BİLİŞİM TEK VE YAZILIM KİTABIMIZ OLMAYACAK

Kodla Büyü

denizlerb

Süper Üye
Süper Üye
bence de iyi oldu ama müffettiş geldiği zaman klavuz kitabı olmayan dersler için günlük plan istiyor haberiniz olsun.

Klavuz kitabımız olsun ama uyulabilir bir kitap olsun. Sonuçta verilen kazanımlarda birliğin sağlanması konusunda klavuz kitap yardımcı oluyor.

Yenilenen BT ders içerikleriyle ilgili UZEM kapsamında Bilişim Sohbetleri Programı yayınlandı BT ÖĞRETMENİ arkadaşlarımız o programı takip etmiştir, zira yeni müfredatı hazırlayanlar oradan takip eden BT öğretmenlerinden görüşler aldı bunları paylaştı,
bu arada 6. snıf kitabı da konuşuldu,

Not: İzlemediyseniz uzemin sitesin de videolar mevcuttur.

Kitap gereksiz diyen arkadaşları anlamıyorum. Klavuz kitaba harfiyen uymak gerekmiyorki zaten. Fikir vermesi ve birliğin sağlanması için olmalı. Şudanki içerik kötü olabilir ama burdan klavuz kitapların gereksiz olduğu sonucuna varmamamız gerekir. İyileştirilip düzenlenmeli demeliyiz.

Diğer derslerin klavuz kitapları varken Bilişim dersinin olmaması ve bundan da öğretmenlerin rahatsızlık duymaması garip değil mi...

bdogretim' Alıntı:
Eslivya' Alıntı:
Kitap gereksiz diyen arkadaşları anlamıyorum. Klavuz kitaba harfiyen uymak gerekmiyorki zaten. Fikir vermesi ve birliğin sağlanması için olmalı. Şudanki içerik kötü olabilir ama burdan klavuz kitapların gereksiz olduğu sonucuna varmamamız gerekir. İyileştirilip düzenlenmeli demeliyiz.

Diğer derslerin klavuz kitapları varken Bilişim dersinin olmaması ve bundan da öğretmenlerin rahatsızlık duymaması garip değil mi...

Hayır değil.

Hocam bir de gerekçeleriyle yazsanız. Ders işlerken yardımcı olabilecek kaynaklar için netteki dökümanlar yeterli mi? Malum, dersin adıyla birlikte içeriğinin de değişeceği gibi bir gerçek var. Ben şuan 5. sınıflarda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin klavuzu olmadığı için önce öğrencilerin seviyesini gördüm, durumları oldukça geriydi. En baştan klasör oluşturma, kes, kopyala gibi konularla başladık. Donanıma girdim, sonra fazla ayrıntıya girdiğimi düşündüm. Şimdi office işliyoruz. Siz neler yapıyorsunuz da klavuz kitaba ihtiyaç duymuyorsunuz?

Geri