Bilişim Teknolojileri Alan Şefliği Evrakları

Kodla Büyü
mükemmel paylaşım hocam teşekkürler...
benimde bir sorum olacak tif işlemlerinden sonra demirbaş defteri tutulmuyor gibi bir duyum aldık doğrumudur? Teşekkürler...

tif kayıtlarından sonra yoğaltım defteri tutulmuyor artık.fakat her bilgisayara bir sicil kaydı şeklinde rapor tutmanızın büyük faydası olur..Allah korusun malzeme kayıplarının kontrolü açısından..tif e bilgisayar olarakda temrinlik malzeme olarak da giriş yapılıyor..her malzemeyi tife girerseniz tifden düşümünü de yapmanız gerekir..kolay gelsin

Ben de yeni alan şefi oldum. Zaten okulda BT alanı da yeni açılmış, çok fazla anlayan kimse yok işlerden. Teşekkürler evraklar için.

agustosta askere gitmeyi düşünüyorum... şuan okulda başka bilgisayar öğretmeni yok yeni biri gelirse ben askerdeyken yerime sef olabilir mi?askerdeyken hakkım saklı kalıyor mu?

Arkadaşlar atölye şefliği için ne tür belgeler gerekli ? Nasıl bir yol izlenmeli bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygılarımla

Hocam alan şefi olarak ders dağıtımını bölümün ders programını şef arkadaşlarmı yapıyor? yapıyorsa kullandıkları program excel dosyası gibi birşey varmı acaba paylaşabilecekleri?

Hocam biz atölyelere alan derslerinin yerleşimini yapıyoruz ancak hangi derse hangi öğretmen girecek onu okul idaresi ayarlıyor bazende öğretmen arkadaşlarla birlikte ayarlıyoruz. Ancak bu durum okul idaresine göre değişir...

Anladım hocam şuan için lazım değil ama sanırım ilerleyen zamanlarda lazım olacak yavaş yavaş kendi çapımda hazırlayım birşeyler..

arkadaşlar merhaba, bişey sormak istiyorum. bende laboratuvar şefiyim. merak ettiğim burada bahsi geçen planları hangi yönetmeliğin hangi maddesi kapsamında yapma gereği duyduğunuz. benim bildiğim kadarıyla herhangi bir yerde plan yapılması gerektiği yazmıyor. plan yapmaya karşı değilim ancak idare istiyor diye plan yapma taraftarı da değilim. şeflik ile ilgili sadece her ay YAPILAN (yapılacak değil) işler ile ilgili rapor verilir idareye. ki o da bu yıl yani 05.09.2019 tarihinde madde olarak orta öğretim kurumları yönetmeliğine eklendi. plan olayı nerden çıkmış bilen lütfen yönetmelik maddesi ile birlikte paylaşsın.

kendimiz için yapacağımız işleri planlayabiliriz sorun yok.

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba, bişey sormak istiyorum. bende laboratuvar şefiyim. merak ettiğim burada bahsi geçen planları hangi yönetmeliğin hangi maddesi kapsamında yapma gereği duyduğunuz. benim bildiğim kadarıyla herhangi bir yerde plan yapılması gerektiği yazmıyor. plan yapmaya karşı değilim ancak idare istiyor diye plan yapma taraftarı da değilim. şeflik ile ilgili sadece her ay YAPILAN (yapılacak değil) işler ile ilgili rapor verilir idareye. ki o da bu yıl yani 05.09.2019 tarihinde madde olarak orta öğretim kurumları yönetmeliğine eklendi. plan olayı nerden çıkmış bilen lütfen yönetmelik maddesi ile birlikte paylaşsın.

kendimiz yapacağımız işleri planlayabiliriz sorun yok. ancak böyle bir plan yapma zorunluluğumuz varmış gibi haberlere sebep olmak .....

sorunuz ilginç geldi. bende ek ders yönetmeliğine, ortaöğretim kurumları yönetmeliğine ve MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM VE ÖĞRETİM ÇALIŞMALARININ PLÂNLI YÜRÜTÜLMESİNE İLİŞKİN YÖNERGE ye baktım. öyle bir şey göremedim. müdürüme sordum. kendisi önceden ilçede mesleki teknik eğitimden sorumlu şube müdürlüğü yapmıştı. herşeyi yönetmeliğe yazamayız dedi. yazarsak yönetmelik olur 500 sayfa dedi :) sen aylık planlama raporunu bana getirirsen bende ona göre sana ekders öderim dedi. yoksa bölümde ben senin ne yaptığını bilemem. evrak olmalı ki faaliyeti yaptığını bileyim dedi.
sonuçta eğitim-öğretim faaliyetleri planlı yapılan bir eylem. söyledikleri bana da mantıklı geldi :)

Geri