıı okumuşlar ve beni yanlarına çağırdılar. Burada yazdıklarınıza dikkat edin derim. Bazı arkadaşlar Bakandan tut, Başbakana kadar kayarlayıp gidiyorlar. Kimseyi koruduğum için felan demiyorum fakat ister sevelim ister sevmeyelim yorumlarımızda çizgiyi aşmayalım derim. Haa bu benim nacizane tavsiyemdir isteyen dinler isteyen kulak arkası eder.
..
hocam nasıl normal hayatımızda söylediğimiz ve yaptığımız herşeyin sorumluluklarını taşıyorsak burda da yazdığımız her yorumun sorumluluğunu taşıdığımızın bilincindeyiz diye düşünüyorum. Zira bunu biz bilmiyorsak öğrencilerimize bunun önemini nasıl anlatıcaz?

BaRBaRYaN' Alıntı:
öğrenciler yapınca suç ortadan kalkmış oluyur mu.lisansız yazılım kullanmak her halde suçtur.

imzalamayın... zorunlu imzalanacak veya şu tarihe kadar imzalanacak diye birşey yazmıyor... meb ne zaman okuldaki tüm bilgisayarlar için orjinal yazılımlar gönderir ozaman imzalarız...

ahmet991' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
öğrenciler yapınca suç ortadan kalkmış oluyur mu.lisansız yazılım kullanmak her halde suçtur.
..
hocam konuyu baştan sona OKUNUZ MU? çünkü olaya fransız kalmışsınız. ben öğrenciler lisanssız yazılım mı kursun diyorum lütfen iyi okuyun format atmana gerek yok hocam. win7 kurulumunu başlat disk bölümlendirmelerini kaldır tamamdır

birde öğrenciler okumuyor diye şikayet edieriz.....

bizede bugun geldi yazı arkadaşlar 9 madde sıkıntılı gibi sanki taahhaütname hakkında ne düşünüyorsunuz

isteyen imzalamaz, idare imzalamayan okulun hattını kullanamaz dedi, ona göre sistemi kurdum, imzalamayan neti kullanamıyor. sorumluluk idarenin, bize bi şey olmaz.

Diyelim ki imzaladık ve okulda orjinal xp ya da W7 yok. orjinal office yazılımları da yok. Pc lere format atmak zorunda kaldık. o zaman ben elimde orjinal yazılım olmadığı için ve imzalamış olduğum maddelere aykırı olduğu için format atmayacağım dersem ne olur?

Diyavol' Alıntı:
Diyelim ki imzaladık ve okulda orjinal xp ya da W7 yok. orjinal office yazılımları da yok. Pc lere format atmak zorunda kaldık. o zaman ben elimde orjinal yazılım olmadığı için ve imzalamış olduğum maddelere aykırı olduğu için format atmayacağım dersem ne olur?

bişey olmaz, lisanslı cd getirin kurayım dersin, daha da ısrar ya da kurmak istedin, kurdun, oldu ya kontrol oldu, lisanssız olduğu anlaşıldı, idare sorumludur. ben idareye gerekli yazılımların temini diye yazı verdim, resmiyete döktüm, istediklerimi MEB gönderirse kurarım diyorum, yoksa yok.

Diyavol' Alıntı:
..
1. bilgisayar sizin sorumluluğunzda değil kullanan kişinin sorumluluğunda olduğu için fazla dert etmeyin
2. bunu bir silah olarak kullanıp bana bunu imzalattırdınız ben lisanssız yazılım kuramam. kurmamı istiyorsanız yazılı olarak verin de . yada imzaladığım kağıtı geri verin :D

Geri